Доброго дня. Замислилася над Вашими словами про егоїзм та маніпуляції. Скажіть, такі фрази як " Я не хочу братика, бо він буде плакати, а я це не люблю", "Не хочу, бо бабуся буде до нього приїзджати і щось привозити, а мені вже ні", "Не хочу, бо він буде чіпати мої іграшки та речі" вони говорять про егоїзм з боку сина? А такі як "Якщо він народиться, я піду з дому", " Я буду завжди в поганому настрої, ви мене веселим більше не побачите" , " Не треба за мене переживати, бо ти ж будеш скоро за братика переживати" говорять про те, що він маніпулює?
Доброго дня!
Так. Це 100% про егоїзм та маніпулювання. Схоже, що у Вас росте хлопчик з нарцисичними рисами у характері - демонстративний, артистичний, маніпулятивний та самозакоханий. Вам, як мамі, мабуть важко і неприємно так думати про сина, але ж...
При цьому, залишається головним питання:
цитата:
І щоб я не почувалася зрадницею своєї дитини?
І воно вирішується тільки в психотерапії з психологом. Бо це щось з минулого досвіду, можливо якість Ваші дитячі психотравми. І якщо Ви це ще НЕ пропрацювали зі спеціалістом, то робите велику помилку. Бо це треба робити ДО народження дитини.
Бо, по-перше, народите вже БЕЗ цього гнітючого почуття - і НЕ передасте його малюку (який такі речі точно відчує і теж буде відчувати себе винним перед братиком - хоча у чому він буде винен?!). А, по-друге, після народження дитини Вам довго буде не до терапії, а провина буде мучити і мучити...
Так що, раджу не зволікати з цим і користуватися можливістю. Поки вона є.