Как с этим бороться??
Валентина Михайловна Жемчужникова (Киев) 14-04-2020 11:46:44 |
Сожалею, что вам приходится жить в такой обстановке.
Есть ли кто-то из родственников, близких людей, кто вас может поддержать? К сожалению, вы не можете никак изменить жизнь двух взрослых людей, которые выбирают так жить. И да, как бы не было жалко вам вашу маму, но она добровольно выбирает такую жизнь. И увы, но выбирает и такую жизнь для вас. Вы можете только заниматься своей жизнью - учиться, думать о том, чем займетесь в будущем, заниматься спортом, общаться с друзьями. Свою жизнь вы сможете с 18 лет строить уже самостоятельно, не живя с родителями. Если у вас есть возможность поработать в школе с психологом, это было бы очень хорошо. Чтобы было с кем поговорить о том, что вас волнует и получить поддержку. |
Оксана Сенченко (Львів) 14-04-2020 13:05:03 |
1
Доброго дня, nik016. Співчуваю, що у Вашій сім'ї настільки психологічно важка атмосфера. Те, що Ви гніваєтеся на батька - це цілком зрозуміло і конструктивно (також Ви можете гніватися на матір, що вона нічого не змінює в своєму житті і терпить таке ставлення - це також нормально), головне - не тримайте цей гнів в собі, бо потім він може перерости у аутоагресію, депресію, психосоматику, невроз чи безпричинні "спалахи гніву". Якщо бачите, що гніваєтеся - побийде з усієї сили подушку, поки не відчуєте слабкість у м'язах (головне не зашкодьте собі) + обговорюйте свій гнів, сум із іншими людьми (наприклад, друзі, шкільний психолог, родичі). цитата:
Я боюсь за свою маму, потому что у неё может быть инсульт и мне очень страшно. цитата:
Я заметила что жутко ненавижу своего отца и на это есть много причин. Отже, що Ви можете "максимально" зробити у цій ситуації: - сказати щиро батьками про свої переживання та запропонувати їм сходити до сімейного психолога; - надалі - не вмішуватися у їхні сварки, дозволити їм відповідати за своє життя, проте не накопичувати у собі гнів, сум та образи, а вивільнювати їх (попередньо було розписано як); - якщо Ви бачите, що їхні сварки виводять Вас із рівноваги - не терпіть це. За можливості - замкніться у окремій кімнаті та включіть навушники, або вийдіть на вулицю; побийте подушкі, якщо відчуваєте гнів; - більше розповідайте про свої переживання іншим, це дозволить Вам "емоційно очищуватися від накопленого негативу" (наприклад, друзі, шкільний психолог тощо); - зараз Вам 13 років - це дуже сензитивний та складний віковий етап (тому потурбуйтеся, перш за все, про себе). У цей час формується Ваша ідентичність (Ви пізнаєте себе, намагаєтеся зробуміти своє місце у соціумі). Ваше життя не зводиться лише до допомоги близьким, Ваше існування є цінним само по собі. Дослідіть, що Вам подобається, ким Ви хочете бути у майбутньому, розширюйте свій кругозір (читайте книги, дивіться відео, фільми, розширте коло свого спілкування (в реальності і на форумах), самовдосконалюйтеся. Однозначно рекомендую Вам звернутися очно до психолога (якщо у Вас немає коштів (і Ваші батьки відмовляються Вам їх давати), то завжди є шкільний психолог та психологи у соціальних службах) для емоційної підтримки. Пам'ятайте - Ви окрема людина із своїми інтересами, бажаннями, прагненнями. Не картайте себе, що Ви не здатні вирішити ситуацію в сім'ї. На жаль, ми ніяк не можемо змінити інших людей або вплинути на їхню поведінку, якщо вони цього не хочуть. Ми лише здатні змінити своє ставлення та свої дії. Ви дуже хороша дівчина, бажаю Вам більше цінувати себе, дозволити іншим бути у своїх процесах та знайти гармонію із собою! :) Ответ отредактирован автором 14-04-2020 13:07:26 |
![]() |
|
Наши психологи
Похожие онлайн консультации

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекоммендуем

Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..