У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ЧОМУ ТАК ХОЧЕТЬСЯ ВТЕКТИ ВІД ПСИХОЛОГА))

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Чому так хочеться втекти від психолога))

втеча від психолога Припустимо у вас зараз складна життєва ситуація. На душі як це кажуть «мишки шкребуть». Ви сучасна людина і зважуєтесь вирішити її пішовши до психолога. І от ви приходите з надією, що все буде швидко і легко, проте розчаровуєтесь. Така консультація викликає на завжди приємні емоції та відчуття.

Чому?

Коли психолог починає працювати з людиною, він інколи вимушений зачіпати травмуючі спогади та події, задавати питання, на які не завжди хочеться відповідати. (лізе в душу хоч не просять))). Так часом це боляче, але простого і ефективного знеболення душі в психології досі не придумали. Так от, щоб втекти від питання, наша психіка вдається до різних хитрих способів. Можливо зустрічали відповіді ДОРОСЛИХ людей на запитання: Хто винен? – Це не я! Або - Це він таки-сякий!

   Уявити що відбувається в мозку, можна на прикладі сита. Інформація, яка викликає занепокоєння, тривогу проходить у мозок ніби крізь сито. Дрібні елементи ті, з якими можемо справитися, проходять, а «грубі», з якими важче справитися, фільтруються, мозок їх не пропускає. Психологи називають це ПСИХОЛОГІЧНИМИ ЗАХИСТАМИ, мета яких допомогти психіці позбутися тривоги та дискомфорту.

Навіщо щось міняти?

Знайдіть свого психолога онлайн.

Як казав один мій клієнт- З ними дорожче жити. Каже:- Зупиняє мене патрульна поліція через перевищення швидкості. Але я ж не признаю, що винен! Я «наїжджаю» на них (включаю захисти). Як наслідок, мене зупиняли на кожному пості поліції! Поліція вирішила покарати мене і зв’язувалася по рації з іншими постами, даючи наказ зупиняти мій автомобіль. Інша клієнтка зауважила, що через захисти псувалися її відносини з близькими і дорогими їй людьми.

Звісно працювати з психологічними захистами краще з психологом на індивідуальних консультаціях. Самим можна для початку намагатися спостерігати за собою (і оточенням теж), відстежувати використання захисних механізмів. І потім спробувати за допомогою запитань прояснити і усвідомити свою ситуацію.

  1. Для чого ви використовуєте Захист?
  2. Коли він з'явився?
  3. Як він забезпечував вашу безпеку, від чого оберігав?
  4. Чи готові ви з ним розлучитися?
  5. Як зміниться ваше життя, якщо ви заберете цей Захист?
  6. Що ви робитимете замість того, щоб так захищатися?

Підсумовуючи написане, звернутися до психолога - це мужній крок. Зробити його незвично, боляче, страшно і часто матеріально дорого. З іншого боку після певної роботи з психологом у клієнта виникає ні з чим не порівнянне відчуття душевної легкості, радості і комфорту. Цей стан настільки чудовий, що ті, хто його пережив, бачать переваги, а не перешкоди.

Успіхів вам!

Світлана Богатирьова - психолог реабілітаційного центру "Крок за кроком", психолог-консультант в методі Позитивної психотерапії.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Чому так хочеться втекти від психолога))
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Кризис в терапии, или все как в жизни

Недавно наткнулась на один маркетинговый пост, который предлагал новые и яркие эмоции, а также фееричные инсайты, в случае если ваша терапия перестала временно выдавать новые открытия. Буквально звучало о предложении сходить «налево», то

психологія psiholog-psihoterapevt Психотерапія майбутнього

У серіалі "Перші" головний герой розмовляє із віртуальним голографічним психологом в образі самого ж себе. Не тільки водії втратять роботу в найближчосу майбутньому. Багато психологів, на жаль, мабуть теж. Комп'ютер стане кращим психологом, ніж людин

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Чому так хочеться втекти від психолога))"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr