У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Топ-3 помилки, які ви робите, порівнюючи себе з іншими

Порівнюєте себе з іншими? Заздрите і страждаєте?

В здорових межах порівнювати себе з іншими є нормальним. Так закладено природою і це основа виживання. Як і в їєрархічному тваринному світі, я, порівнявши себе із своїм візаві, та розуміючи, хто переді мною, можу зробити висновок, чи зможу я конкурувати чи мені краще відступити. Конструктивне порівняння також стимулює досягнення цілей та самовдосконалення.

Але питання в тому, наскільки ви поглинуті процесом порівняння.
Постійне порівняння себе з іншими не на свою користь - це тупіковий шлях.

Якщо воно приносить лише страждання і ви відчуваєте себе жертвою, це дорога до  невротичного розладу. Ви страждаєте, коли порівнюю себе не на свою користь, або отримую задоволення, коли виявляєтеся краще за інших. Радієте, якщо в інших погано, бо на їхньому тлі у вас добре. Або страждаєте, коли бачите чийсь успіх, бо на його тлі у вас все погано.

Таким чином, знову і знову програєте у уявній конкуренції один одному. Це замкнене коло. Втрачається опора на себе і порівняння стає залежністю, шкалою вимірювання успіху або поразки та викликає цілий спектр негативних почуттів - сором, заздрість, злість, розчарування, безсилля.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Фундамент стратегії порівнювати себе закладається у ранній взаємодії з батьками - через необхідність відповідати їх вимогам, критику, порівняння вас з іншими дітьми, обмеження і т.п.

Але ця дитяча стратегія не є ефективною в дорослому віці. Варто усвідомити її деструктивний вплив і вчитися діяти у новий спосіб.

Три головні помилки, які ви робите, порівнюючи себе з іншими:

📌 Не враховуєте свої вихідні дані - те, що передано генетично (тип темперамента, інші особливості нервової системи, зовнішність) та досвід ранніх дитячо-батьківських відносин, які сформували ваш характер. Тобто те, що змінити дуже і дуже складно.
Порівняння себе з людиною, яка має інші вихідні умови, є безсенсовним.
   ✅ Тут потрібен контакт з реальністю.  Поставте собі запитання: чи варто страждати через те, в чому я маю певні задані обмеження, і не можу їх змінити?

📌 Не розумієте своїх потреб.  Щоразу, коли ви порівнюєте і відчуваєте заздрість, вона говорить про якісь ваші незадоволені потреби. Але не завжди об'єкт заздрості символізує реальну потребу. Ми можемо підміняти одне бажання іншим. Наприклад, потрібні вам насправді прийняття та повага, а заздрите ви через останню модель модного гаджета.
  ✅ Запитайте себе - а чи дійсно воно мені потрібно? Чи дійсно я хочу саме цього? Чого насправді Я хочу?

📌 Знецінюєте свої здібності, таланти, навички, переваги та успішний досвід. І тоді ви завжди НЕДО- (недостатньо: розумна, успішна, красива, багата), а хтось завжди кращий за вас. 
  ✅ Задайте собі питання: чий це голос лунає у вас в голові? Чи не відголосок це з дитинства? Ви як доросла людина, можете оскаржити внутрішнього критика,  спираючись на свої сильні сторони та досягнення.

Сподіваюсь, розуміння цього психологічного процесу допоможе вам відстежувати моменти, коли ви порівнюєте себе, та критично відноситися до цього імпульса🌱Низька Самооцінка

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Топ-3 помилки, які ви робите, порівнюючи себе з іншими "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr