У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Сумніви у чоловіку.....

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Сумніви у чоловіку.....
Чоловік продовжує спілкуватися зі свекрухою (своєю мамою), як нічого не сталося. Кілька днів тому вона мене образила! Зневажливо про мене говорила у телефонній розмові з чоловіком. Вони майже посварилися за це...У результаті чого чоловік сказав: не звертай на неї уваги! приїхали до неї (свекрухи), своє зробили та й поїхали...
Було кілька днів холоду у нього з нею: чула це у їхніх розмовах по телефону...
А зараз -- знову, ніби нічого не сталося. Тепло говорять. Мені чомусь неприємно. Хоча розумію, це його мати. І зауважу, при цьому чоловік тепло говорить і про мене їй, тобто свекрусі (хвалить, щось розповідає про мене, хвилюється за здоров'я і.д.) навіть зараз, після сварки. Їй, нікуди діватись, вочевидь, підтримує ці розмови про мене в хорошому ключі....
Я ж із нею не спілкуюсь поки телефоном взагалі..
Тобто якась двояка картина.
З одного боку, у моєму чоловікові мене все влаштовує -- робить все для нашої родини, прислухається до моїх побажань і т.д.
З іншого -- (скажу, як думаю, може це й не правильно) -- хочеться, щоб він зі свекрухою говорив холодно, менше за нас розповідав і т.д. бо вона ж мене образила!
Тобто я бачу, що він і мене любить, і зі своєю мамою не хоче мати поганих стосунків!!!! ..якось так...
Але мене при її нападках захищає....! Це явно.
Я ж проводжу себе нейтрально -- типу мудро...
Але почалися сумніви....після 13 років шлюбу...у чоловіку...може, він надто прив'язаний до мами??
А може це я прискіпуюсь? І все ок?
Вопрос от: ; Возраст: 32


психолог онлайн
Вітаю! Справді, непроста ситуація.. Звісно, вона його мати, він має до неї почуття і йому вирішувати чи потрібно спілкуватися з нею, і як саме. Але, напевно, той факт, що ваш чоловік не захищає вас, якщо його власна мати ображає вас - це тривожний сигнал. Ваш чоловік може бути не "занадто прив'язаним", а, наприклад, просто боятись конфліктів, уникати їх. Тобто, намагатись бути хорошим і для вас і для неї у даному випадку. І тоді це хибна позиція, якщо його мати проявляє до вас агресію. Ви маєте право почуватись захищеною і спокійною, навіть якщо його родичі агресивні. Він не може змінити їх характер, але було б чудово якщо б він реагував на конфлікти і займав сторону, яку ті конфлікти вимагають зайняти. Чи говорили ви з ним про це? І ще - чому саме ви, а не він - маєте їздти до неї, чому вам може знадобитись говорити з нею по телефону, наприклад? Чи можете ви взагалі уникати зустрічей з нею, щоб не наражатись на нові нападки з її боку? (це не вирішить всієї ситуації, але трохи зменшить шанси конфліктів)

👍 рекоммендовать:

09-07-2025 08:06:49Дополнение от автора

↩ Реакція на відповідь № 383474 для Нора Маркман

Дякую Вам за відповідь. По телефону ми зі свекрухою якраз і не спілкуємося взагалі. Рідко, якщо хіба щось треба уточнити, дізнатися (їй чи мені). Вона телефонує лише онукам, і синові, звісно.
Чоловік теж їздить до неї переважно сам. Щось допомогти. Я їжджу дуже рідко.
Коли ж зустрічаємося з нею, спілкування у нас нейтральне.
Тобто тут навіть не ясно, що мене не влаштовує....
Але якщо вона на мене по-хамськи відреагувала...мене це зачепило... І мені хочеться ніби ізолювати її від нашої родини! Щоб вона зрозуміла, що так не можна. А виходить, що їй це не буде уроком...
Чоловік і діти (я ж не буду проти бабусі налаштовувати) і далі з нею себе ведуть, ніби нічого не сталося ..а мені боляче...


психолог онлайн

👍 лучший ответ!

1
Алла Григорівна Веленко
Доброго дня, Анна.
Якщо я правильно Вас зрозуміла, чоловік Вас захистив та був на Вашому боці. Але,Вам цього замало,Ви хочете більшого: щоб Ваша родина повністю припинила спілкування з матірʼю чоловіка, бо:
«…вона мене образила!»
На Вашу думку зараз всі повинні обʼєднатися ( чоловік, діти) й покарати цю жінку, бо
«вона ж мене образила!»?
Але, справа в тому, що ні Ваш чоловік , ані Ваші діти не можуть відчути той біль, який відчуваєте Ви, тому й реакція відповідна, бо в них не болить.
А що стосується :»їй це не буде уроком...»… Ви ж не знаєте, що відчувала ця жінка, коли її син не підтримав її, а підтримав Вас- свою дружину, й які висновки вона зробила.

Тому: ображатися , коли вас ображають- Ви маєте повне право, очікувати, що ваш чоловік вас захистить теж. Але й для себе потрібно засвоїти урок- доросла людина повинна вміти захищатися й справлятися з образою самостійно. А, якщо не виходить, звертатися за допомогою до фахівців й вчитися.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Вопрос не в муже, а в ваших переживаниях. Вы, похоже, конкурируете со свекровью.
Задайте себе вопрос зачем вам нужно, чтобы муж стал холодно разговаривать со свекровью?
Ваши отношения с ней это ваши отношения, у мужа своя история с мамой.
Да, он может быть не готов особо конфликтовать с мамой, но ведь и вы не готовы строить отношения со свекровью напрямую и отстоять свои границы перед мужем, заявив ему, что не хотите ехать к свекрови, если та плохо о вас отзывается. Поэтому в данной ситуации разницы нет в поведении мужа и вашем - оба не готовы прямо сказать о том, что вас такое не устраивает и как-то обозначить границы.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Доброго дня Анно.
Колеги написали дуже багато слушних коментарів. Тому я спробую зосередитися не на тому, що сталося між Вами та свекрухою, і як реагують чоловік та діти, а саме на Вашій гострій, дуже болісній реакції на тому, що говорила свекруха. Адже, неможливо "залізти" ні до кого в голову, щоб зрозуміти чому саме так поводить себе людина. Але можна спробувати розібратися в собі, щоб зменшити ту психо-емоційну залежність, яка, судячи з гостроти реакції на ситуацію є по відношенню до всіх близьких людей, і особливо, свекрухи.
Тому, щоб спробувати допомогти Вам, необхідно дещо більше інформації.
Реакція на свекруху може бути пов'язана з багатьма факторами і виступати лише як тригер більш глибоких проблем, пов'язаних, наприклад, з Вашою мамою, батьками, або іншими значимим для Вас людьми.
Чи отримували Ви достатньо уваги від батьків в дитинстві? Чи були стосунки по справжньому теплими та довірливими? Адже, з того, що Ви написали, можна припустити, що є якась внутрішня конкуренція, боротьба, за право близькості з рідними. А так буває за наявності сильної схильності прив'язуватися до тих, хто поруч. Бо чим сильніше така схильність, тим більший біль ми станемо відчувати, якщо щось складається не так, як би нам хотілося

👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наши психологи

Похожие онлайн консультации

Психологический анализ произведений
Пекло
фільмПекло темы: ідеалізація изоляция шизоидность
Есть, Молиться, Любить
книгаЕсть, Молиться, Любить темы: розлучення депресія отношения
qr