У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


сумую за домом

я переїхала в інше місто на навчання і дуже погано себе почуваю. постійно хочеться додому, до мами з татом. не можу виконувати ніякі справи, тільки плачу постійно. це вже протягом декількох днів, я не знаю як далі з цим жити. не бачу далі свого майбутнього, не хочу розвиватися, єдине бажання - повернутися назад. що з цим робити і як адаптуватися не знаю. не повертатися ж додому, а більше нічого не хочу
Питання від: ; Вік: 16

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Доброго вечера!
Если вам уж очень тяжело ... то лучше думать как возвращаться... чтоб не вгонять себя в депрессию.
Постарайтесь как можно больше первое время пока вы адаптируетесь ( месяц или два месяца ) к новым условиям, постарайтесь как можно чаще, звонить родителям и общаться с ними.
Сейчас можно и напрямую по тел. и через интернет общаться.
Это будет вам помогать хоть чучуть держаться на плаву.
Попробуйте найти друзей на новом месте. Вам сейчас очень нужно живое общение.

Добавлю - первые два месяца, всегда тяжело проходят для людей ( учеба, работа ) если это новое место, еще и новый город.
Но потом легчает... постепенно человек адаптируется. Дайте себе месяц времени.
Вернутся назад всегда можно.
Но зато если адаптируетесь, привыкните, преодолеете свой этот барьер - привязанности к родителям.
Станете самостоятельнее, устойчивее, а еще найдете новых друзей. И получите важные для вас знания, и новый интересный опыт, в новом для вас городе.
Погуляйте по городу - может вам в городе чтото понравится. Новые какието - уютные места для себя найдете.
И помните ради чего вы приехали - ради учебы!
Берегите себя! И Удачи вам!)

Відредаговано автором 27-08-2023 19:00:50


👍 радити психолога:

27-08-2023 19:11:07Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 349311 для Ірина Миколенко

шкода потрачених грошей і часу, які були вкладені заради цього і тому не розглядаю варіант повернення додому. сподіваюся, що з часом дійсно стане краще. дякую 🤍


психолог онлайн
Ваш стан зрозумілий. Переїзд до іншого міста — це емоційно непростий період і завжди стрес.
Сумувати за сім'єю — природно. Перший рік після переїзду в інше місто завжди найскладніший, тому що немає близьких друзів, все здається незнайомим і незрозумілим, саме тому так хочеться повернутися до рідного, звичного.
До того ж потрібно адаптуватися до нового будинку, міста та його мешканців.
Але головне для Вас - навчання. Ви познайомитеся з одногрупниками, з'являться однодумці по інтересах, отримуватимете нові знання на заняттях. Туга перестане займати більшу частину вашого життя.
Частіше нагадуйте собі - все, що з Вами відбувається - це не назавжди.
А надалі може статися так, що Ви вже не захочете жити з батьками, тому що станете самостійною.
Головне для Вас зрозуміти, що у Вас є батьки, сім'я - це місце, куди Ви завжди зможете повернутися.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу перенапруги, виснаження, нервозності


психолог онлайн
Добрий вечір.
Сумувати за домом - це нормально. Зараз усе Ваше життя змінилось, і тому Вам може бути страшно, напружено чи самотньо. Проте, найімовірніше, так буде не завжди. Адаптація до нового місця часто супроводжується такими непростими переживаннями. Розуміння того, що це мине може допомогти Вам легше пристосуватись.
цитата:

шкода потрачених грошей і часу, які були вкладені заради цього і тому не розглядаю варіант повернення додому

Якщо не розглядаєте варіанту повернення додому, то спробуйте знайти для себе опори в новому місці. Найкраще буде працювати щось знайоме для вас (можливо в цьому місті у Вас є родичі чи далекий приятель). Якщо немає, то спробуйте завести нові знайомства (на навчанні/ там де живете тощо). Спробуйте роззирнутись навколо і неминуче побачите когось, хто також шукатиме друга (впевнена, що Вас оточує багато таких самих новоспечених студентів, як і Ви).
Намагайтеся щиро зацікавитись новим містом, навчальним закладом чи Вашою спеціальністю. Чому Ви обрали саме їх? Які можливості вони відкривають перед Вами? Припускаю, що Вам не хотітиметься це робити, але це дозволить відволіктись та знайти інтерес в новій реальності.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

як адаптуватися не знаю

Вам поможет психологическое сопровождение.
Поэтому имеет смысл обратиться за помощью к родителям и обсудить с ними возможность вашей индивидуальной работы с психологом.
И это будет более эффективно, чем вы будете ждать, когда пройдет ваша адаптация. И все это время страдать. К тому же и процесс этот может затянуться, если сейчас не предпринять соответствующие меры.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

03-05-2023 Переезд
16-04-2023 Апатия
Психологічний аналіз творів
Пианино (1993)
фільмПианино (1993) теми: відносини секс выбор
Апрельская ведьма

Рекомендуємо

5 способов справиться со стрессом 5 способов справиться со стрессом

5 способов справится со стрессом от психолога Анны Джуры ! Стресс окружает нас повсюду, даже если мы не являемся участником стрессовой ситуации, она все равно на нас влияет. В наше время крайне важно уметь совладать со своим состоянием и справлять

Стратегии кризисного выживания или навыки перенесения дистресса🌿 Стратегии кризисного выживания или навыки перенесения дистресса🌿

Это конкретные навыки, которые описала в своей книге Марша Линехан, позволяющие переносить кризисные ситуации и выживать в них, если кризис невозможно изменить на данном этапе.

Перманентный стресс или паническое расстройство: как разобраться? Перманентный стресс или паническое расстройство: как разобраться?

Все, так или иначе, переживали стрессовые события в своей жизни, причинами которого могли быть самые различные факторы: конфликтная ситуация, потеря близкого человека, непривычные обстоятельства и даже просмотр фильма ужасов.

Что такое СЭВ?  И как не допустить эмоциональное выгорание? Что такое СЭВ? И как не допустить эмоциональное выгорание?

Синдром эмоционального выгорания, это как скажем иметь некий кредит жизненной энергии, и взять и истратить его полностью. Какие возможные симптомы эмоционального выгорания?

qr