Цар гори: пробивний характер і психологія конкуренції (). Обзор психолога.

У Психолога » Психологические обзоры » самореализация » Цар гори: пробивний характер і психологія конкуренції (По Бронсон, Ешлі Меррімен)
психолог
Автор обзора психолог
темы произведения: самореализация   жизнь

 

Книга, яка відповідає на питання:

"Якщо ти такий розумний, то чому такий бідний"

Вона допомогла мені усвідомити: твої вміння, талант можуть виявитися нікому не потрібними, якщо ти не готовий відстоювати їх, боротися за своє бачення, "просувати" себе у світ.

5 цитат з книги "Цар гори: пробивний характер і психологія конкуренції":

1 Навіщо потрібна конкуренція?:
Конкуренція змушує світ крутитися. Вона рушійний фактор еволюції і основа демократії. Конкуренція стимулює інновації і управляє світовими ринками. Завдяки їй у нас є гроші на прожиття.

2 Головна перевага конкуренції:
Це не перемога, а підвищення ефективності. Конкуренція вивільняє приховані резерви і допомагає докладати більше зусиль. Учасники конкурентної боротьби знаходять в собі додаткові сили. А при правильному підході це відбувається навіть в тих випадках, коли не вдається перемогти. Це те, що допомагає самовдосконалюватися.

3 Правило 10 000 годин не спрацює:
У реальному житті людині доведеться «танцювати» проти рівних йому фахівців, які, як і він, практикувалися роками. Перемагає не той, у кого більше досвіду. Переможцем стає людина, що вміє краще змагатися, - той, хто зберігає присутність духу, коли грає оркестр, виблискують вогні і спостерігають судді.

4 Здорова конкуренція неможлива без співпраці. Насправді наша схильність до суперництва формується під впливом тих же гормонів, що і схильність до взаємодії.

5 Для розради переможеного ми занадто часто використовуємо старий афоризм: «Важлива не перемога чи поразка - важлива участь в грі». Хто-небудь коли-небудь чув, щоб з цими словами зверталися до переможця? Але не слід шукати в програші втішний приз. Програш - це можливість зрозуміти себе, свої методи боротьби і знайти спосіб зіграти краще в наступний раз.

Бесплатная рассылка интересностей!

Обзоры книг и фильмов -- комментарии к художестенным произведеням, добавленные на сайт нашими психологами.

Другие обзоры психологов

Комментарии посетителей

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr