Dictum, доброго часу доби!
цитата:
Постійний стрес і нерозуміння як з ним справлятись
Можливо скажу дещо дивне - дозвольте собі з ним НЕ справлятися.
ДОзвольте собі бути слабким\слабкою, послухайте свої думки, свої емоції, свої почуття...
Це природньо в умовах що ми опинилися, відчувати свою безпомічність та безпорадність, страх, навіть жах...
Поки Ви пручаєтесь своїм переживанням - вони будуть мати над Вами перевагу. В таких ситуаціях частіше спрацьовує правило з фізики: дія народжує протидію.
Коли я даю собі право бути слабким\слабкою, вразливим\вразливою - тоді у мене підсвідомо зявляється право на жалість, підтримку, турботу, очікування на поміч..
Жаліти себе - то нормальна річ в нашому сьогоденні! Жалість до себе перестає бути конструктивною у той момент,коли зявляються вимоги до оточуючих: "ви мені винні... ви мені дОлжні...".
Конструктивне співчуття, жалість до себе породжує думки: як я можу про себе подбати?.. Що я можу для себе зробити?.. Чим я можу собі допомогти?
Пошукайте соціальні служби психологічної підтримки. Там Ви знайдете безкоштовну кризову підтримку фахівців. Так, це буде до 5 консультацій стабілізації, але це дууууже дієво и має хороші результати.
Знайдіть у інеті техніки стабілізації - дихальні та тілесні вправи, медитативні техніки, тощо, та кожного дня робіть те, що вибрали. Це допоможе Вашій вегетативній системи впоратися із стрессом.
Інформаційна гігієна - правило номер 1!!! Новини про
війну читаєте не більше 5 хв вранці, та вдень. Після 16.00 - ніяких військових новин!!! НІ-Я-КИХ!!! Замість них - цікаві книжзки, прогулянки, спорт, приємні фільми. Це допоможе відновити Вашу психоемоційну систему.