У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Маски тривоги

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Маски тривоги

Тривога часто "маскується" за іншими емоціями чи переживаннями. 

Що насправді може приховувати ваші занепокоєння, хвилювання та тривога?

📍Невизначеність
Це може бути проявом глибокої тривоги, коли психіка вимушена постійно шукати щось, за що можна хвилюватися. Тривога через невизначеність та страх перед майбутнім може "ховатися" за прагненням все проконтролювати, передбачити і виправити. Але насправді вона ховає наслідки раннього травматичного досвіду, пов'язаного з  відчуттям небезпеки, невирішені внутрішні конфлікти та нереалізовані бажання. 

📍Нав'язливі думки
Ви не можете припинити обдумувати певні ситуації чи можливі небезпеки, відчуваючи, що через ці думки ви можете контролювати свою тривогу. Але це лише поглиблює стан неспокою, і ви застрягаєте в замкненому колі тривожності і нав'язливості.

📍Неуміння сказати "ні", відстояти свою точку зору, страх осуду.
Тривога змушує вас уникати конфліктів, мовчати та йти на поступки. Відчуття страху перед неприйняттям, негативною реакцією оточуючих, критикою часто є результатом тривоги, яка пов'язана зі страхом бути відкинутим або непотрібним. І це замкнене коло - ви підлаштовуєтеся під інших, нехтуючи собою, через тривогу і страх відторгнення, далі нападаєте на себе і звинувачуєте себе у слабкості і безхарактерності, що знову ж таки змушує вас тривожитися.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

📍Вина через невідповідність очікуванням інших.
Ця провина пов'язана зі страхом не виправдати чиїсь сподівання. Це може бути тривога перед критикою, перед відторгненням, або перед власними завищеними внутрішніми стандартами.

📍Знецінення себе
Самокритика і знецінення себе може бути намаганням впоратися з внутрішнім страхом невдачі або відторгнення. Ви можете занижувати власні досягнення, щоб зменшити страх помилитися або не виправдати очікування. Через постійні нападки на себе ви можете відчувати тривогу.

📍Панічні атаки
Панічні атаки можуть маскуватися під різні фізичні симптоми, але в основі цих переживань лежить невирішена тривога.

📍Нерозуміння себе і своїх бажань.
Тривожність блокує здатність слухати себе, заглибитися у дослідження того, чого ви насправді хочете, оскільки вся увага спрямована на зняття зовнішніх або внутрішніх загроз. 

📍Тривога в стосунках
Тривога в стосунках проявляється через ревнощі страх втратити призильність, страх бути покинутим. Постійне прагнення турбуватися , опікати, контролювати партнера - це спосіб справлятися із своєю тривогою.

Роспізнавайте свої "маски" тривоги, щоб зрозуміти, як з цим справлятися. Починайте відлідковувати свої емоції і відчуття вже зараз- ви зробите перші кроки до саморозуміння та змін в житті.

читайте також:

Равнодушие «Это меня совсем не трогает». Иногда в своей практике, да и в обычной жизни, встречаюсь с тем, что человек выражает или говорит о своем равнодушии...

Тревожные расстройства. Тревожное расстройство. Наверное, нет человека, который никогда в жизни не испытывал тревогу. Это то чувство, которое дано всем, но не все хотят о нём говорить. Бывает так, что вполне уверенный и спокойный внешне человек, может испытывать внутри огр...

запитати психолога онлайн

Якщо вам потрібна підтримка в дослідженні та подоланні своєї тривоги - запрошую до себе на консультацію. Я спеціалізуюся на роботі з тривожними розладами і знаю як вам допомогти 🌱

Мої контакти:

Інстаграм: psy.kupchak.natalia 

Запис - в Дірект.Маска

 

 

 

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Маски тривоги
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi  Усе про Тривожність і як її подолати. №2. Рівні тривожності, ситуації виникнення.

У цій частині, ви нарешті зрозумієте, рівні тривожності та ситуації, у який тривожність може виникати та у яких вона може посилюватися.

психологія strahi Полезные и бесполезные переживания

Почему мы переживаем? Переживания могут быть полезными и бесполезными. Как мы с этим справляемся? Важно научиться осознавать наши полезные и бесполезные переживания.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Маски тривоги"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr