Доброго ранку!
цитата:
Я у відчаї... Іноді ловлю себе на думці, що Я жахлива мати і Я інколи нещаслива в материнства
Давайте розмовляти по-дорослому. Згодні?
Ось дивіться, від чого Ви в розпачі -
цитата:
коли роками прошу збирати волосся, щоб в тарілку не спадало,а вона ніби робить назло
цитата:
Я щось прошу спокійно, вона мене ігнорує, на 20й раз я починаю кричати, вона починає плакати... Багато плаче через дрібниці...
І це на перший погляд.
А на другий - ось від чого:
цитата:
Тато дівчинки живе далеко, ми розійшлися ще до її народження, досить рідко спілкуємось, тільки з моєї ініціативи. Я працюю на 2 х роботах щоб забезпечити родину. Вільний час проводжу вдома, особистого життя не маю.
цитата:
Намагаюсь дати дитині, все, на що вона заслуговує.
Останнє особливо цікаве. Дитині намагєтесь дати, а собі НІ(!) Ви ж себе затиснули. Напружуєтесь. Стараєтесь. Жертвуєте... Чому?
Чому не піклуєтесь про себе? Про налагодження особистого життя? Невже від щастя відмовились і на собі поставили хрест?! Дочка це все відчуває. І мамине одноманітне життя на неї теж впливає.
Модель "пожертвувати заради дитини собою" - шкідлива модель. І для дитини, і, головно, для Вас. Ідеальних матусь не буває. Тому усвідомте - найкраще для дочки бути достатньо хорошою мамою(!) Дбайте про себе. Турбуйтесь про себе. Отримуйте ресурси для себе, щоби потім віддавати їх дитині.
цитата:
В нас бувають хороші дні, і моя дитина чудова дівчинка:розумна, талановита і неймовірно сильна.
Цінуйте ці моменти. Вірте в спроможність дочки перерости складний період випробовування себе через протистояння дорослим. В цей час Вам особливо потрібні упевненість в собі, витримка, гнучкість реагування і мудрість.