Віталій Вікторович Бондарчук
Питання від: Оля Вік: 20

Не можу оговтатись після пологів

Доброго дня. Мене хвилює така проблема. Рік тому я народила. Пологи були досить важкими і я до сих пір не можу прийти до себе. Все б нічого, але через це в мене постійні істерики, при будь якій чи то розмові, чи згадці про вагітність зразу в сльози. Розповідала про пологи з людьми яким довіряю, легше стає але не на довго. Подорожі і шопінг, салони і кафешки теж не надовго. Іноді навіть соромно казати комусь в черговий раз чому плачу. Можливо є якісь варіанти як забути це. Дякую.
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Доброго дня. Для такого стану може бути низка причин і краще їх обговорити разом з психологом/психотерапевтом в індивідуальному форматі, а не на форумі. Це може бути і переживання досвіду пологів як психотравматичного, і прояви післяпологової депересії, і прояви прийняття реальності, в якій пологи були не такими, як того бажалось, а на це також потрібен час і, скоріше за все, фахова підтримка, оскільки самостійно застосовані заходи не дають стійкого ефекту. Головне - з вашого стану можна повернутись до більш комфортного і гармонійного. Ви вже зробили багато для цього. Варто спробувати ще й психологічну підтримку.
Є варіант: звернутися до психолога індивідуально і комплексної попрацювати ту травматмчну, стресову ситуацію що ви не ежили під час пологів.
По іншому навряд чи.
Здравствуйте!
Из вашего поста не понятно, что оказалось травматичным в родах. Если через год все еще при упоминании чего либо связанного с родами появляются сильные чувства , то с травмой нужно работать, просто забыть не получается. Обращайтесь к психологу.
Доброго дня, Оля.
Підтримую колег у тому, що Вам необхідно звернутися індивідуально до психолога-психотерапевта. Крім цього, я б Вам рекомендувала звернутися до ендокринолога (це може бути дисбаланс гормонів) та психіатра (можливо це післяпологова депресія). Ви - важлива і цінна тому, будь ласка, потурбуйтеся про себе. Також від Вашого стану безпосередньо заежить і стан Вашої дитини.
Вірю у Вас і бажаю Вам удачі!
Здравствуйте!
Забыть травмирующее событие вряд ли удастся.
А вот прожить его рядом с неравнодушным человеком, который вас поддержит в ваших переживаниях, это может сильно облегчить вашу боль.
И да, согласна с коллегой, обращение для начала к психиатру для диагностики вашего состояния, просто жизненно необходимо.
Всего вам доброго!