У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


НАХУА

зачемНа допомогу тим, хто, діючи, практикує древнеіндейскій ритуал НАХУА.

Обираючи будь-яке рішення, здійснюючи будь-яку дію, ми намагаємося задовольнити одну з основних психологічних потреб: безпека, визнання/прийняття, свобода маніпулювання.

Інстинкт самозбереження рулить. Тому ми робимо все, щоб вижити. Як фізично, так і психологічно.

«Добре слово і кішці приємно». А людині вже тим більше. Це я вже про визнання/прийняття. І отримати це можна тільки від людей. Як би нас інколи не дратували «ці жалюгідні людішки», але без них нікуди. Недарма одним з жорстоких покарань є одиночна камера. Грань між внутрішнім і зовнішнім зникає і людина не розуміє жива вона чи мертва. Коли поруч зі мною є хоча б одна людина і якось на мене реагує, значить, я є. Я жива. Я існую! Тому, що мене бачить Інший.

Сюди ж я відношу і приналежність до «зграї» (якоїйсь системи). Тобто, для нас важливо прийняття не тільки однією людиною, а й співтовариством. І не одним: сім'я, друзі, однодумці, колектив ...

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Одна і таж дія може задовольнити всі ці потреби.

Ось, наприклад, наведу такий приклад.

Я розмовляю з людиною на підвищених тонах.

Безпека: я налякана і це спосіб захисту. Шерсть дибки на загривку.

Визнання/прийняття: чим голосніше скажу, тим більше шансів, що мене помітять. А там, дивись, похвалять і візьмуть в зграю.

Свобода маніпулювання: тепер лякаю я. Показавши свою силу, можу змусити людину робити те, що мені потрібно. А якщо ляпну щось розумне і корисне на даний момент часу, то може і залякувати не доведеться. Зроблять з власної волі.

«Цікаве» починається в той момент, коли плутаємо «грішне з праведним». Не усвідомлюючи яку потребу намагаємося задовольнити. На фізичному рівні ми точно знаємо хочемо їсти або какати. І точно не будемо їсти, коли хочеться какати. І не будемо йти на унітаз, коли хочеться їсти. А ось на психологічному досить часто не довіряємо собі. Або брешемо. Коли усвідомлено. Коли підсвідомо.

Як можна частіше, а в ідеалі завжди, задавати собі питання «нахуа я роблю те, що роблю?» Чесно зізнавшись собі, наприклад, «Так, я сцю. Мені дуже страшно! Тому і кричу.», З'являється можливість вибрати найбільш ефективну тактику і стратегію поведінки в ситуації. Це економить час, сили, а іноді і життя.

З собою треба бути чесною завжди. І необов'язково кричати про це на кожному кутку.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Нахуа"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr