У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Алла Григорівна Веленко Київ метро Університет

психолог    Алла Григорівна Веленко
26-12-2020 Алла Григорівна Веленко додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 3 дні тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 5
Освіта
Дві вищі освіти: Український державний педагогічний університет ім. Драгоманова (1995 р.) та Київський міський педагогічний університет ім. Грінченка (2005 рік) Досвід роботи практичним психологом більше 20 років. Психолог вищої категорії, психолог-методист, курси підвищення кваліфікації, сертифікований Арт-терапевт, автор книги "Як зрозуміти дитину", більше 50-ти статей у журналі "Кар'єра та успіх", газета "Психолог" та "Известия", учасник програми "Бути жінкою". Проходження тренінгів, таких як: "Тренінгові технології та коучінг", "Професійна ідентифікація психолога в роботі з дітьми та дорослими, що переживають дистрес" Дермота Гамільтона тощо, маю як психолог відео-канал на ютюбі.
Досвід психологічної практики
Більше 20 років.
Працюю з запитами
Сімейний психолог. Працюю, як з дорослими, так і з дітьми. Особистісні та міжособистісні проблеми.


Основне
диплом перевірено
місце прийому клієнтів
   в Київ, метро Університет, бульвар Тараса Шевченка 58
адрес в Київ Київ, метро Вокзальна

⭐ Оцінка від колег-психологів

Рейтинг від колег: 10 з 10ти.
Усього оцінок
: 4. хто оцінював

Чому користувачі не можуть залишати відгуки про психологів? Чому не можна дати можливість запитувати на сайті оцінювати відповіді?

Людина, яка звертається за психологічною допомогою, так само як і будь-який нефахівець у принципі, не завжди може об'єктивно оцінити користь від тих чи інших рекомендацій психолога. Іноді найбільш слушна порада, наприклад, переглянути свої способи реагування в конфлікті, що повторюється, а найприємніша для клієнта - запевнення в тому, що він у всьому абсолютно правий і змінитися повинні оточуючі люди.
Іноді саме ті відповіді, які «зачіпають» клієнта, викликаючи почуття роздратування та агресії, якраз і є «правильнішими».
Хороші рекомендації не завжди приносять полегшення одразу.
Тому майстерність психолога може найточніше оцінити інший фахівець.


Відповіді 4977
Чому я так прагну довести щось іншим
Доброго ранку Аліна!
Насправді, дуже сумна сповідь. Але,
на превеликий жаль так буває.
Окрім того, що зачасти, нам не вистачає розуміння як побудоване наше життя, які необхідно розставляти життєві пріоритети відповідно своєї природи та свого призначення, до того ж, ми всі народжуємося вже з певним запасом сил. Адже, кожна сім'я і кожний рід має
має свої особливості, і, у тому числі, свій
об'єм життєвої енергії. Тим паче, в наш час, коли тотальна урбанізація просто виснажує людину, плюс - незнання як ті самі сили відновлювати... До цього необхідно розібратися, а які стосунки були між Вашими батьками, на скільки тривожною і схильною до депресій були Ваші мама або тато. Адже існує поняття генетичної спадковості та переданих дитині типів нервової системи, реакцій на оточуючий світ та самого переданого світогляду.
"Я завжди була тривожною людиною, і завжди у мене була якась фонова депресія. Це з дитинства і по зараз. Нестача сил, поганий настрій більшість часу... А ще і тривожність. Схильність до перфекціонізму..."
Як правило, тривожність формується тоді, коли дитина не відчуває себе з дитинства захищеною.
Які стосунки між Вашими батьками?
На скільки тривожна Ваша мама?
Чи відчували Ви достатньо тепла, уваги та любові до себе в дитинстві?
З перфекціонізмом так само потрібно розбиратися. Що таке перфекціонізм? Це прагнення довести все до ідеалу. Як правило, неприпустимість помилок, а отже, невміння себе прощати. Тобто, постійна внутрішня напруга, намагання все контролювати,... А звідси і бажання все і всім доводити... Бо маленька дитина не вміє аналізувати дії дорослих і якщо недоотримує любові, їй завжди здається, що це не дорослі щось не так роблять, а вона сама якась не така. Тому якщо все зробить правильно, всі побачать яка вона чудова дитина і отже, обов'язково полюблять...
"Чомусь у мене є бажання щось доводити іншим..."
Певне, можна обмежитися переписуванням на сайті. Але це, на превеликий жаль, нічого Вам не дасть суттєвого.
Ваше питання - це питання індивідуальної роботи. Бо необхідно не лише навчитися відновлювати та накопичувати свої життєві сили, але і трансформувати от ті всі деструктивні внутрішні установки, дитячі травми та поведінкові моделі, які заважають Вам стати щасливою і мати власну сім'ю та професійно реалізуватися.
Насправді, Ви самі інтуїтивно відчуваєте, що Ваше невлаштоване особисте життя пов'язане напряму з нестачею сил і з самого початку неправильно розставленими життєвими пріоритетами. Але це все, впевнена, можна змінити.
Отношения с мужчиной
Мені складно щось говорити заочно (достатньо мало інформації), але судячи з усього, схоже на це. Що підтверджується і Вашими стосунками з мамою. Думаю, що при більш детальному розгляді, "вилізуть" і дитячі травми, і невдоволення тою ж мамою, осуд та агресія до неї... а це, як правило, внутрішні психо-енергетичних блоки, які блокують, у тому числі, і особистісні стосунки. Адже, діти та батьки до кінця життя - це єдине ціле в плані сімейної енергії. Окрім того, у співзалежних
стосунках жертва та аб'юзер дуже часто періодично міняються ролями. Тобто, жертва непомітно може стати аб'юзером і навпаки. У таких ситуаціях, єдиний вихід - це навчитися бути самодостатньою. Що дасть можливість внутрішньо ні на кого "не залипати", а зовнішньо - дозволить будувати щасливі сімейні стосунки.
Поки якось так.
Отношения с мужчиной
Дякую Вам за щиру відповідь.
Насправді, головна в стосунках - це, як не дивно, але жінка. Просто, зачасти, жінки не знають про це і тому впадають в психо-емоційну залежність від чоловіків, повністю втрачаючи себе.
Окрім того, Ваша ситуація ускладнюється ще й тим, що судячи з того, що Ви написали про своїх батьків, Ви засвоїли модель поведінки "жертва-аб'юзер". Якою несвідомо користуєтеся і в стосунках з чоловіком. Адже, чоловіки, як це не дивно, але реагують не стільки на зовнішні дії та прояви почуттів та емоцій жінки, скільки на її внутрішній стан. Тобто, як тільки у Вас почнуться глибинні внутрішні зміни, глибинні емоційно-поведінкові зміни, чоловік це відчує і почнуться певні зміни як в його ставленні до Вас, так і, загалом, в ваших стосунках.
Але це серйозна трансформаційна робота, яка потребує не просто переосмислення себе і стосунків, але і самого сенсу життя. Ваше питання - це запит на індивідуальну роботу, однозначно. Бо ніякі поради не допоможуть помінятися Вам на рівні рефлексів. Для цього потрібна робота на рівні установок та поведінкових моделей.

Бесплатная рассылка интересностей!

Отношения с мужчиной
Доброго дня!
Перечитавши коментарі психологів та Ваші, можу висловити свою думку з приводу того, що відбувається.
Перше. Просто так стосунки не зв'язуються. Отже, вони і Вам і Вашому чоловіку для чогось потрібні. І для чого, потрібно розбиратися більш конкретно.
Друге. Якими б не були стосунки, але якщо вони тягнуться вже вісім років, їх не так вже і легко розірвати, навіть якщо дуже хотіти. Це я пишу, у тому числі, і стосовно чоловіка
Третє. Те, що Ви так довго перебуваєте у невизначених стосунках, як на мене, може свідчити, про Вашу внутрішню, дуже сильну прив'язливість, психо-емоційну залежність. А такі залежності, як правило, формуються з дитинства.
Четверте. У Вас, як на мене, не сформоване вміння правильно будувати стосунки з чоловіками. А, знову ж таки, таке вміння формується з дитинства, з прикладу стосунків батьків.
П'яте. Ваші стосунки можна спробувати не лише врятувати, але і перевести у щось більш конструктивне та серйозне.
І нарешті, шосте.
Виходячи з усього написаного вище, виникають питання.
Які стосунки між Вашими батьками?
Чи були Ваші стосунки з ними в дитинстві теплими та довірливими?

Відредаговано автором 15-05-2025 11:33:02

Зрада стоунки, біль ,самотність
Я правильно зрозуміла, ці слова стосуються Вашого чоловіка?
"...сьогдні я знову взнала дещо нове, ми завтра йдемо на виставку, а я не можу щоб не вколоти його своїми образами"
От ті самі колкості - це ніщо інше, як непрожитий біль, образи та нездійсненні претензії. А так буває лише тоді, коли немає прийняття ситуації, як такою, що вже сталася. Тобто, Ви весь час знаходитеся у боротьбі з собою та зі своїм життям. А це - боротьба з "вітряними вітряками".
Спитайте у себе, а яку глибинну потребу Ви у такий, м'яко кажучи, знущальний спосіб, задовольняєте у себе? "Я застрягла в свому стражданні і не хочу з нього вилазити, мені нічого нецікаво..."
Як на мене, дуже схоже на позицію маленької дитини, дівчинки, яка у такий спосіб хоче привернути до себе увагу і отримати от ту саму, недоотриману любов з дитинства... Це з одного боку.
А з іншого - величезний егоїзм по відношенню до своїх дітей. Невже Ви думаєте, що Ваші страждання не відбиваються на Ваших дітях, яким і так не легко з народження? Адже, їм так само як і Вам в дитинстві, потрібно багато любові... А Ви застрягли лише на собі та своїх переживаннях.
То, можливо, вже потрібно щось почати робити з собою?
Боюсь темноти
Доброго ранку Лоро!
Страх темряви пов'язаний з нашими глибинними інстинктами, які заклалися ще з часів первісної людини. Коли людина жила в постійній боротьбі за виживання. Окрім того, темрява посилює всі ті підсвідомі тривоги та містичні стрази, на які вдень ми не звертаємо уваги. Бо можемо контролювати оточуючий простір за допомогою зору.
Насправді, страх темряви - це страх втрати контролю. А в таких випадках потрібне глибинне пропрацювання проблеми на рівні підсвідомості. Тому які б методики Вам не порадили, вони просто не спрацюють. Бо це ще і питання сформованості правильного світогляду. Тобто, знань про те, як насправді, влаштоване наше життя і над світ вцілому.
Якщо дійсно втомилися так жити, я Вам раджу пропрацювати цей страх індивідуально.
Думки піти у СЗЧ
Доброго ранку!
Повністю згодна з колегою.
Окрім того, Ви можете найняти юриста, який почне розбиратися із заборгованістю Вам і "виб'є" з держави Ваші так важко зароблені гроші. Адже, як тільки Ви підете у СЗЧ, Ви втратите будь яку можливість мати право на відстоювання своїх законних прав і станете людиною поза законом.
А щодо "васалів"... Завжди є причина і наслідки. Для того, щоб Україна не потрапляла в такі неоднозначні ситуації, кожний українець повинен навчитися бачити логічно-наслідкові зв'язки між попередніми діями та їх наслідками. Як мінімум, нести відповідальність тоді, коли під час чергових виборів є ще можливість прийняти правильне рішення. І така можливість скоро обов'язково знову у нас з'явиться, бо будуть чергові вибори. Отже, і можна буде все змінити. Певне, якщо українці навчаться робити правильні висновки.
Доброго дня стоить ли продолжать отношения с гражданским мужем?
Доброго ранку!
Ви пишете, що живе е з чоловіком у цивільному шлюбі вже шість років...Але ж шість років це достатньо, щоб розібратися чи хочете ви жити разом. Тоді одразу виникає питання, а чому досі не в шлюбі офіційному?
Бо, як на мене, Ваш чоловік не сприймає Вас як свою дружину.
І причин цього декілька.
Перша. Природні властивості чоловіка та жінки. Насправді "штамп в паспорті" потрібен чоловіку, а не жінці, щоб вважати себе вже одруженим. Бо жінка і так виконує свої обов'язки як дружина.
Друга. Ви занадто прив'язливі в стосунках. А отже, психо-емоційно залежні. Тому не маєте сил та, судячи з усього, і не вмієте правильно з чоловіком себе поводити. Ви або принижено мовчите, бо боїтеся його втратити, або зриваєтеся і починаєте докоряти, висуваючи претензії та ображаючи його. І при тому, що він Вас та Ваших дітей любить, періодично "сідає Вам на голову" і не сприймає Вас серйозно.
Що робити? Розбиратися, звідки така прив'язливість та внутрішня залежність. І чому не знаєте, як правильно поводити себе з чоловіком, щоб він почав рахуватися з Вами. Бо в тому, що у чоловіка є друзі, нічого поганого немає. Проблема є лише в тому, що він поводить себе як холостяк, а не одружений чоловік.
Тому, щоб спробувати допомогти Вам, у мене є декілька питань до Вас.
Чи були теплими та щасливими стосунки між Вашими батьками? І як вони ставилися до Вас в дитинстві?
Зрада стоунки, біль ,самотність
Дуже сумно, насправді...
Знаєте, ніхто не знає як би себе повів в такій ситуації, в якій Ви опинилися...
Самі по собі, хворі діти - це вже величезне випробовування та відповідальність. І, певне, одна жінка не "потягне". Бо хтось повинен бути з дітьми, а хтось повинен забезпечувати родину матеріально.
Для чого я це все пишу? Принаймні, щоб Ви врешті решт зрозуміли, що зробили все правильно, Ви повернули батька своїм дітям. Який зобов'язаний про них дбати. Адже, сім'я - це не лише моменти радості та насолоди, це відповідальність за тих, хто живе з тобою поруч. І це - абсолютно справедливо.
Окрім того, те, що Ви все аналізуєте - на мою думку, чудово. Отже, у Вас є здатність до самоаналізу, самоусвідомлення і рефлексії. А це саме те, що потрібно для швидкого руху вперед, для саморозвитку. Просто до цього необхідно мати певні знання про те, як будуються гармонічні стосунки, влаштоване наше життя і цей світ, вцілому. Бо поки Ви ніби замкнені всередині себе, а отже, живете на межі життєвої енергії. Але ж жінка, дружина, мама - це саме та серцевина родини, сім'ї, яка має бути джерелом любові, тепла, радості яка живить всіх рідних людей. І щоб так сталося, повинна сама стати наповненою... Бо у іншому випадку, із джерела енергії може перетворитися на того, хто сам цю саму енергію несвідомо намагається витягнути з тих, хто поруч...
І це не вигадка, і не дрібнички... На цьому будуються будь які стосунки, а тим паче, сімейні.
Тоді як невдоволення собою, постійні претензії до себе і самокопання - можуть призвести лише ще до сильнішого виснаження не тільки Вас, але і Ваших дітей. Які якраз потребують величезного запасу маминих сил...
До речі, з аутизмом можна не лише жити, а жити повноцінно та щасливо. І цьому є приклади в сучасних реаліях.
Але спершу, Вам потрібно привести себе до ладу і перестати займатися самознищенням. Бо знищивши в собі всі внутрішні ресурси, Ви несвідомо переключитися на своїх дітей та чоловіка, забираючи і у них всі сили.
А як мені здається, навряд чи це Вас втішить...
Зрада стоунки, біль ,самотність
Це дуже добре, що Ви почали згадувати і розповідати те, що "приховали" давно в собі. Бо підліткові травми, так само як і дитячі, керують нами в дорослому віці, хоча ми про це навіть не здогадуємося. І дуже впливають на життя.
А під час терапії не потрібно нічого підлаштовувати та згадувати спеціально. Просто потрібно починати з того, що найсильніше зараз "болить". Працювати з тим почуттями та емоціями, які Вам найсильніше дошкуляють. Тоді все "підтягнеться" само собою. Адже, все в нашому житті взаємопов'язане. І Ви дуже здивуєтеся на скільки цей зв'язок глибокий і яке має "глибоке коріння". До речі, як на мене, і Ваше схуднення також має психо-соматичні причину. Ви ніби "з'їдаєте" себе зсередини. Але як тільки травми трансформуються у корисний досвід на рівні підсвідомості і Ви почнете реагувати на все по іншому, не тільки Ваша зовнішність покращиться, але і ваші стосунки з чоловіком. Це аксіома глибинної роботи з травмами, найперше, дитячими.
Найбільша небезпека заключається в тому, що навіть розуміючи причину проблем, дуже важко щось змінити. Бо нами керує наша підсвідомість. А вона наших думок "не слухається", а потребує серйозної роботи на рівні рефлексів.
Адже, страхи самотності, невпевненість, прив'язливість - це саме ті почуття, які були пережиті саме в дитинстві. І залишилися до цих пір. Що і призвело до такої ситуації в житті.
Але... Ситуації і створюються життям для того, щоб ми по справжньому змінилися і стали щасливими.

Відредаговано автором 03-05-2025 22:08:06

Может нужно уехать из Украины чтобы наладить личную жизнь?
Як Ви вже впевнилися, "галочки" та будь які поради без з'ясування базової причини, Вам не допоможуть.
Наполегливість та цілеспрямованість - прекрасні якості, але... Тоді, коли знайдено шлях вирішення проблеми.
У інших випадках - це лише витрачання своїх сил та часу - ресурсів "в нікуди".
Зрада стоунки, біль ,самотність
Доброго дня!
Колеги написали багато корисного, тому щоб не повторюватися, спробую зосередитися на головному.
Ви пишете "Думаю я залишусь зовсім одна з дітьми, мама ніби підтримує мене, але не думаю що вона хоче щоб я жила в неї, вона каже : шо якщо ти вирішила залишитись з ним , то будь з ним делікатніша. Я кажу мам не знаю чи зможу те витримати"
В такому стані, в якому Ви зараз знаходитеся, витримати все, що відбувається, навряд чи, загалом, хтось зможе. І Ви або стане ще більше і частіше зриватися, або "заженете" свої страхи та біль на рівень психо-соматики. Що може призвести до ще більших проблем і, навіть, хвороб.
А це не вихід, однозначно в любому випадку, а тим паче, якщо Ви хочете зберегти сім'ю. І я цілком підтримую Вас у цьому прагненні! Чому? Тому що така проблема розлученням не вирішується.
Чоловік та жінка "відзеркалюють" одне одного. Тому немає жодних випадкових стосунків, тим паче, якщо народжуються діти. Отже, проблема стосується вас двох.
Певне, зрада - це найгірше, що може статися в стосунках. Бо руйнується довіра до людини, яку відновити дуже складно... І це, однозначно, дуже поганий вчинок. Але..
коли всім всього достатньо в стосунках, навряд чи хтось почне шукати собі "пригод на стороні". А судячи з того, що Ви вже написали, складається чітке враження, що Ви дуже схильні до "залипання" на близькій людині, дуже прив'язливі. Це як надзвичайно тісні, постійні липкі обійми, з яких хочеться миттєво вискочити.
І чим сильніше "обійми", чим сильніша ревність, страх залишитися одній, страх самотності та непотрібності, тим більша ймовірність, що швидше відбудеться зрада, як втеча із стосунків, в яких не вистачає "повітря".
То що ж робити? Як зберегти сім'ю і впоратися зі своїм болем та страхами?
Перше. Зрозуміти, звідки у Вас така величезна прив'язливість? Як правило, так буває, якщо в дитинстві не було теплих стосунків із значимим дорослими. Дитина без любові жити не може. Дорослішаючи, забувається біль дитинства, а от потребу в теплі, увазі, турботі залишається і переноситься на тих, хто поруч, наприклад, на чоловіка. Звідси, до речі, і страх втратити людину, як джерело любові.
Друге. Необхідно навчитися бути не самостійною, а самодостатньою. Це коли ми щасливі навіть, якщо чоловіка поруч немає. А це можливе лише за умови пропрацювання всіх образ, страхів, ревнощів, всіх психо-емоційних травм, у тому числі, дитячих, як це не дивно.
Третє. "Знайти себе", бо в стосунках Ви себе повністю втратили. А отже, стали зовсім нецікавою для чоловіка. Уявіть собі, що Ви з чоловіком помінялися місцями. І це не Ви, а він постійно висуває Вам претензії, завжди ревнує до всіх і всього, зазирає із страхом у очі, аби Ви його не кинули, а потім закочує Вам істерики та скандали.
Я впевнена, що ваші стосунки можна не лише врятувати, але і зробити щасливими.
Чи були стосунки з Вашими батьками теплими та довірливими в дитинстві?

