Як це - групова терапія?

групова терапія Мене часто питають, як це - група, як це - групова терапія, або груповий тренінг. Питають: "а що ви там робите?", "як це виглядає?" та "на що це подібно?". І ще питають: "А ти що робиш, як психотерапевт?", "як ти це ведеш?"

Я не завжди була терапевтом. Я теж колись була клієнтом групи. І спочатку це завжди контакт групи. Починається спілкування в цьому контакті. Спілкування особливе, тут прийнято говорити про себе, про свої почуття.

Всі по черзі, або за бажанням, включаючи часом і терапевта, говорять з якими почуттями, думками, настроєм вони сюди прийшли. Говорять про внутрішні переживання, які є для них актуальні в тут і тепер. І ось тут відбувається обмін реальним досвідом реальних людей. Свідчення інших людей дає зрозуміти себе, свої переживання, побачити себе в них, як в дзеркалі. Також сила групи в тому, що група концентрує свою групову увагу на одній людині, і ця людина наче отримує через цю силу можливість віднайти в собі той ресурс або таку саму силу, щоб привнести її у світ.

Так в групі народжується любов та безоцінкове прийняття, якого нам так бракує в реальному житті. Це такий стан, коли не очікуєш і отримуєш. Це та чарівна атмосфера, в якій розкривається твоя душа, і в ній вона зцілюється. Група поводить себе по-різному в такі моменти. Буває, що сміється, буває, що плаче, а часом просто мовчить. І зовсім не потрібно ділитись тим, чим не хочеться, чимось дуже особистим, інтимним. Немає потреби. Ділитись тим, чим хочеться тут і тепер. В чому є потреба.

Найцінніше, що є в групі – особлива увага, яку дарує група одній особі. Не завжди ми маємо таке в реальному житті. Так важливо, щоб тебе слухали, ну і чули, звісно. Ця увага, і цей отриманий досвід після таких сеансів інтегрується в повсякденне життя.

Дар, мудрість, цінність групової реальності потім залишаються в нашій свідомості назавжди і впливають на якість нашого життя. 

психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
Комментарии к "Як це - групова терапія?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr