ЧОМУ ТАК ХОЧЕТЬСЯ ВТЕКТИ ВІД ПСИХОЛОГА))

втеча від психолога Припустимо у вас зараз складна життєва ситуація. На душі як це кажуть «мишки шкребуть». Ви сучасна людина і зважуєтесь вирішити її пішовши до психолога. І от ви приходите з надією, що все буде швидко і легко, проте розчаровуєтесь. Така консультація викликає на завжди приємні емоції та відчуття.

Чому?

Коли психолог починає працювати з людиною, він інколи вимушений зачіпати травмуючі спогади та події, задавати питання, на які не завжди хочеться відповідати. (лізе в душу хоч не просять))). Так часом це боляче, але простого і ефективного знеболення душі в психології досі не придумали. Так от, щоб втекти від питання, наша психіка вдається до різних хитрих способів. Можливо зустрічали відповіді ДОРОСЛИХ людей на запитання: Хто винен? – Це не я! Або - Це він таки-сякий!

   Уявити що відбувається в мозку, можна на прикладі сита. Інформація, яка викликає занепокоєння, тривогу проходить у мозок ніби крізь сито. Дрібні елементи ті, з якими можемо справитися, проходять, а «грубі», з якими важче справитися, фільтруються, мозок їх не пропускає. Психологи називають це ПСИХОЛОГІЧНИМИ ЗАХИСТАМИ, мета яких допомогти психіці позбутися тривоги та дискомфорту.

Навіщо щось міняти?

Як казав один мій клієнт- З ними дорожче жити. Каже:- Зупиняє мене патрульна поліція через перевищення швидкості. Але я ж не признаю, що винен! Я «наїжджаю» на них (включаю захисти). Як наслідок, мене зупиняли на кожному пості поліції! Поліція вирішила покарати мене і зв’язувалася по рації з іншими постами, даючи наказ зупиняти мій автомобіль. Інша клієнтка зауважила, що через захисти псувалися її відносини з близькими і дорогими їй людьми.

читайте также:

Индивидуальное психологическое консультирование в психодраме. Мне очень нравится выражение у А.Литвака - методов психотерапии столько, сколько в залов в Эрмитаже. Что, это значит для человека выбирающего себе психолога, психотерапевта?

Ответы внутри нас Существует устойчивый стереотип, что психолог или психотерапевт обязательно будет ковырять прошлое, это будет долго, больно и дорого!

Звісно працювати з психологічними захистами краще з психологом на індивідуальних консультаціях. Самим можна для початку намагатися спостерігати за собою (і оточенням теж), відстежувати використання захисних механізмів. І потім спробувати за допомогою запитань прояснити і усвідомити свою ситуацію.

  1. Для чого ви використовуєте Захист?
  2. Коли він з'явився?
  3. Як він забезпечував вашу безпеку, від чого оберігав?
  4. Чи готові ви з ним розлучитися?
  5. Як зміниться ваше життя, якщо ви заберете цей Захист?
  6. Що ви робитимете замість того, щоб так захищатися?

Підсумовуючи написане, звернутися до психолога - це мужній крок. Зробити його незвично, боляче, страшно і часто матеріально дорого. З іншого боку після певної роботи з психологом у клієнта виникає ні з чим не порівнянне відчуття душевної легкості, радості і комфорту. Цей стан настільки чудовий, що ті, хто його пережив, бачать переваги, а не перешкоди.

Успіхів вам!

Світлана Богатирьова - психолог реабілітаційного центру "Крок за кроком", психолог-консультант в методі Позитивної психотерапії.

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Чому так хочеться втекти від психолога))
психолог

  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt Что такое психотерапия: частые вопросы и честные ответы

На вопрос, «что такое психотерапия и как она работает? » каждый психотерапевт и психолог ответит вам по-разному. Написать эту заметку меня натолкнула клиентка, которая задала очень важный, на мой взгляд, вопрос: что мы будем тут делать и ...

статья по психологии psiholog-psihoterapevt «Не надо делать мне как лучше, оставьте мне как хорошо»

Гештальт-терапевт работает с клиентом, а если точнее, живёт с ним этот час. В ходе такого взаимодействия у клиента могут возникать как приятные ощущения (теплота, нежность, благодарность...), так и не очень (тревога, страх, волнение...). Эти «не очен

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Чому так хочеться втекти від психолога))"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr