Дуже дякую за вашу думку.
Будь ласка. Але це НЕ ТІЛЬКИ моя думка, але й досвід роботи 25 років. Ваша ситуація для мене - типова. Ананкастна поведінка є наслідком не тільки вродженних особливостей, але й хоча б частково і виховання. І батьки людей з подібними до ваших проблемами майже завжди мали нарцисичну природу, що й проявлялося в знеціненні досягнень дитини. Це я так вам, для загального розвитку, кажу. Ну й іншим, хто буде читати це питання може стане в нагоді.
цитата:
Але чи ви зараз не знецінили мої досягнення , моє життя і мої відчуття від нього?
Взагалі аж ніяк цього не робив. Ви з цим прекрасно справляєтесь і без мене. Безпідставне звинувачення, як прояв захистної агресії - від неспроможності визнати власні психологічні проблеми.
цитата:
так, перед тим, як щось робити я звикла вивчати "матчасть".
Це банальне виправдання власних страхів не бути КРАЩОЮ, що і є проявом ПЕРФЕКЦІОНІЗМУ:
цитата:
Багато чого не зроблено із-за страху , що не вдасться, не зможу, не зможу краще за всіх - то не треба і братися
А потім виправдати те, що заважає жити, умовно позитивними наслідками, які безумовно присутні:
цитата:
Можливо тому в мене і живуть тварини по 20 років, хоча і не знають радості материнства (стерилізовані) і щастя вільного вигулу (не виходять з квартири)
Хвала перфекціонізму!)
Мабуть це завдяки саме йому так? Ну тоді хай залишається, вірно?) Тим більше, що й працювати над цим складно і боляче емоційно. Навіщо ж?!
цитата:
Я геть не розуміюся на психології, я спеціаліст в іншій сфері
То може є сенс прислуховуватись до тих, хто багато років працює в цій галузі і довго консультує на цьому сайті?
цитата:
коли все поянюють впливом батьків , які давно померли , або взагалі якихось пра..пра..пра.. - то трохи дивно.
Вони то давно померли, але ж свій внесок в дитину встигли зробити, а для дитини батьки - АВТОРИТЕТ і вона їх виховання запам'ятовує на все життя. Ось як ви. Тому й не дивно. А навпаки - цілком закономірно.