Яка модель стосунків/сім'ї є найбільш ефективною?
Наприклад, якщо говорити про класичну модель сім'ї, то мене завжди коробить фраза, що чоловік - головний у сім'ї. Відразу уявляю себе дружину, яка додому приходить не відпочити і нормально розслабитися після робочого дня, а вислужуватися і звітувати перед "чоловіком-начальником". Ну і взагалі, якщо він головний, а я ні, то чому мене повинні слухати? Мої бажання та думка незначна. Та й у принципі напевно, якщо я кажу щось не те, мене можна і вдарити: адже він знає що каже, а я ні.
Можливо трохи перебільшено, але це те, що я думаю про класичні відносини: в того, хто залежний, немає своєї думки та права робити так, як заманеться - одна безвихідь. Звичайно, таких стосунків я не хотіла б бачити у своєму житті.
Але при цьому повністю 50/50 я б теж не хотіла мати. Якщо, наприклад, я народжую дитину, то хочу, щоб чоловік ніс більшу фінансову відповідальність, аніж жінка. І мені здається, що це цілком справедливо, бо гроши грошима, а пологи, то є великі ризики для здоров'я жінки.
Але в такому разі він, як той, що несе фінансову відповідальність, знову головний, а я знову вразлива і залежна. І ніби зі мною можна робити все, що завгодно. Навіщо тоді такий шлюб?
Тобто, яку роль я маю виконувати у відносинах? Чи є якась ідеальна модель сім'ї та відносин, чи все вирішується за домовленістю?
Незалежно від того, вагітна я чи ні, мені хочеться, щоби мене слухали і сприймали як людину, а не як щось другорядне. Але в той же час іноді мені, як жінці, дійсно може знадобитися більше турботи та підтримки. Як із цим бути?