соціофобія :(
Суть основної проблеми полягає в тому, що я часто переймаюсь тим, що подумають про мої дії, рішення та думки інші люди. Дуже складно стає рефлексувати коли виникає подібне мислення. Це мислення мене часто переслідує.
Таке враження що я можу вирішити цю проблему дуже легко, але я просто не розумію чогось для того щоб її вирішити і здається рішення висить десь тут поруч. Розумію що треба працювати з негативними установками і заміняти їх адекватними думками, у мене це не дуже добре виходить робити, хоч колись мені вдалось змінити багато негативних установок і почуватись щасливим та бути в гармонії, тоді мене нічого не бентежило. І це мабуть був один з не багатьох моментів коли я почувався самим собою на 100%, цінив свої думки та себе, мислив раціонально. І при цьому відчував як від мене пре позитивна енергія. Як я цього позбувася? Мої негативні установки мене наздогнали. Яким чином? Я точно не знаю. Мабуть просто погано закріпив позитивні установки.
Пригадую момент як в 1 чи 2 класі я порівнював себе з іншими учнями, і говорив про себе в негативі: ,,Інші діти щось прочитали, а я ні... ,, і робив негативний висновок про себе, непам\'таю вже що саме тоді казав.
Що я отримую від такого мислення? Суттєве порушення когнітивних здібностей, уникання речей які викликають страх (в основному це те, де є взаємодія з людьми), знецінення себе - вмінь, знань, характеру, можливостей і це знеціння дає несмічні плоди. І є ще багато іншого, що мені не приносить задоволення м\'яко кажучи.
Я задрався. Не люлю жалітись, але розказую те що маю, бо нехочу затягувати це надалі.
В чому може бути істинна проблема? І які дії потрібні для того, щоб змінитись?