У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Як можливо позбутися тривоги?

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Як можливо позбутися тривоги?
Добрий день!

З'явилось таке питання: як позбутись або пом'якшити соціальну тривогу?
Відповідь і рішення на це запитання мені необхідне для того, щоб я могла почуватися впевненіше на роботі чи навчанні. В даний момент я збираюся пройти для себе вперше співбесіду і працевлаштуватися, але мене не залишає почуття тривоги, яке мені знайоме, коли я стикалася із взаємодією суворих та вимогливих вчителів/викладачів або коли мої батьки були засмучені тим, що я відрізняюсь від активних однолітків. Ця тривога породжує такі картини, де мене не приймуть на роботу через відсутність досвіду; будуть розчаровані мною та моїм напруженим, невпевненим станом у процесі. І все в тому дусі. Після цього мені хочеться зупинитись, нікуди не йти і скасувати свої плани щодо того, що мені потрібно. Це може стосуватися як роботи/навчання, так і простих походів для отримання побутових або медичних послуг.
Я знаю, що це вимагає ретельного аналізу, щоб прийти до індивідуального вирішення питання. Однак, мені хотілося дізнатися, що може заспокоїти чи хоча б тимчасово дасть можливість забути про почуття тривоги?
Мені хотілося б рухатися далі, підзаробити і зрештою дозволити собі послуги психолога. Але це первісне відчуття, що для цього мені необхідно зіткнутися з тим, де потрібно себе проявити на людях – вселяє тривожність.
Вопрос от: ; Возраст: 18


психолог онлайн
2
Ирина Константиновна Зубиашвили
Володимир Анатолійович Тарасенко
Добрий день ! Так Вашу тривожність можна послабити . Простите ,перехожу на русский языкХочу предложить Вам несколько упражнений , которые помогут вам контролировать уровень Вашего стресса, когда Вы чувствуете, что больше не можете справляться с ним.


Упражнение «Объятия бабочки»

/Цель: «Объятия бабочки» - это техника самопомощи, которую можно использовать, чтобы снизить стресс и привести себя в более спокойное состояние при столкновении с трудностью.

Как выполнять упражнение?

1. Вспомните ситуацию за последнюю неделю, которая немного беспокоит вас. По шкале от 0 (полное безразличие) до 10 (максимальная степень дискомфорта) эта ситуация должна вызывать беспокойство не более, чем на 4-5. Например, это может быть неприятная поездка в транспорте или небольшое разногласие с коллегами.

2. Представьте, какая картинка появляется, когда вы думаете об этой ситуации. Вспомните, какие мысли и чувства вы испытывали о себе, какие ощущения были в теле.

3. Скрестите руки у себя на груди и начните попеременно левой и правой рукой слегка похлопывать себя по плечам с комфортной для вас скоростью. В это же время можете широко и быстро двигать глазами из стороны в сторону (это не обязательно). Продолжайте примерно 30-40 секунд. Затем сделайте глубокий вдох и выдох.

Відредаговано автором 01-05-2025 14:33:53


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Володимир Анатолійович Тарасенко
«Я збираюся пройти для себе вперше співбесіду і працевлаштуватися, але мене не залишає почуття тривоги»
Цілком зрозуміло Ваше хвилювання.І це-нормально тривожитися в незнайомій ситуації. Більше скажу, навіть, якщо це не перша співбесіда та не перше працевлаштування, хвилюються всі. Тільки рівень тривоги може бути різним. І ось коли він ( рівень) контрольований, ця тривога виступає як помічник- з її допомогою Ви можете зібратися, сконцентруватися , мобілізувати всі внутрішні ресурси й гарно пройти співбесіду.
Тобто, треба перевести тривогу зі стану ворога до стану помічника.
Крім того, отой образ « суворих та вимогливих « роботодавців може зовсім не співпадати з реальністю. Це- Ваша фантазія. Навіщо Ви залякуєте себе?
Щоби що?
Й вони / він/вона виявляться цілком нормальними, доброзичливими людьми. Ну, хоча б адекватними. Бо, очікувати у 18- річної людини досвід робити, як на мене, навряд чи варто.

«Ця тривога породжує такі картини…»
Хм, дуже цікаво… Як це відбувається? Тобто, це не Ви створюєте « такі картини «, а тривога? Вона сама по собі? Ви не маєте ніякого відношення до отих « картин «?

«Однак, мені хотілося дізнатися, що може заспокоїти чи хоча б тимчасово дасть можливість забути про почуття тривоги?»
позбуватися тривоги не варто , вона є нашим помічником. А ось знизити її рівень можливо, якщо усвідомити, що тривога- « це безпідставне забігання у майбутнє «, уявлення себе в тому місці( ситуації), де тебе немає й велика вірогідність, що ніколи не буде. Тому, треба задавати собі питання, які повертають Вас сюди і зараз:
- де я? С ким я? Що зараз відбувається?
Тривога не любить реальність ( факти), вона завжди про майбутнє.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Володимир Анатолійович Тарасенко
Анастасія, хвилювання на співбесіді – це нормально.
Але найнеприємніше в інтерв'ю з роботодавцем - це можливість відмови.
Підготуйтеся до такого розвитку ситуації: так,
Вам можуть відмовити, але це не означає, що Ви поганий фахівець. Просто конкретно на цю роботу і для цієї компанії, на думку роботодавця, хтось краще підійшов. Можливо, Вам би тут і не сподобалося. А десь чекають саме такого фахівця, як Ви.
Попрацюйте з цією думкою. Скажіть собі, що відмова не найстрашніше у житті. І що Ви обов'язково знайдете потрібну роботу.
Уявіть найневдаліший варіант розвитку подій, перебільшуйте деталі до абсурду: наприклад, менеджер лає за старомодний костюм, директор компанії особисто виганяє з будівлі...
Коли сценарій стане зовсім фантастичним, Ви відчуєте полегшення. І хвилювання вже не буде таким сильним.

Відредаговано автором 02-05-2025 03:30:07


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
2
Ирина Константиновна Зубиашвили
Оксана Юрьевна Селезнева
Доброго ранку, Анастасіє!
цитата:

В даний момент я збираюся пройти для себе вперше співбесіду і працевлаштуватися, але мене не залишає почуття тривоги

Впустіть в свою голову думку - під час співбесіди не тільки обирають вас. Водночас обираєте ви - умови праці, рівень оплати, репутацію роботодавця і так далі. Таким чином, усвідомлення цього аспекту додає вам упевненості(!)

В Мережі викладено чимало рекомендацій, як пройти співбесіду. Ознайомтесь з тими порадами. Підготуйтесь до ймовірних запитань.

Чітко визначіть для себе, що ви знаєте і вмієте, а чого не знаєте і не вмієте, аби не напускати туману під час розмови. Проявіть бажання і готовність засвоювати новий матеріал і розвиватись на робочму місці.

Можете попросити батьків або когось із знайомих потренувати вас у проходженні співбесіди. Так у вас з'явиться більш реальний образ тієї події, відповідно тривога поменшає.
цитата:

Однак, мені хотілося дізнатися, що може заспокоїти чи хоча б тимчасово дасть можливість забути про почуття тривоги?

Краще візьміть такий напрямок думок - мені прийнятно не позбутись взагалі тривоги, а зробити її прояви мінімальними. Тоді я зможу ефективно діяти.
Бажаю успіху!)

Відредаговано автором 02-05-2025 08:54:57


👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Вы можете предложить автору этого вопроса пообщаться

Отправить запрос на общение могут зарегистрированные пользователи

Чтобы отправить автору этого вопроса предложение пообщаться, Вам нужно быть авторизированным.



Советы посетителей

Ещё нет комментариев. Вы можете быть первым, кто предложит автору какой-либо совет.

Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Наши психологи

Психологический анализ произведений
Nocturna (2007)
фільмNocturna (2007) темы: чувства прийняття себе страх
Сага о Форсайтах
книгаСага о Форсайтах темы: семья відносини
Пацієнти (In Treatment)
фільмПацієнти (In Treatment) темы: психотерапія вина депрессия
qr