Доброго дня, Анастасіє!
цитата:
Я ж вмираю щодня, але на чужині.
Давайте поспілкуємось. Ви не проти?
Якщо згодні, то почнемо...
цитата:
Повернутися не можу, бо в мене мала дитина і тягнути її під обстріли не маю права.
От з цим погоджуюсь на усі 1000%. Дійсно, не для того рятували себе і дитину, виїжджаючи подалі від війни.
цитата:
Залишити теж не можу, бо тоді її батько не зможе працювати і забезпечувати їй життя.
Ось тут я щось не зрозумів, що саме Ви мали на увазі. Може, розтлумачите?
цитата:
Ще до війни в мене були проблеми з контролюванням агресії та ОКР.
Читаючи Ваш допис, звернув увагу і на цей момент. Ви зазначили про існування проблем ще до війни. Розкажіть, чи працювали Ви з психологом або психотерапевтом? Можливо, приймали ліки? Як довго це тривало? Яким чином вдавалось жити в сім'ї та будувати стосунки, ростити доньку?
цитата:
Як не крути, жива чи мертва я тягар для родини.
Не можу з Вами погодитись. Тягар не рятує дитину і себе, не їде до чоловіка в таку далечінь.
цитата:
А я сумую за домом, за минулим життям.
Треба усвідомити і прийняти думку, що сумувати в таких умовах, як у Вас, цілком природньо. Відбувся справжній злам усталеного способу життя. Дибом постали питання виживання та адаптації до нових умов. Тому психіці потрібен час, аби опанувати себе, пристосуватись, призвичаїтись до нової реальності. І це не легко. Це дуже важко. Тому потрібно триматись одне одного. Зосередитись на актуальних питаннях і потребах, не забігаючи далеко в майбутнє. Берегти сили.
цитата:
Як жити далі, якщо жити не хочеться?
Так, на жаль, буває. Дуже співчуваю Вам. І водночас прошу: відчуйте душею і розумом - цей складний і нестерпний період минеться. Сприймайте його як незвичне і критичне випробування Вашої міцності. Цей виклик обов'язково треба прийняти і дати гідну відповідь - я зможу подолати усі труднощі(!)
Також доречно звернутись на індивідуальну терапію до психолога. Пошукайте волотерські центри в Англії або в онлайн форматі до фахівців з України.
Ответ отредактирован автором 03-07-2022 17:46:41
Ответ отредактирован автором 03-07-2022 17:48:37