У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

«Синдром переселенця» Як адаптуватися до нинішніх умов?

У Психолога » Війна » «Синдром переселенця» Як адаптуватися до нинішніх умов?

Багато українців змушені були виїхати, залишити свій будинок і все, що пов'язане із довоєнним життям. Це вимушений захід, спрямований на порятунок свого життя та життя рідних. І кожен, хто опинився перед важким вибором, зробив його свідомо, обравши життя.

біженка

Але опинившись перед невідомістю, більшість переселенців відчувають себе втраченими, «випавшими з життя», «застиглими», відчувають почуття провини. Декому вдається досить швидко адаптуватися на новому місці до нинішніх реалій. Більшість же, застрягає у своїх переживаннях, що не дає їм рухатися далі, жити, працювати, піклуватися про себе та близьких. Потрапляючи у своєрідну пастку людина, стає заручником своїх емоцій. З якої, з кожним днем ​​все складніше вибратися. До таких емоційних станів можна віднести «синдром відкладеного життя», «синдром вижившего», переживання горя, посттравматичний синдром. Важливо розуміти, що переважна більшість людей виявляється «замкненими» віч-на-віч зі своїми переживаннями.

Отож, що ми можемо зробити самостійно для того, щоб вибратися з емоційної «пастки».

  • • Опинившись у новому місці, у безпеці, дайте собі час для адаптації. Просто дозвольте кілька днів спостерігати, планувати, продумувати. Не потрібно вимагати від себе надто багато.
  • • Говоріть з тими, кому можете довіритися, про свої почуття та переживання. Не тримайте у собі свої переживання, дайте їм вихід. Якщо немає поряд тих, з ким хотілося б поділитися, підійде аркуш паперу. Пропишіть все, що ви відчуваєте, про що думаєте. Цей простий спосіб допоможе у проживанні складних емоційних станів.
  • • Займіться плануванням свого життя у нових реаліях. Постарайтеся заповнити кожен день корисними справами та турботою про себе та близьких. Так Ви запустите процес адаптації.
  • • Згадайте, що Вам подобалося робити ранніше, від чого отримували задоволення у довоенный час. Дозвольте собі внести в нову атмосферу звичні ритуали: фізична активність, прогулянки, творчість, медитація, чи просто смачна кава та перегляд фільму. Ці прості маніпуляції повернуть у ваше життя відчуття стабільності.
  • • Зверніть увагу на тих, хто опинився в подібній ситуації та потребує Вашої допомоги та підтримки. Взаємодопомога і включеність допоможуть швидше адаптуватися, а в деяких випадках і позбутися відчуття провини, якщо воно є.
  • • Пам'ятайте: «Все минає. І це минеться», так говорить напис на кільці царя Соломона. Нічого в цьому житті не триває вічно.

В наших силах постаратися самостійно впоратися зі складними емоційними переживаннями дбаючи про себе, близьких та нужденних. І Ви зараз потрібні саме там, де перебуваєте.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

У Психолога » Війна » «Синдром переселенця» Як адаптуватися до нинішніх умов?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Способы преодоления стресса и кризиса

Сейчас реальность такова, что наша задача не исключить сильный стресс в жизни (во время войны - это невозможно), а научиться жить под воздействием стрессоров , замечая при этом пользу для себя и некоторые возможности, которые могут появляться в измен

психологія voyna Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми. Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "«Синдром переселенця» Як адаптуватися до нинішніх умов?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr