Доброго дня, Anastasiya.
Скажіть, будь ласка, Ви обговорювали з батьком дитини про потреби хлопчика? Ви подавали на аліменти до суду?
цитата:
у него сильный характер.
В чому саме він проявляється?
цитата:
И я ему начала говорить о том, что посмотри, у тебя есть дедушка, есть крёстный, есть дядя. Вот с ними можно общаться.
Радію, що у Вашого сина є вагомі чоловічі фігури у його житті - це важливо.
цитата:
Он иногда на деда говорит Папа и на крёстного Папа крёстный.
І як реагують дідусь і хресний в таких ситуаціях?
цитата:
Но у сына теперь размытое понимание отца.
Що Вас у цьому лякає?
цитата:
И все вокруг потом обижаются и на меня и на моего ребёнка.
Ви пояснювали іншим, з чим це пов'язано?
цитата:
Но сын как будто ещё больше злится и ревнует. Подскажите, пожалуйста, как быть?
Так, адже Ви не дозволяєте йому погніватися у цій ситуації і посумувати, не підтримуєте його у його фрустрації. Важливо, щоб Ви не карали його за його почуття, а приймали його гнів і навчили правильно його переживати: наприклад, замість того, щоб вдарити сестричку, нехай він порве папір. Безумовно, при цьому, Ви запитуєте у нього, чому він гнівається, співчуваєте йому, даєте дозвіл на гнів, але не дозволяєте його виражати через побиття сестрички (цю поведінку Ви не одобрюєте), а шукаєте альтернативи.
Звісно, найкращу рекомендацію, яку я б Вам могла дати - це індивідуальне звернення до дитячого психолога (робота через арт-терапію), адже помітно, як хлопчику психологічно боляче і
страшно, тому він і покриває це все гнівом.
Ответ отредактирован автором 18-03-2021 12:18:35