У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


длительная терапия

Психоанализ. Психоаналитики.

Методы психотерапии » Психоанализ

Что такое Психоанализ простыми словами уже объяснили 6 психологов.

Хотите подробнее узнать, как на практике используется ? Свое видение и опыт работы в направлении Психоанализ описывают психологи-практики и психотерапевты сайта.


Психоанализ

Психоаналіз створено наприкінці ХІХ століття австрійським ученим З. Фрейдом. Спочатку Фрейд займався фізіологічними дослідженнями, навіть винайшов метод фарбування нервових тканин, проте пізніше, побачивши незастосовність даних знань у психологічному консультуванні, відмовився від будь-якої опори на психофізіологічні дані у своїх роботах. У ранній період психоаналізу Фрейд разом із Йозефом Брейєром розробив катартичний метод лікування неврозів, щодо якого пізніше став застосовуватися термін «абреакція». Переломною датою для психоаналізу вважається 24 липня 1895 року, коли Фрейду наснився сон, після якого дійшов висновку у тому, що сновидіння мають сенс, будучи символічними повідомленнями у сфері несвідомого, і піддаються раціональному аналізу та тлумаченню. Надалі це спричинило застосування Фрейдом методу вільних асоціацій.


Метод та методики лікування психічних розладів на основі аналізу вільних асоціацій, проявів перенесення та опору, за допомогою технік тлумачення та опрацювання. Мета психоаналітика — допомогти звільненню пацієнта від прихованих механізмів, що створюють конфлікти в психіці, тобто від звичних шаблонів, які не придатні або створюють специфічні конфлікти у реалізації бажань та адаптації до суспільства.

Леся Николаевна Яковлева

Психоаналітична терапія – процес, який допомагає людям розуміти та вирішувати їхні душевні проблеми, підвищуючи усвідомлення внутрішнього світу та його впливу на ставлення до себе та інших. Психоаналітична терапія відрізняється від більшості інших терапій у тому, що вона орієнтована на глибокі зміни особистості з урахуванням емоційного розвитку.

Метод психоаналітичної психотерапії спрямований, передусім, дослідження внутрішнього світу людини, тих “областей” психіки, які лише за певних обставин стають доступні свідомості.

Метод працює із величезним спектром людських проявів. Має адекватну діагностичну базу, що дозволяє правильно вибрати стратегію взаємодії із клієнтом.

Клієнтами даного методу можуть бути люди з різними психологічними труднощами, такими, як: переживання нездатності отримувати задоволення, переживання почуття самотності, смутку, депресії, почуття втрати, жалю, переживання почуття страху, невпевненості, розгубленості, переживання нездатності прощати і прощати і т.п.
Як і ті, хто прагне краще зрозуміти себе, свої стосунки із близькими людьми чи зосереджені на саморозвитку.

Дмитрий Сергеевич Демидов
психотерапевт

Психоанализ возник на заре двадцатого века благодаря таланту известного австрийского психиатра и психолога Зигмунда Фрейда, который доказал, что наше сознание - это только маленькая частица личности. На нашу повседневную жизнь оказывает могучее влияние бессознательное - наши тайные социально неприемлемые влечения, которые стремятся выйти наружу. Однако бессознательному противостоит наша психическая цензура (родительские и общественные запреты), и на стыке этого конфликта и рождаются всевозможные психические травмы, неврозы, фобии и т.д.

Психоанализ - личностно ориентированный метод, т.е. психоаналитика мало интересуют диагнозы и симптомы, в центре его внимания будет личность пациента в целом. В процессе психоанализа происходит самосознание и самопонимание личного бессознательного - ключи к изменению психологических установок, преодолеванию тревоги и страха. Однако, для психологических изменений нам нужен объект, т.е. психоаналитик, на которого мы спроецируем наши эмоции - без этого невозможно понять глубинные аспекты нашей сущности!

Если психоанализ - это метод исследования психики, то психоаналитическая терапия - это клиническое применение психоанализа. Уже в процессе терапии пациенты отмечают, что их взаимоотношения с другими становятся более успешными и адекватными. Жизнь становится более полной, люди начинают дышать полной грудью. Приходят новые успехи в работе, личной жизни и творчестве!

в избранные

комментарий
психотерапевт

Психоанализ — теория и метод исследования душевных процессов. Оригинальность психоаналитического метода — позволить наиболее возможное объективное наблюдение за поведением человека, его опытом взаимодействия с окружающим миром и построением отношений с психоаналитиком. Психоанализ занимается поиском субъективной истины, в ней заложена история жизни индивида, история семьи, происхождения, связанных с этим историй и фантазий. Психоаналитик фокусируется на желаниях, мечтах и целях клиента, обращается к истине его существования. Психоанализ помогает ответить человеку на вопросы: что происходит и почему это происходит, и найти свой ответ, что с этим можно сделать… Психоанализ открывает человеку его собственный путь к познанию самого себя, своего внутреннего мира.

в избранные

комментарий
психотерапевт

Любой симптом, страдание или желание имеет скрытую причину. В бессознательном желание зашифровано, аналитик занимается его дешифровкой вместе с анализантом.
У каждого человека в психике или душе есть область сознания и область бессознательного. И у каждого есть желания, которые могут считаться предосудительними, опасными, агрессивными... Неприемлемые представления вытесняются в область бессознательного и становятся недосягаемы для сознательной переработки. Они существую сами по себе и проявляют свое патогенное действие - вызывают бессознательное чувство вины, стыда, страха, торможения... Часть личности как-бы утрачена, также тратиться энергия на удержание этих представлений вне сознания. Аналитик вместе с анализантом работают над тем чтобы сделать бессознательные представления доступными сознательной переработке.

Бессознательное – это не то, что вы думаете. Это то, что Вы говорите. Поскольку оно предельно субъективно и всегда задано в отношении другого, который может выступать как образец, помощник или противник. На этом месте и оказывается задействован психоаналитик, в присутствии которого бессознательное открывается.

Анализант на сеансе говорит о том, о чем занет - о своих трудностях или страданиях, но одновременно он говорит и то, что не занет о себе. Бессознательное сказывается в дискурсе, в речи, в оговорках и только в присутствии другого. И с течением работы анализант становится ближе к себе самому, понимает и принимает свои желания.

в избранные

комментарий
психотерапевт

Зрозуміти як працює психоаналіз варто тільки на власному досвіді. Жодні пояснення не зможуть описати ваш майбутній досвід, бо кожен психоаналіз, який створюють аналітик та пацієнт має неповторне емоційне та смислове забарвлення. Ба більше, розуміння з часом зміниться і це цілком природно - поглиблювати розуміння, намагаючись бути більш адекватним до реальності.

Результат психоаналізу це здатність особистістю розуміти власний досвід, творчо знаходити нові сенси з яких потім народжуються нові дії, стосунки, досягнення.

в избранные

комментарий

психоаналитики

Имеют сертификаты про обучение методу Психоанализ:

часов: 6000
психоаналитик
Дорослі:
- депресії;
- тривожні розлади (страхи, панічні атаки тощо);
- обсесивно-компульсивні розлади (ОКР), навязливі думки, дії;
- психосоматичні розлади;
- залежна поведінка;
- психогенне беспліддя;
- психологічний супровід людей, які мають хронічні психічні і соматичні захворювання;
- стрес і вигоряння;
- проблеми у стосунках з близькими і оточенням;
- переживання втрат, розлучень або смерті родичів.
Діти, підлітки і їх батьки:
- страхи, тривога, відстрочені у часі реакції горя, інші емоціійні розлади у дітей при втраті близьких, розлученнях тощо;
- незрозумілі поведінкові реакції у дітей: плач, агресія, аутоагресія, втеча, замкненість, занурення у компютерні ігри, дивна поведінка;
- низка мотивація чи відсутність мотивація до навчання;
- емоційне, фізичне, сексуальне насилля;
- труднощі з адаптацією дитини у дитячому садку, школі, при переїзді;
- збереження спілкування між батьками і дитиною при розлученнях чи створенні нових сімей;
- психосоматичні розлади (втрата апетиту, розлад сну, часті застуди, захворювання шлунково-кишківникового тракту, шкірні, неврологічні захворювання і т.д. у випадку, якщо медикаментозне лікування неефективні та/або є психологічна складова пускового механізму хвороби);
- консультативний супровід батьків при психотерапії дитини;
- консультування/психотерапія батьків (або пари) у звязку з плануванням дитини, складностях з заплідненням, під час вагітності;
- допомога у покращенні виконання батьківських завдань. страница психолога
часов: 2033
психоаналитик
Психоаналітична робота може бути корисною людям, що прагнуть розкрити витоки своїх внутрішніх конфліктів, послабити деструктивні прояви, вийти зі сценаріїв, що повторюються, знайти способи справлятися з важкими почуттями та емоціями, дослідити власну ідентичність, навчитися будувати стабільні та суб'‎єктивно приємні стосунки з оточуючими, віднайти задоволення в повсякденному житті, відкрити додаткові джерела творчості та життєвих сил. Також психоаналіз або психоаналітична терапія будуть корисними, якщо у вас є дитячі спогади, що приносять страждання, якщо ви маєте психосексуальні проблеми, якщо ви відчуваєте складність любити або працювати.
Перш за все психоаналітична робота покликана полегшити страждання шляхом створення індивідуальних винаходів, що допоможуть людині справлятися з травмами. Але психоаналіз може бути цікавий і тим, хто не має явних симптомів, але хоче дослідити свій внутрішній світ.
Я поважаю самобутність аналізантів, тому працюю з людьми різних національностей, релігійних поглядів, сексуальних орієнтацій та гендерних ідентичностей.
страница психолога
часов: 1800
психоаналитик
Проблема в семейных отношениях.
Жизненный кризис.
Отсутствие смысла жизни.
Чувство страха, стыда, вины.
Низкая самооценка.
Сложности в отношениях с любимыми, с коллегами, с родителями, с детьми.
Тревога.
Депрессия.
Апатия.
Психосоматические заболевания.
Бессоница.
Одиночество.
Навязчивые мысли.
Суицидальные мысли.
Навязчивые действия.
Панические атаки.
Психическая травма.
Сексуальное насилие.
Домашнее насилие.
Эмоциональное выгорание.
Агрессия.
Фобии.
Социопатия.
Страх смерти.
Клаустрофобия.
Агорафобия.
Поиск смысла жизни.
Саморазвитие.
Самопознание.
Личностное развитие.
Хотите лучше понимать себя, мотивы своих поступков (мыслей, чувств). страница психолога
часов: 1800
психоаналитик
Личностные проблемы, межличностные отношения
Депрессивное состояние, апатия, тревожность, панические атаки
Страхи, фобии
Неуверенность в себе, низкая самооценка
Утрата смысла жизни
Проблемы в профессиональной сфере, невозможность достигать поставленных целей
Расстройство пищевого поведения (компульсивное переедание, анорексия, булимия)
Работаю со взрослыми, подростками и семейными парами страница психолога
часов: 1441
психоаналитик
Індивідуальна терапія та консультування дорослих, підлітків:
- Підтримка у переживанні кризових періодів: горе, втрата, розлучення, розставання, переїзд, еміграція
- Криза в особистих та сімейних відносинах: зрада, конфлікти, відсутність близькості, взаєморозуміння, труднощі у спілкуванні з партнером, дітьми, родичами, складності у створенні пари
- Емоційне вигоряння, проблеми самореалізації, адаптації, зміна виду діяльності, місця роботи, складності у робочих відносинах з колегами
- Депресія, тривожність, апатія, хронічна втома, низька самооцінка, невдоволення собою, відсутність задоволення, втрата смислів, бажань та цілей
- Проблеми підліткового віку страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 1440
психоаналитик
Я работаю с человеком, а не с проблемой.
Темы обращений могут быть разными:
- сложности в отношениях (с партнером, родителями, детьми)
- насилие
- страхи
- навязчивые мысли и действия
- подавленность, апатия, депрессия
- душевная боль
- переживание утраты
- неуверенность в себе
- бессонница
- сексуальность
- лгб-проблематика
- стыд и чувство вины
- одиночество
- (со)зависимость
и т.д. страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 1249
психоаналитик
Доброго дня! Працюю з різними темами, онлайн та офлайн в Івано-Франківську. Індивідуально, в групі, з парами, проводжу тематичні тренінги. Методи роботи відносяться як до короткострокової терапії, так і довготривалої роботи з психотравмами. Мова спілкування: російська, українська.
Часті такі теми в роботі:
- мотивація, особисті сенси, самопізнання та проблеми самооцінки;
- кар’єрний зріст, гроші, робочі відносини;
- проблеми зі здоров’ям, психосоматика, онкологія;
- відносини в парі, в сім’ї, між батьками та дітьми;
- переживання самотності, втрат, горя, розчарування, розлучення;
- травми особисті, системні, страхи, тривоги, почуття провини чи сорому;
- кризи та стреси, конфлікти у будь-якій сфері;
- психотравми розвитку та життєві потрясіння, пережите насилля, травма майбутнього.
Запити можуть бути зовсім інші. Наприкад: «не можу вивчити якусь конкретну іноземну мову». Або можу працювати без запита, коли людині важко його сформулювати, а потреба в терапії є.
Окремо: робота з генограмою. Побудова та аналіз генограми з системним підходом.
Синдроми повтору життєвих ситуацій, дат, імен та долі у вашому роду і у вас особисто.
Також мені цікаві тематичні інтервізійні групи та лабораторії, дослідження зв’зків між теперішніми життєвими проблемами чи ситуаціями та родовою системою. страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 1092
психоаналитик
- незадоволення власним життям
- депресія
- тривожність, страх
- труднощі у відносинах
- втрата сенсу життя
- конфлікти, непорозуміння у відносинах
- та інше
страница психолога
часов: 980
психоаналитик
Психоанализ бессознательных причин проблем в личной жизни, в работе, в образовании различных симптомов ( фобии,панические атаки,психосоматические заболевания, депресия, тревожные состояния, зависимости, заниженая самооценка и т.д.) страница психолога
часов: 900
психоаналитик
Работаю со следующими проблемами:
- тревога и страхи,
- панические атаки,
- кризисы и конфликты в супружеских отношениях,
- сексуальные проблемы в паре,
- депрессия,
- расстройство пищевого поведения,
- сложности в отношениях с детьми и родителями,
- прочие поведенческие и эмоциональные затруднения. страница психолога
часов: 900
психоаналитик
Проблеми взаємин, невпевненість у собі, складності у спілкуванні з дітьми, емоційна напруга, страхи, депресія, тривоги, панічні стани, травма міграції страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 762
психоаналитик
Личностное развитие;Тревожность, страхи, паника;Стрессы; подавленное состояние;Резкие перемены в жизни;Потеря близких;Самооценка, уверенность в себе;Баланс между личной жизнью и работой;Отношения с родными и близкими;
Конфликты,обиды,завершение отношений;Переживания по поводу веса, здоровья в целом. страница психолога
часов: 650
психоаналитик
Терапія - це турбота про свою душу. Допомагаю знайти в собі внутрішню опору. Познайомитись зі зрілою людиною всередині себе, прийняти свою вразливість, свою слабкість та недосконалість. Буду поруч, не залежно з чим чи ким "болючим" прийдеться зустрітись в терапії.
Не даю порад, не маю чарівної палички, не оцінюю та не критикую. Даю можливість зрозуміти те, що насправді відбувається у Вашому житті та роздивитися різні варіанти рішень й знайти вихід.
Якщо Вам не Ок всередині, тривожність, апатія, або ж Ви давно хотіли укріпити свою самооцінку; розібратися з концепціями, які Вас обмежують; зрозуміти, в якому напрямку Вам рухатись; знайти причини відсутності мотивації - запрошую на консультацію.
Сеанс триває 60 хвилин.
Працюю онлайн за попереднім записом в особисті повідомлення.
Залишись питання - я відкрита для спілкування. Не соромтесь.
Важливо пам'ятати: "Той, хто просить допомогу, виглядає дурнем усього 5 хвилин. Той, хто цього не робить, залишається ним на все життя.", - слова німецького філософа. І я з ним згодна. страница психолога
часов: 499
психоаналитик
- зрозуміти себе, свої здібності, розвинути таланти, знайти своє місце в соціумі
- створити або налагодити стосунки в родині, колективі, з дітьми, батьками, друзями
- прийняти рішення, зробити вибір
- пережити розлучення, розставання, смерть близької людини
- навчитися контролювати страхи, тривогу, позбутися фобій та нав'язливостей
страница психолога
часов: 350
психоаналитик
Неврозы, фобии, панические атаки, депрессии, нарушения сна (бессонница, проблемы с засыпанием) страница психолога
часов: 302
психоаналитик
Депрессивные состояния, апатия, отсутствие смысла жизни; неврозы и эмоциональные растройства; панические атаки, повышеный уровень тревоги, навязчивое поведение, мысли; нарушения пищевого поведения (переедания, булимия, анорексия); нарушения сна, бедность эмоциональной жизни; страхи и фобии; подозрение на психическое расстройство; агрессивность, приступы гнева; выгорание, низкая самооценка, одиночество; конфликты (семья, работа); эмоциональные и поведенческие расстройства у детей и подростков... страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 300
психоаналитик
- Проблемы, связанные с самосознанием, самоценностью, отношением к себе, с целостностью Я, комплексом неполноценности, внутренними конфликтами.
- Проблемы, связанные с осознанием и критической оценкой действительности.
- Проблемы, связанные с тяжелыми жизненными ситуациями и психологическими травмами, состояниями апатии или депрессивным настроением.
- Проблемы, связанные с мотивационной и смысловой сферой жизни.
- Проблемы, связанные с волевой сферой личности, с самоконтролем, импульсивностью, агрессией.
- Проблемы, связанные с эмоциональной сферой, тревожностью, чувством вины, эмоциональной холодностью или сверхэмоциональностью.
- Проблемы, связанные с переживанием кризисов развития личности.
- Проблемы, связанные с межличностными, семейными взаимоотношениями и жизненным пространством личности
- - - - - - - - В других проблемных ситуациях, требующих психологического профессионального участия, я могу быть полезна в усилиях по достижению психологического благополучия, уверенности и реализации своего потенциала. Я знаю, что у любого поведения есть причины, и если их понять, это может привести к важным измениям в жизни. Я имею опыт работы с разными клиентскими запросами, но ориентируясь на свое практическое суждение, могу порекомендовать Вам другого специалиста, если Ваша проблема может быть эффективнее решена в других психотерапевтических подходах. страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 165
психоаналитик
- самопізнання та самоаналіз (глибше розуміння і «відчуття» себе);
- конфлікт між свідомим та несвідомим;
- проблеми у відносинах (інтимні, сімейні, професійні та ін.);
- мотивація та особисті сенси;
- кар'єрне зростання та гроші;
- пошук себе та душевної рівноваги;
- психосоматика;
- порушення сну (безсоння, нічні кошмари. ..)
- питання чоловічої та жіночої сексуальності;
- переживання самотності, тривоги, почуття провини, розчарування, апатії, страху, депресії;
- низька самооцінка та відсутність впевненості у собі;
- стреси, кризи та втрати;
- психологічна робота із вагою. страница психолога
часов: 120
специалист, знакомый с методом
-семейные конфликты;
-детско-родительские взаимоотношения;
-конфликты в паре, переживание расставания, развода;
-работа над улучшением отношений в паре;
-работа с постановкой цели и самореализация;
-помощь в поисках ответов на вечные вопросы: «А чего же я хочу?»; «Какой выбор мне сделать?», «Есть ли смысл?»;
-работа с вопросами самооценки;
-страхи, панические атаки, ночные кошмары, тревога, чувство вины, одиночество. страница психолога
+ в избранные

комментарий
часов: 100
специалист, знакомый с методом
Мені подобається працювати з жінками. Я дуже добре вас розумію і як професійний психолог, і як чоловік.
Я розумію чого б ви хотіли у відносинах і що заважає вам цього досягати.
Тому, мені дуже хочеться поділитися з вами і допомогти подолати ті механізми і перешкоди, які стоять між вами та здоровими, гармонійними відносинами.

Якщо ви дійсно хочете бути щасливою у відносинах, розуміти себе і чоловіків, якщо ви готові діяти - зв'яжіться зі мною, я буду радий вам допомогти.

Я навчу вас:
🔸 розуміти чоловіків без ілюзій
🔸 разбиратися в собі і бути впевненою
🔸 виходити з негативних сценаріїв та любовних трикутників
🔸 будувати здорові відносини

Експрес-консультація (20 хвилин) - безкоштовно. страница психолога

Группы, программы, тренинги

тренінг Психоанализ

Психотерапевтична психоаналітична група
Організатор - Шестопалова Альона Григорівна (Вінниця)...
01-05-2023 - 29-07-2025 ⏳ 468 днів до завершення.

Найти психотерапевта в методе психоанализ?

Регион:
Цена консультации: до
Работает:Проблема:
Пол:
Лет опыта от:

Терапевтический метод...Другие направления психотерапии, методы и техники:

психотерапія Позитивная психотерапия
Позитивна психотерапія Н.Пезешкіана
психотерапія Песочная психотерапия
Юнгіанська піскова терапія
психотерапія НЛП
Нейро-лінгвістичне програмування
психотерапія Логотерапия
Логотерапія Віктора Франкла
психотерапія Коучинг
Лайф-коучінг

Якщо Ваша анкета є в нашій базі психологів, авторизуйтесь, щоб висловитися тут!

qr