У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чому страшно звернутись до психолога ?

Багато людей так і не доходять до кабінета психолога, навіть коли відчувають в ньому потребу. Це відбувається із-за багатьох причин: страхів стереотипів, високої тривожності , давайте розберемо основні із них:

 

1. Перший пов’язаний із стереотипом «До психологів ходять тільки психи». Деякі люди ще до цих пір думають, що немає різниці між психологом і психіатром, що тобі поставлять діагноз і будуть давати таблетки, щоб тебе вилікувати. Звичайно зараз людей, які так думають значно менше, але все одно такий стереотип існує. Потрібно зрозуміти, що психіатр і психолог це різні професії: психіатр це лікар, який працює з психічно хворими людьми, а психолог працює із здоровими людьми, яким важко справитись із своїми проблемами

 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

2. Не розумінням чим насправді може допомогти психолог. Можна почути такі фрази «Він мені кредит не виплатить і відношення в сім’ї не змінить». Звичайно психолог не допоможе вам виплатити кредит, але він допоможе вам знайти ресурси, або ж альтернативне рішення для того, щоб виплатити кредит. Допоможе розібратись у своїх почуттях та налагодити стосунки у сім’ї. А також ви станете краще розуміти себе, свої емоції і мотиви.

 

3. Страх негативної оцінки психолога. Людина переживає, що її дії будуть оцінюватись як не правильні, погані, що її будуть осуджувати. Насправді ж психолог безоціночно сприймає все те, що говорить клієнт, і його мета не засоромити його за якусь поведінку, а навпаки допомогти розібратись, що відбувається з вами і допомогти вам знайти рішення ситуації

 

4. Про мої проблеми дізнаються інші. Інколи люди бояться, що все що вони розкажуть психологу, про це може хтось дізнатись. Для цього потрібно знати, що кожен психолог гарантує конфіденційність інформації це прописано в етичному кодексі психологів.

 

Головне що потрібно зрозуміти, що на консультаціях ви отримаєте підтримку в складний період, знайдете
власні ресурси для вирішення проблем і подолання труднощів, а також на консультації ви зможете знайти конструктивний вихід із ситуації. Ви краще зрозумієте себе і свої почуття, зможете висловити емоції, про які соромно говорити навіть близьким і рідним.

психолог

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Чому страшно звернутись до психолога ?"

Коментарів 2

ще є страх згадувати травмуючі події, боязнь зійти з розуму

і недовіра до психолога. Чула фразу "не хочу щоб на мені ставили експерименти"

Ці 2 мені до болю знайомі, але через свою допитливість і оптимізм в терапії вже 3+ років

Також кажуть "не хочу, щоб у мені хтось копався"
підтримують: 1

nasta12

Інколи людям важко зустрітись із своїм болем і травмою
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr