Прямой эфир:
Вопрос от: Nana Возраст: 19

Аутизм у девушки

Что будет если я буду скрывать от родных и всех что у меня может быть аутизм. Они не готовы мне поверить и я не знаю кто мне поможет...
Нравится: 1 из 1

Ответы психологов

цитата:
Что будет если я буду скрывать от родных и всех что у меня может быть аутизм.

Этого не знает никто. Будете держать в тайне - вот тогда встретитесь с реальными переживаниями и мыслями на этот счет. Сейчас что испытываете?

цитата:
у меня может быть аутизм.

Какие основания предполагать?

цитата:
Они не готовы мне поверить

Любопытно, с чего Вы взяли, что они не поверят?

цитата:
и я не знаю кто мне поможет...

Поможет в чем?

Ответ отредактирован автором 02-02-2022 09:24:26

Добрый день. Как вы поняли, что у вас аутизм? Какие у вас отношения с родными, что вы хотите скрывать от них ваше состояние?
В чём будет для вас помощь?
Дополнение от автора вопроса ·
Мне 19 лет, и про аутизм я много стала читать только заметила что многое сходится... Я знаю что только специалист может определить или поставить диагноз, но я боюсь что если я обращусь к нему мне могут поставить неправильный диагноз или напичкать таблетками... Родителям я не хочу розказивать ето, так как почти год назад я узнала что у меня дислексия, мне не хотели верить и поддержки не было почти, я ето трудно пережила, у меня была затяжная депрессия... Сейчас у меня нет депрессии, но часто я волнуюсь за что-то. Я могу сказать что у меня аутизм по таким симптомам:
В детстве играла в одиночку большую часть времени и у меня всегда должно было всё стоять в линейку сложено с великого до малого .
Очень любила собак и щитала их своими друзьями, понимала их .
В школе у меня не было друзей и я не могла понять почему, мальчики меня все обижали.
Потом я дружила с двумя мальчиками, мне с ними было легче общаться, девушки мне казались скучными немного и не понятными.
Ещё я не успевала за учёбой и не уловлювала суть поэтому я просто перестала учиться, интерес тоже пропал.
В старших классах я подружилась с одной девочкой, и многое копировать почала от девушек чтобы не отличаться.

Сейчас меня волнует что я часто не уловлюю контекст в разговорах, замечаю что не смотрю иногда в глаза при розговоре или слишком настойчиво смотрю, заниженная самооценка, не люблю носить всякую женскую одежду неудобную и туфли, всегда в спортивном и удобном, не знаю как правильно общаться с парнями, я не особо женственная с ними а веду себя как друг, меня часто странной называют и не такой как все, выгляжу намного младше своего возраста и веду себя как-то по-детски, не умею лгать, часто люблю одиночество, если мне что-то сильно интересно я погружаюсь полностью в ето и могу даже не есть и не спать долго, с едой у меня тоже проблемы я 1.61 и важу где-то 42, могу просто забивать про еду .
Нащот звуков и чувствительности, я не люблю когда меня трогают, слышу то что другие не слышат, когда болею очень чувствительна к шуму стаю, если шуму много могу даже плакать. Ещё я очень талантливая творчески, знаю стихи на изуст по 40 и больше стовпчиков*, хорошо фотографирую, читаю стихи хорошо, знаю много фактов по некоторым темам, и т.д.
Ещё я слушаю много раз ту музыку которая мне нравится или могу смотреть одно и тоже видео много раз, не люблю перемены внезапные, и живу по ритуалом немного, образно мыслю и фотографическая память.

Ето только некоторые факты .
То, что вы перечислили, не аутизм. А если ставить диагнозы по интернету, то 90% болячек можно найти у себя. Все, что вы перечислили, думаю хорошо разбирается в работе с психотерапевтом. И скорее всего, речь будет идти о сепарации от родителей, заниженной самооценке, страхах, какой вы девушкой себя ощущаете, какие-то установки и убеждения переняли от родителей и тд.

Какие у вас отношения с родителями?
Какие отношения между ними?
С кем сейчас вы живете?
Чем занимаетесь?
Есть ли друзья?
Чем наполнена ваша жизнь?
Дополнение от автора вопроса ·
Буду на українській писати. Чому ви вирішили що це не аутизм?
Саме так схоже поводять себе дівчата з аутизмом, це я не говорила детально, я вже півроку вивчаю цю тему і можу впевнено сказати що я відношусь до аутистичного спектору. З батьками відносини добрі але я не довіряю їм таке і не відчуваю привязаності. Батьки між собою спілкуються, тільки немає близькіх відносин, але і не конфліктів серйозних немає, мене це не зачіпає.
Живу з батьками і братами ,сестрами, з ними добре лажу.
Я працюю няньою але рідко вихожу на роботу, в церкві відповідаю за медіа служіння на підлітковому, співаю в хорі.
Друзів багато, спілкуюсь близько з
двома людьми.
Зараз я місяць не працюю по деяким причинам, ніде не навчаюсь, день вдома, ввечері часто зустріч з друзями чи служіння.
Да страхи у мене є , після депресії осадки лишились, а ще боюсь бути собою, бо я відлічаюсь від інших поведінкою та нестандартним образом мислення, люди це помічають, і боюсь показатись тупою* наприклад в математиці, табличку множення до цього часу не знаю( Дискалькулія) , також дислексія, дисграфія .
Дополнение от автора вопроса ·
Я б не хотіла щоб мені ставили діагноз лише тому щоб до мене було нормальне відношення, так як до цього в Україні відносяться не дуже добре, і не мають розуміння що це, та і я читала що це рахується як дитячий розлад.

Найперше я б хотіла щоб хтось мене зрозумів в моїх проблемах і допоміг мені з ними боротися, або розібратися. Я можу ігнорувати цей факт, але якщо стається якась ситуація схожа я знову страждаю, і закриваюсь тримаю в собі. Можливо якби мені б сказали що так в мене є аутизм, мене б більше розуміли і я б могла відповісти чому я так себе веду бо в мене аутизм, а не лінива, відставша чи страна. Для мене важливо щоб мене розуміли бо я дуже вразлива.
Дополнение от автора вопроса ·
Дякую що вислухали і дали пораду!
Всього вам найкращого!❤
Оксана Николаевна Третьякова (Сумы) — психолог
Оксана Николаевна Третьякова (Сумы) психолог

Психолог больше не активен на сайте

Доброго вечора, Нана!
цитата:
Родителям я не хочу розказивать ето, так как почти год назад я узнала что у меня дислексия, мне не хотели верить и поддержки не было почти, я ето трудно пережила, у меня была затяжная депрессия... Сейчас у меня нет депрессии,

Діагноз "дипресія" дуже серйозний. Цей діагноз може встановити лише лікар - психіатр чи психотерапевт. Які ви бачили в себе симптоми? Чому Ви вирішили, що у Вас саме депресія? Батьки бачили Ваш стан? Як на нього реагували? Які у Вас відносини з батьками?
Нана, а тепер я попрошу Вас звернути увагу, на Ваші власні цитати:
цитата:

Я працюю няньою але рідко вихожу на роботу

цитата:
в церкві відповідаю за медіа служіння на підлітковому, співаю в хорі.

цитата:
Друзів багато, спілкуюсь близько з
двома людьми.

цитата:
ввечері часто зустріч з друзями чи служіння.

цитата:
Потом я дружила с двумя мальчиками,

цитата:
В старших классах я подружилась с одной девочкой

Зазвичай, людині з аутистичним спектром розвитку не потрібно особливо спілкуватися з іншими людьми. Друзі ій не потрібні. У Вас майже на протязі всього Вашого життя є спілкування і друзі. Більш того, Ви відповідаєте за медіа служіння і т.д.
Можливо, Ви просто інтроверт, у якого час від часу з'являється потреба побути наодинці з собо?
Так, у Вас є деякі проблеми:
цитата:
наприклад в математиці, табличку множення до цього часу не знаю( Дискалькулія) , також дислексія, дисграфія .

Можливо, ці проблеми є тому, що у Вас більш розвинена права півкуля мозку, яка музичні здібності, просторову орїєнтацію, уявлення?
Нана, зверніть увагу, я знову цитую Вас:
цитата:

Нема нічого страшного в тому, що Ви багато разів слухаєте одну й ту ж саму музику. Це говорить лише про те, що Ви творча талановита людина. Поділюсь з Вами секретом. У мене є улюблені книги і уліблені фільми (та й музика). І в мене також час від часу виникає потреба перечитувати, передивлюватись і переслуховувати.
Що ж стосується одягу:
цитата:
не люблю носить всякую женскую одежду неудобную и туфли, всегда в спортивном и удобном,

то це взагалі дрібниця. Кожна дівчина (жінка) одягаєтьс так, як ій зручно.
Як і колега, я б радила Вам звернутися з усим, що Вас турбує, до психолога. З приводу дискалькулії, дислексії та дисграфії непогано було б проконсультуватися з дефектологом.

Ответ отредактирован автором 02-02-2022 19:21:30

Дополнение от автора вопроса ·
Які ви бачили в себе симптоми? Чому Ви вирішили, що у Вас саме депресія? Батьки бачили Ваш стан? Як на нього реагували? Які у Вас відносини з батьками?

Пам'ятаю що були проблеми зі сном, могла цілу ніч не спати, і весь час потім бути сонною, тривога велика була, радості та інтересу до життя втратила були думкі що я не хочу жити і зробити щось погане собі ( не зробила нічого лише томущо я вірю в Бога і це мене зупиняє), апетиту не було, їла один раз в день приблизно щоб погано не стало, мені було важко щось робити, сила втрачалася, головні болі, нікуди не хотіла виходити сиділа в темноті більшість часу та весь час плакала і думала що це кінець...
В сім'ї я не одна, батьки не знали що у мене депресія, я нікому не розказувала бо боялась що мене насварять і що я себе до такого довела, із-за того що я багато чого читаю , не довіряла...
Вони тільки бачили що я слабша, без настрою і не вимагали особо ніякої допомоги, жалкували, більше нічого не помічали, і я не розказувала.
Я з ними спілкуюсь но не довіряю такі теми , мені здається вони тільки серйозно до цього віднесуться коли їм це скаже психолог чи психотерапевт, а не я.

Психолог больше не активен на сайте

цитата:

Як довго все це тривало? Як минулося?
цитата:
мені здається вони тільки серйозно до цього віднесуться коли їм це скаже психолог чи психотерапевт, а не я.

Ви можете показати батькам цю переписку?
Дополнение от автора вопроса ·
Це тривало десь 2 місяці, до цього я просто стресовала, це закінчилось потрохи тим що після трьохденого табору для дітей, мене взяли в команду для роботи з підлітками, з командою я часто зустрічалась, здружилася і стала більш веселою і відкритою, я відчувала себе більш потрібною і відволікалась від того всього, за два місяці приблизно я наладила сон майже, хоча до цього часу працюю над самооцінкою і більш відкритою бути, успіхи є в цьому...

Психолог больше не активен на сайте

Виходить, що, скоріш за все, у Вас не було клінічної депресії в чистому вигляді. Депресія - це психічний розлад. За звичай депресія лікується медикаментозно.
Дополнение от автора вопроса ·
Я не можу точно сказати, але все що я описала це правда, і я важко від цього відходила... Забула уточнити що найбільше мені допомогла довіра Богові!
Здравствуйте, Нана.

Вы сами вправе решать, кому сообщать и не сообщать информацию о своём ментальном здоровье и нейротипе. Даже если речь о близких родственниках, ведь чувство Вашего комфорта и безопасности - прежде всего.

Можно попробовать подготовить почву для того, чтобы быть услышанной, поговорить с близкими о расстройствах аутистического спектра, покидать ссылки на адекватную информацию по теме. И по их реакции понять, стоит ли прямо сейчас открываться, или пока рановато.

З.Ы. У меня самой официально диагностирован синдром Аспергера, так что шлю лучи поддержки. )
Дополнение от автора вопроса ·
Клас, спасибо! Я так по чучуть и делаю😁