Відредаговано автором 03-05-2025 11:35:21

Отсутствие интересов
Доброго дня!
Насправді, інтереси самі по собі не з'являються. Адже, тісно пов'язані, загалом, із тим, на скільки людина усвідомлює сенс життя і має правильно сформований світогляд.
А це те, що, закладається з дитинства, на рівні підсвідомості і саме тому створюється уявлення, що у когось просто так є якісь інтереси, а у когось просто так їх немає.
Окрім того, є поняття психо-енергетичних блоків. Які так само, візуально відслідкувати неможливо. Але які перекривають потік тої самої енергії, життєвої сили, яка так потрібна щоб реалізуватися в житті. Саме тому, нерідко, нестача внутрішніх сил може виглядати як нерозуміння, чого хочеться в житті, куди рухатися, чим займатися. Бо створюється ефект замкнутого простору, де немає "вікон та дверей".
Я б Вам порадила пропрацювати ці моменти індивідуально.
Старша сусідка лізе не у свої справи...
Доброго дня Алло!
Коли Ви говорили, що сам Бог послав Вам Ваших сусідів, насправді, були не так вже і неправі. Адже, у цьому світі випадковостей просто не буває.
Бо саме ці сусіди, особливо, сусідка, через свої слова та вчинки, почали поступово проявляти в Вас саме ті проблеми, про які Ви навіть і не здогадувалися. Бо, як на мене, сформувалися вони дуже давно, у Вашому дитинстві. Тому саме ця сусідка стала тим тригером, який ці всі проблеми почала "витягувати" назовні, навіть цього не усвідомлюючи.
Ви пишете "Відчула себе поганою, нікчемною сестрою, донькою, а тут - ще й мамою". Але ж, якщо ми з дитинства почували себе впевнено та цілісно, нас ніхто і ні за яких обставин не зможе змусити почувати себе нікчемою. Бо так ми влаштовані, що наше сприйняття себе та оточуючого світу, формується від народження завдяки значимим для нас дорослим, а саме, батькам. І це саме сприйняття закладається всередині нас у вигляді певних установок та поведінкових моделей.
Чи не тому Ви спершу розгублено подякували сусідці, що з дитинства не було сформоване чітке уявлення про власні кордони?
Окрім того, Ви пишете "Мене це дратує, я не хочу бути слабкою, такою - як була моя покійна мама...". А що це може означати? Що є внутрішній, швидше ша все, латентний (непроявлений) осуд маминої поведінки. А в таких випадках, чим довше таке сприйняття мами "сидить" в середині і чим сильніше є прагнення "не бути такою...", тим більше вірогідність, що саме так і будете реагувати за певних обставин. Реагувати, як мама. Чому? Дитина складається з двох "половинок": тата і мами. І якщо є неприйняття чогось в комусь із батьків, буде і неприйняття якоїсь частини себе. А це призводить лише до того, що ми станемо потрапляти в такі ситуації, за яких почнемо поводитися так само. І ніяке розуміння того, що відбувається, не допоможе. Бо це рівень рефлексів, який поміняти лише одним своїм бажанням стати іншою, на превеликий даль, не спрацьовує.
Отже, ситуації з сусідкою, цілком закономірні. Бо це саме життя Вам створило такі умови, ша яких Вам потрібно почати дуже серйозно розбиратися з тим, що відбувалося в дитинстві.
І ще. На скільки я зрозуміла, у Вас є сестра? А які у Вас з нею стосунки?

Мені ця жінка говорила слова, які я не чула від мами (що я красива, розумна...) я іноді питала в неї поради...Нас гукають на свята, як роблять батьки! Вибирають найкращі шматочки...це так приємно і мило. У чоловіка -- не стало тата. А цей сусід - його копія характером!
Конфлікт з бабусею
Доброго вечора!
Перечитала весь діалог з психологами...
І, знаєте, у мене склалося враження, що дитина, насправді, лише висвітлила певну проблему, яка була і раніше.
Як на мене, дуже схоже, що Ви перебуваєте в певній психо-емоційний залежності від свекрухи, якій "...Ну ми завжди раді якщо вона приїде, за декілька годин повідомила, що приїде, свекруха завжди привозить щось нам з продуктів, допомагає, вона жінка теж напориста, непростий характер..."
А люба психо-емоційна ( і не тільки) залежність, так чи інакше, викликає періодично стан внутрішнього невдоволення, яке можна несвідомо "давити" в собі. І тоді діти через свою поведінку цей самий стан невдоволення можуть транслювати на об'єкт того самого невдоволення. У Вашому випадку, свекруху. Адже, діти та батьки - це єдине ціле на рівні рефлексів. Чи не тому Ви так стурбовані ситуацією, яка сталася, що відчуваєте дискомфорт в собі, пов'язаний саме з Вашими почуттями до свекрухи?
Діти - "дзеркало" сім'ї та сімейних стосунків і вік, насправді, не дуже вже і має, в таких випадках, значення.
Думаю, що Ваше питання набагато глибше того, що донечка попросила бабусю піти ...

Відео психолога 4
всі категорії ...

Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr