У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


П'ять порад, що допоможуть позбутися залежності від смартфону

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » П'ять порад, що допоможуть позбутися залежності від смартфону

Відчуваєте, що проводите у смартфоні забагато часу? Ось кілька порад, що можуть допомогти при залежності від телефону. smartphone

Проаналізуйте ситуацію

Звертайте увагу на те, скільки часу ви витрачаєте на своєму телефоні щодня. Перевіряйте статистику, яка є на телефоні або ведіть записи у блокноті (хоча б приблизно), у якому відмічайте коли та скільки часу ви витрачаєте та на що саме. Можливо, ви будете шоковані тим, скільки часу ви витрачаєте на ваш телефон, якщо так — цю інформацію можна використовувати як мотивацію для змін.


Категоризуйте

Розділіть усі застосунки на смартфоні на категорії — необхідні для життя (Дія, банківські застосунки), необхідні для спілкування (Telegram, Instagram, Twitter), необхідні для розваг (ігри, YouTube) та «необов’язкові». 

Після того, як ви виявили усі категорії — наведіть порядок у смартфоні. Спробуйте перенести якомога більше дій зі свого телефону на менш доступний пристрій, встановіть час, коли ви будете виконувати ці дії, дотримуйтесь його та видаліть відповідні застосунки з телефону. На те, що залишилося увімкніть обмеження часу.  Вимкніть якомога більше сповіщень, щоб зменшити спокусу порушити ці межі. Також не забудьте видалити з телефону все, що належить до категорії «необов’язкове».

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Тренуйтеся

Замість видалених застосунків «пожирачів часу» встановіть трекери, що допоможуть тренувати навичку не відриватися на смартфон під час роботи чи навчання. Підійдуть застосунки Forest, Focus Plant або Pomodoro Focus Timer. Не забудьте практикувати навичку щодня та поступово збільшувати час без смартфона. 

Будьте уважні

Щоразу, коли ви тягнетеся до телефону, перш ніж розблокувати його, зробіть глибокий вдих і запитайте себе, що ви збираєтеся робити та чи необхідно це саме зараз. Намагайтеся зробити користування телефоном максимально усвідомленим. Для того, щоб зрозуміти, як часто ми беремо смартфон без будь-якої конкретної мети, покладіть вимкнений смартфон біля себе під час роботи та прослідкуйте скільки разів ви на автоматі братимете його у руки.

Зверніться до цінностей

Щоразу, коли ви помічаєте, що застрягли у нескінченних тіктоках та дурнуватих тредах Твіттера, зупиніться на кілька секунд та спитайте себе — чи це найкраще, що я можу зробити прямо зараз? Чи можу я зробити щось інше, що буде відповідати моїм цінностям та буде корисним для мене чи оточуючих.? Якщо ні — це теж ок :) Іноді кожному з нас потрібні пів години (або кілька разів по пів години) проведені у смішних відео з котиками. Проте, якщо вам здається, що ви могли б та хотіли б зайнятися чимось іншим — зробіть глибокий видих та відкладіть телефон заради цінностно-орієнтованої дії, що зробить вас задоволеним та щасливим у довгостроковій перспективі. 

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » П'ять порад, що допоможуть позбутися залежності від смартфону
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Успех ли успех

Одним из предписываемых признаков успешного современного человека является наличие диплома о высшем образовании...

психологія lichnostnyi-rost Ветер перемен

Мы привыкли думать, что перемены это плохо. И еще больше привыкли находить себе оправдания, почему эти перемены - это плохо, не вовремя, не целесообразны и вообще ничего получится. Так говорят люди, находящиеся в зоне комфорта

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "П'ять порад, що допоможуть позбутися залежності від смартфону"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr