↩ Реакція на відповідь № 371307 для Ірина Миколенко
*К сожалению вы созависимы с мужем - эмоционально психологически прежде всего.* Так і є.
*И вам видимо, нравится его проявления агрессии - упиваетесь этим - в страстях находитесь - привыкли к этим деструктивным эмоциям еще с детства...* — мені це не подобається. Але про залежність, звичку до цього — так, розумію що це є. От зараз настав ніби нормальний період в стосунках, коли він проявляє турботу і увагу, але я очікую і знаю по попередньому досвіду, що це не означає що щось налагодилось — скоро буде знову ненормальний період, буде негатив. І я не можу насолоджуватися цим нормальним періодом, воно мені фальшиве бо знаю що далі буде те що вже було багато разів. Мені це не подобається. Мені це огидно. Я це ненавиджу.
*И пока вы будете - оправдывать частично мужа или себя - пока будете питаться этими негативными эмоциями - пока и будете в этом во всем.
( вопрос в вашей осознанности и запаса терпения)* — Оце дуже важливе Ви мені підсвітили, дякую. Я намагаюся розібратися в ситуації і виправити її, з'ясовуючи в кому причина, в ньому чи в мені, хто "винен". І таким чином я залишаюся в плоскому двовимірному світі. І не можу зробити крок вперед. Може в цьому помилка. Нащо я шукаю хто "винен", хто "поганий", я чи він? Це нічого не змінює, нічого. Я знаходжуся все-одно багато років в неприємних для мене стосунках, в яких не йде ніякий розвиток, нема щастя і гармонії. Мені погано і я собі погана, хоч як.
Чи сподіваюсь я щось змінити в цих стосунках — можливо. Чи вірю що це може вдатися — ні. Чи хочу чесно я бути в цих стосунках — ні, бажання немає. Питання чому я застрягла і не випускаю себе з цього плоского світу, з клітки, і як це змінити, як вибратися?
*От родителей тиранов смогли уйти - и Слава Богу!* — я була наївною і сподівалась що хтось мене врятує з того, чоловік, сім'я. Але тепер я все не сподіваюся що хтось мене врятує, це так не працює.
*А вот от мужа почемуто не можете - видимо чтото еще держит - и эмоциональная привязка ( возможно сексуальная)
финансовая стабильность, тоже не мало важно - и
страх неизвестности - и брать все на себя - всю ответственность за свою жизнь, и жизнь ваших детей.* — є таке. І що з цим робити?
*Да но при этом - выбираете тратить время и жизнь, на вот этот весь деструктив - и стоите на месте.* — Так, але чому? Якщо мені в цьому не добре. І як звідси вибратися?
*А самое главное ваши дети - в какой обстановке живут?
Что они чувствуют?
Тот же негатив что и вы - тоже живут в страхах... если не хотите думать про себя - то подумайте хотя бы за детей!* — тут теж
страхи, чи зможу я сама дати їм щось краще? Чи не зроблю якраз гірше для них? Тут, в такій сім'ї як є, вони мають те, що мають. Як знати, чи коли я таки наважусь на розлучення — зможу дати їм щось краще або хоча б не гірше? Ніхто не знає як буде далі, чи в цій сім'ї, чи в разі розірвання шлюбу. Я думаю про дітей. Але так як я думаю — не допомагає мені щось змінити. Що з цим робити?
І головне питання чомууууу я залишаюся в цих стосунках. Багато років. Було погано ще навіть коли не одружилися, коли ще зустрічалися. Якщо тому що це просто звичка, ніби залежність від негативу з дитинства, то — як це змінити?
Чому я знаючи багато років що мене це не влаштовує і не подобається і я не щаслива не можу зробити ніякі суттєві кроки до змін. Ок, я не можу робити різких рухів, піти в нікуди, це до добра не приведе. Але я знаю що не добре, і добре не буде. Чому я не накопичую ресурс щоб мати на що спертися і піти?
Я знаю що я не хочу так прожити життя, не хочу такого життя для себе, і для дітей, і навіть для чоловіка — не думаю що він в цій сім'ї щасливий теж. Що мені змінити в своїх діях, в мисленні? Як вибратися?