Доброго дня, Наталья.
Дуже радію, що Ви задали собі таке питання.
цитата:
Что вообще значит полюбить себя?
А як Ви думаєте? Чому у Вас виникло це питання саме зараз?
цитата:
Также есть мнение, что перед тем, как вступать в отношения нужно сначала полюбить себя, что Вы думаете об этом? Почему это так важно? Я имею ввиду здоровую любовь к себе.
Любов важливо не лише давати, але приймати, тоді стосунки розквітають. Якщо Ви
любите себе, то переконані, що варті любові і, відповідно, насолоджуєтеся її проявами збоку партнера. Якщо Ви не
любите себе, то Ви можете перебувати в стосунках не тому, що Ви дійсно хочете цього, а тому, що, таким чином, Ви покриваєте свої внутрішні дефіцити. Вами керує
страх. Тоді стосунки є не здоровими, а созалежними: двом партнерам важко бути і разом, і окремо тому, що лише в стосунках вони утворюють повноцінну особистість. Також, якщо Ви не
любите себе, на певному етапі Вам може стати тяжко давати любов іншому, адже ми маємо мати власний внутрішній ресурс, звідки її черпати. Крім цього, коли Ви
любите себе, Ви здатні розрізнити, коли Вас дійсно люблять, а коли використовують і, таким чином, у Вас менший ризик потрапити в токсичні стосунки, або є вчасно припинити їх.
цитата:
Как можно по-настоящему полюбить и принять себя? Может есть какие-то методы, упражнения и что-то ещё?
Існує два рівні розвитку "любові до себе": 1 - рівень самооцінки (це ті вправи, про які Ви просите), коли ситуативно Ви можете тимчасово підняти Вашу самооцінку, але ефект є нестійким; 2 - рівень самоцінності (а це вже завдання індивідуальної психотерапії і глибинних змін в структурі особистості), коли ми говоримо про безумовне прийняття себе і це вже стійке явище. Один рівень доповнює інший. Є дуже класна цитата: "Любов до себе - це роман на все життя", тому вправи це звісно добре, але вони не змінюють суть.
цитата:
Когда остаёшься дома один, и не только дома, как наслаждаться этим без чувства одиночества? Как принять то, что мне нужен только достойный человек рядом и я ни на что меньшее не согласна? Как не влюбляться сразу и в каждого встречного? И если такое есть, то как от этого избавиться?
Те про що Ви зараз говорите це вже не рівень самооцінки, а самоцінності і єдину рекомендацію, яку Вам можна датиу цьому випадку - це індивідуальна робота з психологом-психотерапевтом. Потрібно дослідити, що лежить в основі
страху самотності та пропрацювати ситуації, пов'язані з цим. Крім цього, відчувається також
страх близькості.
Ответ отредактирован автором 16-11-2021 12:13:56