У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Драйвери як невловимі рушії нашого життя

У Психолога » Самопізнання » Драйвери як невловимі рушії нашого життя

велосипед

«Життя – як водіння велосипеда. Для того, щоб зберегти рівновагу, ти повинен рухатися», - А. Ейнштейн.

Погоджуюся з Альбертом і хочу додати, що ми не народжуємося із вмінням їздити на велосипеді, а нас цьому навчають. Крім цього, у кожного з «вчителів» є свій підхід, як зберігати «рівновагу». У цей момент я згадую як батьки навчають своїх дітей катанню на ровері: спочатку тримають його, створюючи штучну рівновагу, а потім поступово відпускають (чи навіть штовхають ). Як наслідок, стиль та майстерність катання дитини залежить від того, який вклад зробили батьки у сам процес навчання.
Наше життя, як велосипед – іноді для того, щоб зберегти рівновагу через рух, ми керуємося певними «драйверами», які ми запозичили від наших найперших тренерів – батьків.

«Драйвери» – це директивні настанови, сценарні послання, інструкції, які йдуть з Батьківського его-стану батьків (термін з Транзакційного Анлалізу).
В дитинстві драйвери є стратегіями виживання, а в дорослому віці вони є захисною життєвою позицією утримування своєї «ОК-ейності» за умови «Я-ОК, якщо…». Характеризуються певним набором слів, тону голосу, положенням тіла, жестів, міміки. Вони є свідомими, однак можуть "вмикатися" несвідомо.

5 драйверів (Т. Калер, Г. Каперс):


  1. «Будь досконалим» - надто високі вимоги до себе та інших; намагаються зробити все точно, методично, ідеально; сильно дорікають собі за зроблені помилки; скрупульозно планують свою діяльність, однак зазвичай не встигають вчасно через завищенні стандарти.
    «Детально вивчаю будову велосипеда та його механізм функціонування, обираю лише найкращий гірський велосипед, досліджую фізіологію велосипедиста (на прикладі професіоналів), попередньо підкачую собі поперечні та литкові м’язи, обираю місцевість із ідеальною велодоріжкою та кліматом; ставлю собі за ціль одразу ж проїхати кілометр за 1 хв».

  2. «Радуй інших» - хочуть будь-якою ціною подобатися іншим (навіть знецінюючи свої почуття, бажання і т. д,); пошук підтримки і схвалення оточення (отримання психологічного визнання своєї особистості через спілкування ); уникнення конфліктів; відкрито не просять про допомогу, а чекають поки хтось здогадається про їхні бажання.
    «Мама говорить, що вона дуже хвилюється, що я впаду із велосипеда і взагалі, велосипед – це атавізм. Тому я буду хорошою (-им) донькою (сином) і не буду вчитися кататися на велосипеді».

  3. «Будь сильним» - вважають, що прохання про допомогу, переживання почуттів – це прояв слабкості; ігнорують свої бажання, потреби, відчуття заради досягнення результату; сила, витривалість, чіткість, раціональність, інтегративність у виконанні завдань.
    «Для того, щоб розвинути свій характер, я маю самостійно зрозуміти як кататися. Страх для слабаків . Якщо я і впаду з велосипеда, забивши коліна, я все рівно встану і продовжу навчання. Я маю навчитися кататися на велосипеді за будь-яку ціну!»

  4. «Старайся» - здійснюючи певну діяльність, намагаються стовідсотково використовувати свій ресурс (великі енергетичні затрати), полюбляють нові завдання; спочатку активно включаються у роботу, проте потім втрачають інтерес, тому рідко доводять щось до завершення; головне – це сам процес зайнятості, а не досягнення результату.
    «Спочатку інтенсивно кручу педалі на місці (поки не заболять ноги), потім максимально викручую руль та перевіряю гальма, намагаюся розрізнити тон дзвінка. Втомився (-лася) і вже сідати на велосипед не хочу».

  5. «Поспішай» - завжди перебувають у активному русі, здійснені дій, планів і т. д. («велика зайнятість»); швидко думають і приймають рішення; через те, що виконують безліч справ одночасно може виникнути стрес, роблять безліч помилок або не встигають виконати (полізавантаженість).
    «Сьогодні треба навчитися кататися на скейтборді, роликах, моноколесі, велосипеді тому, що потім не буде часу. Всі вони мають колеса, тому це можна зробити швидко і просто. Не розглядаю велосипед, не одягаю захисну екіпіровку, а просто швидко сідаю і їду».

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Отже, пам’ятайте, що навіть у велосипеда є передачі. Іноді ми користуємося лише однією або декількома, однак це обмежує нашу маневровість і, відповідно, здатність тримати рівновагу.

У Психолога » Самопізнання » Драйвери як невловимі рушії нашого життя
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 2 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Спортзал - место не для сильных

Тренер. Мужчина ближе к 50ти, умудренный опытом седовласый вождь, вожак стаи, повелитель расписания тренировок и страхов обосраться перед ним на тренировке.

психологія samopoznanie Суррогаты желаний

Делать то, что не хочешь, а по каким-либо причинам «нужно», - все равно, что делать насилие над собой. А свои настоящие желания откладывать «на потом».

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Драйвери як невловимі рушії нашого життя"

Коментарів 8

З задоволенням читаю Ваші публікаціі та відповіді, Оксано Сенченко.
підтримують: 1

teleport

Щиро дякую за такі теплі слова, Наталіє !::smile::
Трошки заздрісно.

Бесплатная рассылка интересностей!

Чому? Припускаю, що це дуже важливий сигнал для Вас, який класно було б дослідити. Я б із задоволенням почитала Ваші публікації ::wink::
Мені здається, що в мене не має таланту письменницького.
З талантом не народжуються, його розвивають. Мені здається, що Ви просто не помічаєте свої задатки. У Вас великий досвід психологічної практики, що вимагає чіткого і змістовного формулювання своїх думок (що є основою для письменництва). Світ чекає на Ваші знання та рефлексії.
підтримують: 1

kng

Дякую, Оксано. Так приємно відчувати підтримку колег.
підтримують: 1

teleport

Дякую, дорогі колеги!
підтримують: 1

teleport

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr