У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Дихати треба вміти!

Дихати, щоб жити? Ні. Дихати так, щоб довго і здорово жити!

У 1980-ті роки було завершено 70-річне Фремінгемське дослідження. Воно порушило питання про кореляцію розміру легень із тривалістю життя. За два десятки років було зібрано дані про 5200 людей. Після їхнього опрацювання вчені дійшли висновку, що головним чинником, який визначає тривалість життя, є не генетика, не раціон харчування і не фізична активність, як вважав багато хто, а об'єм легенів.

Що менші легені і що менш ефективно вони працюють, то частіше люди хворіють і то швидше помирають. Причина не має значення. Що менший об'єм, то коротше життя, що більше — то довше.

У 2000 році вчені з університету Буффало провели схоже дослідження на 1000 учасниках. Результати аналогічні. Але дослідження не відповідають на запитання: як збільшити об'єм дихання. Аж до 1980-х років у західній медицині панувало загальне переконання, що легені, як і будь-який інший внутрішній орган, не схильні до змін на краще. Тобто з якими легенями ми народилися, з такими нам і жити.

Уявлення про процес старіння виглядали так: десь після 30 років можна очікувати зменшення пам'яті, рухливості та сили м'язів із кожним прожитим роком. Відповідно знижується і здатність до правильного дихання. Кістки стають тоншими і змінюють свою форму, внаслідок чого грудна клітка звужується. М'язові волокна, що оточують легені, слабшають, і через це ускладнюються як вдих, так і видих. Усі ці чинники знижують продуктивність легень.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Самі легені втрачають близько 12 відсотків об'єму в період з 30 до 50 років, а потім деградація йде ще швидше, причому жінки страждають від цього більше, ніж чоловіки. Якщо вдасться дожити до 80 років, то в легені надходитиме на 30 відсотків менше повітря, ніж у 20 років. Нам доведеться дихати частіше, і кожен вдих буде даватися з великими труднощами. Наслідком зміненої моделі дихання стануть підвищений артеріальний тиск, зниження імунітету і стрес.

Однак західні вчені тільки зараз заново відкривають те, що тибетцям було відомо вже давно: старіння зовсім не нагадує вулицю з одностороннім рухом. Внутрішні органи піддаються змінам майже в будь-якому віці, і при цьому в обох напрямках.

"Будь-яка тілесна форма залежить від дихання (ци), і будь-яке дихання визначається формою, - говорить китайська мудрість 700 року нашої ери. - Якщо дихання досконале, досконала і форма".

Хочеш дізнатися більше про секрети дихання?

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Дихати треба вміти!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr