МАК техніка «Модальне наслідування моєї сім'ї та моїх батьків»

Тема про родину стосується усіх. Ніби у вас все і гаразд, живете в гармонії та в радості. У вашій родині є певні правила, традиції, свій режим, спільні інтереси, друзі та захоплення. Все добре коли «течія іде у своєму напрямку». А якщо шторм? Що робити? Як бути?

Коли людина не встигаєш за «течією», вона починає нервувати, дратуватися, злитись. Таким чином утворюється конфлікти. Не один не два, а відразу безліч. Яскраво описує психолог Н. Пезешкіан «Модель наслідування» . Він у своїй роботі описує, як утворюється конфлікти між відношенням до «Я», між партнерами, до їх соціального оточення та їх погляд на цінності.

За мотивами метода позитивної психології пропоную авторську техніку «Модальне наслідування моєї сім’ї та моїх батьків».


КОЛОДА КАРТ: універсальна.


читайте также:

История из практики № 1. Когда дочь «несет» боль за маму На прием пришла Мария с девятилетней дочерью. У девочки был энурез с рождения, но врачи ничем не могли ей помочь. С медицинской точки зрения она была здоровой.

Психологічна травма і шляхи її подолання (матеріал для психологів) Психотравматизація людини і шляхи її подолання, «зцілення» від травми за допомогою різних напрямів психотерапії.

ЦІЛЬ: опрацювати відносини у родині, порівняти чим схожі батьки, а яка відмінність. Зрозуміти яка модель відношень впливає на подальшу сім’ю. Виявити конфліктні ситуації.


ІНСТРУКЦІЯ:

1) З колоди виберіть 4 карти наосліп.

2) Запрос на карти:

1 карта – як мої батьки відносяться до мене?

2 карта – як мої батьки відносяться один до одного?

3 карта- як мої батьки та я відносимся до інших людей?

4 карта – які цінності притаманні у родині батьків?

3) З колоди виберіть на осліп 4 карти і дайте відповідь на такі питання:

1 карта – як я відношуся до своїх дітей/майбутніх дітей?

2 карта – як я відношуся до свого партнера?

3 карта – як моя родина відноситься до інших людей?

4 карта – які цінності притаманні для нашої родини?

4) Проаналізуй.


За мою практику за цією технікою перехрещувалися відношення між родиною батьків та молодої сім’ї. Так як сім’я тільки юна, то звісно батьківські установки на них впливають. А чоловік і жінка по різному вихованні, тому і виникають конфліктні ситуації.

Також зустрічався випадок, коли перешкодили конфлікту. Завчасно виявили конфлікт, і опрацювали причину.

З такою формою роботою можна опрацювати сімейні ситуації між дитиною та батьками, між соціальним оточенням, стосунками пар та їх цінностей. Зрозуміти своє «Я», чому саме так я чиню, від чого ховаюсь, що хочу змінити.

Техніка на перший погляд не складна та на початку не зрозуміла клієнту. На початку роботи клієнт шукає відповідь, як може не зрозуміле зображення стосуватися того чи іншого питання. Навіть коли вже є відповіді на другу четвірку, все одно не зрозуміло клієнту, ну як карти відображають стосунки та конфлікти. А все просто, психолог слухає і «читає поміж строк» та з’єднує схожість і дає відповідь на питання

психолог
добавить психолога в избранные

комментарий
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии professionalam Причины по которым не обращаются к психологам

Профессия психолога, особенно в нашей стране, окружена множеством мифов и стереотипов. К психологу, а тем более к психотерапевту, принято обращаться когда...

статья по психологии professionalam Бінауральні ритми, функціональна музика та бінаурально-квантова терапія

Бінауральна стимуляція прийшла до нас із заходу, де спочатку використовувалася для розслаблення, поліпшення сну, підвищення ефективності навчання. Огляд та перспективи як психотерапевтичного методу.

Все публикации раздела Профессиональным психологам >>

 
Комментарии к "МАК техніка «Модальне наслідування моєї сім’ї та моїх батьків»"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr