У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психолог, психіатр, психотерапевт - в чому відмінність?

психіатр Не дивлячись на доступність інформації про цих спеціалістів, я в своїй роботі все одно зустрічаюсь з тим, що люди плутають цих спеціалістів. І заходячи в палату до пацієнта замість «Доброго дня» чую «Я не психічно хворий» або «Будете шукати в мене психоз?». Хтось це говорить жартома, а хтось зі страхом чи навіть злобою.

  • Отже, ПСИХІАТР - це ЛІКАР, який вивчає, виявляє та лікує психічні розлади (психоз, невроз, залежна поведінка, розумова відсталість, психосоматика, розлади особистості і т.п). Він має право формувати і виставляти діагноз, назначати медикаменти в умовах стаціонару чи амбулаторно.
  • ПСИХОЛОГ - спеціаліст з немедичною освітою, який консультує, діагностує та надає психологічну допомогу психічно здоровим людям. Немає права ставити діагноз та назначати медикаментозну терапію. Психолог займається переважно консультативною роботою при стресах різного роду, конфліктах сімейних, робочих, кризах, в питаннях особистісного зростання, підняття впевненості та самооцінки тощо.
  • ПСИХОТЕРАПЕВТ - це спеціаліст, який використовує методи психотерапевтичного впливу( бесіда, гіпноз, тілесні вправи, арт тощо) для лікування та корекції як зі здоровими людьми, так і людьми з психічними розладами, при відсутності протипоказів, переважно в розмовній формі. Як правило це ЛІКАР, а також може бути ПСИХОЛОГ-ПСИХОТЕРАПЕВТ (тобто психолог, завершив додаткове навчання на статус психотерапевта в певному підході та має СЕРТИФІКАТ - гештальт, психоаналіз, особистісно-центрований, позитивний тощо). І тут починається плутанина Тому, що межі компетенції психотерапевта будуть залежати від його освіти.
    • І так, ПСИХОТЕРАПЕВТ-ЛІКАР - має завершену медичну освіту за спеціальнісю лікар, та відповідну спеціалізацію. Може назначати медикаменти, а не тільки використовувати методи психотерапевтичного впливу.
    • ПСИХОТЕРАПЕВТ-ПСИХОЛОГ - психолог, що пройшов та захистив додаткову психотерапевтичну освіту.Як правило це 3-5 річні проекти в рамках психотерапевтичних асоціацій(напр. Українська спілка психотерапевтів, що є частиною Європейської спілки психотерапевтів), в які входять години теорї, пропедевтики психіатрії, особистий груповий та індивідуальний досвід, години супервізій та ін. Такий фахівець не має права назначати ліки.

Часто бувають ситуації, що потрібна співпраця цих спеціалістів, наприклад психолога і психіатра, чи психотерапевта і психіатра. Цього не варто лякатися, це робиться для повноцінного лікування чи допомоги. А не для того щоб «загрузити» людину чи витягти з неї гроші.
Знання цих відмінностей,знімає хибні очікування від спеціаліста, і допомагає краще налагодити контакт, для подальшої співпраці.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Психолог, психіатр, психотерапевт - в чому відмінність?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr