«Якщо ви хочете досягти успіху, уникайте шести вад: сонливості, ліні, стр...»
Питання від: Lili Вік: 32

Як пережити зраду.

Добрий день, допоможіть будь-ласка пережити цей стан. Я заміжня 11 років, з чоловіком стосунки погіршилися більше року тому. Спочатку причиною проблем було відношення його батьків до мене, я дуже ображатися, що він мене не може захистити, а для нього це не було проблемою. Він перестав зі мною говорити 4 місяці тому, всі мої спроби вирішити проблеми були марними, я ніби говорю в пустоту, в нього все добре , то я вигадую. Він уваги на мене не звертав, взагалі. І от в суботу, до мене підходить людина і розповідає, що в нього є коханка і то давненько, що їх багато було, але зараз постійна і в мене голові вся картинка склалася, хоч він і каже, що то не правда, але як тоді пояснити його поведінку. Після звинувачення став ідеальним, виявляється він весь цей час мене чув і розумів мої потреби. Доказів я не знайшла, і розумію що докази мені і не треба і так все зрозуміло, але я не можу заспокоїтися не побачивши чи не почувши підтвердження. Допоможіть якось розібратися, пережити цей стан. Я так довіряли цій людині в мені ніби дві особистості зараз я така зла, коли його немає поряд , а коли є ще й таки уважний, люблячий ну пря мрія я перестаю вірити в очевидне. Можливо тому мені і потрібні докази, щоб остаточно у все це повірити?
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

цитата:
Можливо тому мені і потрібні докази, щоб остаточно у все це повірити?

Вы уверены, что это Вам нужно?
Если Вы найдете доказательства, то будете вынуждены брать ответственность на себя и принимать решение.

Судя же по тому, что Ваш муж отрицает наличие любовницы и
цитата:
став ідеальним

следовательно, уходить из семьи он не собирается.
Чего же Вы тогда хотите добиться этими "доказательствами"?
Жити разом дуже складно стало для мене. Хочу розлучитися, якось це пережити, якось пояснити дитині. Я сама не розумію для чого мені докази, але без них дуже складно прийняти рішення.
цитата:
Хочу розлучитися

Вас не устраивают отношения с ним? Вы и раньше хотели разводиться?
Если это так, то доказательства Вам тогда никакие не нужны.

А вот если Вас все устраивало и тут
цитата:
підходить людина і розповідає

то зачем тогда принимать скоропалительные решения.
А если вообще никакой любовницы и нет, а Вы разведетесь?
Так і до цього планувала розлучитися, я довго пробувала зберегти сім'ю, я працювала з психологом і ніяк не розуміла чому він мене не чує, чому ігнорує. Шукала причини в собі, що ж я роблю не так. А докази, я так розумію мені потрібні, щоб перекласти на нього відповідальність за зруйнований шлюб і якось виправдати себе перед дитиною. І напевно помсти хочу, незнаю, мені хочеться, щоб і йому було так само боляче. А коханка точно є, я в цьому на 99% впевнена.
цитата:
А докази, я так розумію мені потрібні, щоб перекласти на нього відповідальність за зруйнований шлюб і якось виправдати себе перед дитиною.

Вважаю це досить природнім бажанням, притаманним людям, яких зрадили. Дехто ще й помститись намагається, аби виплеснути назовні свій гнів і образу, які не вгамовуються іншим шляхом.

От тільки питання - чи допоможе цей шлях зберегти себе, не перекинути образу з винуватця на усіх інших? Чи не завадить розібратись в собі, щоби усвідомити, в чому помилялись, чому були такою довірливою і намагались зберегти те, що не варто було зберігати?..

Як вважаєте, готові Ви провести аналіз свого способу побудови стосунків з чоловіком? Побачити свою роль і свій внесок в те, що сталося? Не задля докорів собі, а для виправлення отих хибних уяв і поглядів, котрі призвели до глибокї кризи.
Вам стоит поработать с психологом на тему вины перед ребёнком и тем, что вам не нужно перекладывать ответственность за развод на мужа. Ответственность у каждого из вас своя. Вы имеете права хотеть развестись с мужем даж если измены нет. И ребёнку придётся это принять. Вы ни в чем не виноваты.

Как долго вы работали с психологом?
Почему перестали?
К каким выводам/результатам пришли?
Дуже дякую всім за відповіді.

В нас були конфлікти, і чоловік казав, що я все дуже гостро сприймала, тому і пішла до психолога, зрозуміти чи правильно я реагую, чи правильно виставляю кордони. Тому, що конфлікти були через те, що його батьки дуже лізуть в наше життя, не дотримуються особистих кордонів, принижують мене, а я весь час прошу чоловіка захистити мене від цього всього. Я попрацювала з психологом і зрозуміла, що в мене все добре з власнтми кордонами і нормальне бажання захисту. Я тільки з того стану вийшла і тут коханка. І я зрозуміла причину тих скандалів, відсутність його в житті сім'ї, я зрозуміла, що просто все мусила взяти на себе бо він не хоче брати за все відповідальність. Йому і так добре. Але дуже влинуло, те що став ну прям ідеальним, от в один момент почув і зробив все те, що я просила протягом останнього року, і я не можу зрозуміти для чого.

А докази ще потрібні, бо його мама на мене кричала(при ньому, а він сидів мовчав), що я не вдяна, він ідеальний і я маю бути всім за це вдячна.
Из того, что вы пишите, то похоже не все ок с границами и умением их защищать. Как и не все ок с вашей самооценкой и ощущением себя взрослой.
Иначе вы бы не собирали доказательства для свекрови.
Ей надо - пусть она собирает. Зачем вам что-то ей доказывать? Вы имеете право развестись даже если муж трижды будет идеальным. И имеете право никому ничего не доказывать
Я це розумію, все розумію, але емоції беруть верх. Я приймаю те, що я винна і розумію.
Той обман пробачити не можу, ну ж не в тому була справа, а в коханці.
Павел Леонидович Басанский (Киев) — психолог
Павел Леонидович Басанский (Киев) психолог

Психолог більше не активний на сайті

Доброго, Lili!
Відповідальними за відносини завжди є обидві сторони. Тому слід розділити відповідальність - щось взяти на себе, а щось віддати чоловікові. Це один момент роботи.

Далі, слід попрацювати над образами та почуттями, які Ви не змогли проявити в тій формі, в якій хотілося. Це стосується і чоловіка, і свекрухи, і коханки.

Третім напрямком роботи я бачу чітке прийняття рішення на розлучення.

А четвертим пунктом - донесення свого рішення до дитини і формування майбутніх сімейних відносин без прямої присутності батька в родині - варто психологічно підготувати дитину до цього.

Очевидно, що без допомоги спеціаліста Вам буде важко все це виконати.
Тому, зараз робота з психологом Вам потрібна не менше, якщо не більше, ніж тоді.
цитата:
але емоції беруть верх

Да, эмоций у Вас сейчас очень много.
И они мешают Вам разобраться с тем, чего же Вы хотите на самом деле - развестись или сохранить семью.
От этого будет зависеть дальнейшая стратегия и тактика Вашего поведения.
А чувство вины, обида, жажда мести и битва за справедливость, в любом случае, будут только мешать Вам. Поэтому с этим надо что-то делать. А потом уже принимать решение.
цитата:
Я це розумію, все розумію, але емоції беруть верх.

Які саме емоції, назвати можете?

цитата:
Я приймаю те, що я винна і розумію.

А це навіщо? Якось незрозуміло, в чому полягає Ваша провина?

цитата:

Навряд чи в коханці. Це Ваш чоловік не знайшов в собі сили і бажання вирішувати проблемні питання з повагою до Вас і разом з Вами. Тобто він свідомо обрав іншу жінку.
Дуже дякую всім за відповіді, трохи прийду в себе і почну роботу з психологом.