У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


“100 бажань”. Новорічна практика

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » “100 бажань”. Новорічна практика

Бажання, подарункиБажати треба вміти. То особливе мистецтво. Є люди, які взагалі не знають, чого хочуть. Саме для них, та й просто для допитливих є цікава практика. Я даю її на своїх марафонах, на живих групах і дуже її люблю! Адже вона дозволяє “витягти” глибинні бажання на поверхню свідомості. Крім раціонального і життєво необхідного зажадати собі дива! 


Приділіть собі півгодинки часу. Дуже добре, якщо вдасться усамітнитися, аби ніхто вас не турбував. Можна заварити собі чаю чи горнятко какао, взяти гарний новий блокнот, в якому приємно писати, красиву ручку і зануритись в практику :-)


Коли будете писати бажання, згадуйте про основні сфери вашого життя - особисту, сімейну, професійну. Можливо щось нове прийде вам в голову. Приділіть увагу й бажанням дивним, нелогічним, незрозумілим, дурнуватим. Залиште місце для дива у вашому житті. Адже ця дивакувата частина все одно присутня в кожному з нас і важливо давати їй місце, визнавати її. Дозвольте собі бажати якусь незначну дурню. Головне, щоб вона приносила вам радість.


І нарешті, не забувайте, що найголовніше, коли здійснюється бажання, це наші емоції і почуття. Тож і заходити можна з цього кінця (називається емоціональне планування). Отже не забудьте написати, які емоції і почуття ви хочете відчувати в наступному році, в яких станах прагнете бути.


В щоденнику пишите свої 100 бажань на 2021 рік. Коли ви почнете свій список, може здаватись, що завершити його нереально. Та через декілька пунктів, коли підсвідоме включиться в процесс, вам відкриється багато нових і дивовижних ідей, думка запрацює знову. Ви можете отримати абсолютно несподівані бажання, тому що вони просочуються з підсвідомості без попередньої обробки.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Основні правила:

  1. Намагайтесь скласти весь список за один раз. Якщо ви напишете 20 бажань, згодом ще допишете 20, потім - ще, ви так і не доберетесь до тих підсвідомих бажань, які здатна витягти ця практика. 
  2. Важливо, щоб ніхто і ніщо вас не відволікало. Просто сконцентруйтеся на витяганні ідей, дотримуючись при цьому таких правил:
  • • не намагайтеся оцінювати або критикувати свої ідеї: ви проаналізуєте їх пізніше;
  • • не записуйте слова і речення повністю, якщо це гальмує роботу;
  • • не зупиняйтеся, щоб подивитися, скільки вже зроблено; краще пронумерувати рядки від 1 до 100 або створіть нумерований список, якщо користуєтеся текстовим редактором;
  • • не хвилюйтеся про те, що тези можуть повторюватися: повтори допоможуть вам зрозуміти свій образ мислення.


Складаючи список ви пройдете через 3 фази.

  1. Перші приблизно 30 пунктів – ви виходите за межі замкнутого мислення. Перші пункти приходять в голову найлегше. У цій фазі все ще задіяна свідомість, і ви, швидше за все, просто викладаєте давно знайомі ідеї.
  2. Наступні 40 пунктів - вимальовується ваш образ думок. У цій фазі ви почнете помічати повторювані теми і розумові штампи. Друга фаза найважча, так як багатьом складно розлучитися з ідеями, висловленими в першій фазі, і взятися за нові, відмінні від попередніх.
  3. Останні 30 пунктів – тут знаходиться скринька з коштовностями. На цьому етапі найбільш «логічні» бажання вже вичерпалися, тому ваша підсвідомість відчує себе вільніше. Не дивуйтеся, якщо виявите в своєму списку парочку насправді абсурдних, нелогічних цілей. У вас може виникнути бажання не писати їх. Та все одно запишіть. Ці дивні, ідіотські фрази можуть здаватися, м'яко кажучи, далекими від суті питання, але саме вони і є тими відповідями, які ви шукали. Саме вони і можуть показати те, чого ви прагнете насправді.


Через день можна перечитати свій список. Виділити ті бажання, що вам найбільше відгукуються і зайнятись перетворенням їх на цілі. Як це робити - окрема історія. Але я залюбки працюю з такими запитами в індивідуальній і груповій роботі. 


В коментарях можете поділитись своїми відкриттями і особливо цікаві ваші останні пункти :-)


Бажаю вам натхнення і дивовижних ідей! Вітаю з прийдешніми святами! 

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » “100 бажань”. Новорічна практика
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Лінуйтесь з розумом!

Розглянемо 5 основних причин проявів лінощів. Чим вимірюється лінь? Чи можна на неї впливати?  Ставитись до неї як до вади, з якою треба боротися, чи спокійно сприймати і не звертати особливої уваги?  

психологія lichnostnyi-rost Що таке особисті кордони, та чому вони такі важливі?

Що ж таке особисті кордони? Якщо сказати коротко, то це те, що не можна з вами робити. Особисті кордони захищають вас від небажаного вторгнення і являються основою вашого психологічного здоров'я.

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "“100 бажань”. Новорічна практика"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr