У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Підлітковий суїцид

У Психолога » Підлітки » Підлітковий суїцид

За даними статистики суїцид є однією з головних причин смерті у підлітковому віці у світовому масштабі. На кожне повідомлення про скоєний суїцид у підлітків припадає 100 повідомлень про суїцидальні спроби. Думка про те, щоб звести рахунки з життям, на жаль, дуже поширене явище серед молодих людей. Підлітковий суїцид Практично кожна шоста дівчинка та кожен дев'ятий хлопчик віком від 12 до 14 років повідомляє про те, що думали про це. Незважаючи на те, що суїцид є результатом складних взаємодій особливості особистості, психологічних факторів та психічного здоров'я в цілому, існує велика кількість даних про те, що найсильнішим індивідуальним фактором ризику є депресія.

Близько 60% молодих людей з депресією повідомляють про суїцидальні думки і 30% роблять суїцидальні спроби.

  📝 У другій половині 20 століття перевалювала переконання, що дитячої депресії не існує. У п'ятдесяті роки з'явилися нові теорії, які висунули припущення, що депресія в цій віковій групі насправді має місце, але проявляється, як така, тільки у вигляді «депресивних еквівалентів» - це проблема в поведінці, гіперактивність, соматичні скарги, енурез та проблеми з навчання в школі. Тобто, у дітей може бути депресія, але проявляється вона не так, як у дорослих, а у вигляді маскувальних симптомів. У сімдесяті роки дослідники почали збирати докази того, що дитяча депресія насправді існує і має ті ж симптоми, що й у дорослих.

🌐 Більшість досліджень приходить до загального висновку, що від 1 до 2% дітей препубертатного віку і близько 5% підлітків одночасно страждають на клінічно значущу депресію. Наприклад, до 16-річного віку 12% дівчаток та 7% хлопчиків у певний момент свого життя можуть перенести депресивний розлад. (Costello et al. 2003)

❓❓❓Що може бути причиною дитячої, підліткової депресії?

Підберіть психолога для підлітка онлайн або в містах України.

Депресія у дітей та підлітків, мабуть, є результатом комплексної взаємодії між біологічною вразливістю та впливом зовнішнього середовища.

🔸 Біологічна вразливість може бути результатом генетичного внеску та впливу перинатальних факторів.

🔸 До впливів зовнішнього середовища належать взаємини між батьками та дитиною, когнітивний стиль, стресові події життя, особливості школи та району проживання.

🔸 Найбільш відтворюваним фактором ризику депресії у нащадків є депресія у батьків.

❓❓❓ Як визначити, що дитина, підліток має депресію?

  На початку, на першому етапі розвитку депресії, діти можуть демонструвати різноманітні симптоми, наприклад, спалахи гніву, головний біль, стомлюваність, проблеми з концентрацією. Потрібно врахувати, чи переживала ваша дитина останнім часом стресові події, особливо втрати. Ще, один із найважливіших факторів, що викликають у дітей та підлітків депресивний стан - відсутність турботи та відкидання з боку батьків. І таке ставлення батьків часто переживають діти з благополучних сімей. Але проблема в тому, що батьки так поглинені зароблянням грошей та побудовою своєї кар'єри, що у них не залишається ні часу, ні сил на дітей.

читайте також:

Страх отвержения Подростки боятся подойти к другому человеку, первым заговорить, высказать что-то свое, предложить общаться. Этот страх может вести к ряду строгих внутренних запретов, относящихся к категории робости...

«Нехочуха», или почему подросткам сложно выбирать профессию От подростков иногда можно услышать: «Буду бизнесменом, чтобы командовать и ничего не делать», или «Буду программистом, сидишь за компьютером - а тебе за это платят».

запитати психолога онлайн

❓❓❓Що робити?

У кожної дитини, що страждає на депресію, необхідно ретельно оцінювати ризик суїцидальної поведінки. Визначити стан дитини може кожен уважний батько самостійно.

На що важливо звернути увагу:

✅- СОН – як ваш підліток спить, чи достатня кількість, можливо, у нього є проблеми із засинанням, або його мучать кошмари, можливо він часто прокидається і довго не може заснути… Будь-які порушення сну – це привід для розгляду.

✅- ЕМОЦІОНАЛЬНІ РЕАКЦІЇ – став дратівливим або навпаки перетворився на мовчуна, болісно реагує на будь-яку дрібницю, підвищену сльозливість чи агресію.

✅- АППЕТИТ – порушення харчової поведінки – це або багато і завжди щось є і сильно погладшав або практично нічого не їсть і істотно схуд.

✅- АКТИВНІСТЬ – зниження інтересу до того, що відбувається навколо, небажання виходити на вулицю, спілкуватися, з'явилася неакуратність в одязі та догляді за собою.

🤓 Це основні моменти, які важливо спостерігати у підлітку. Чи є у підлітка депресія чи ні – це може діагностувати лише фахівець! Але головне, батькам важливо пам'ятати, що проблема не тільки і не так з дитиною. Діти – це дзеркало та відображення батьків та атмосфери в сім'ї. Тож насамперед батькам, виявивши «дивну» поведінку у підлітка, потрібно міняти щось у собі і працювати, насамперед над собою та взаємини з підлітком.

У Психолога » Підлітки » Підлітковий суїцид
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-podrostki Діти й інтернет: терези стосунків

Для деяких батьків, дорослих, інтернет є нестерпним, чимось подібним до цукерок при карієсі, доступ до яких варто ще заслужити ідеальною хорошістю. Звісно, можна ...

психологія psihologiya-podrostki Вибір професії: 10-11 клас – час прийняття рішення!

Старшокласники, які за рік-два вийдуть із школи в самостійне життя, найбільше зайняті зараз вирішенням питання «ким я буду?». Ті, хто щойно здав іспити і зараз вступає до вишів, вже визначилися із майбутнім на найближчі 4-5 років, ну а т

Усі публікації розділу Підлітки ᐉ

 
Обговорення "Підлітковий суїцид"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr