У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Що коли не вдається?

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Що коли не вдається?

Що коли не вдається?
Коли звинувачуєш себе і гніваєшся? Коли страшно?
Коли після кожної невдачі опускаються руки?
В такі хвилини важливо помітити Себе спираючись на досвід прийняття тим «Хто Вміє»:
- співпереживати, і не злитись;
- чути і не звинувачувати;
- помічати, і не ігнорувати;
- підтримувати, і не присоромлювати.
На досвід безпечних відносин з чіткими і зрозумілими кордонами.
Самопідтримка – це коли ви будуєте такі відносини з власним Я. Коли ви на Своєму боці, коли ви за Своє життя. Коли натомість наріканням на самого себе, ви подібно тому «Хто Вміє» - помічаєте себе,відчуваєте,приймаєте такого який є (наляканого, сердитого, нещасливого, пригніченого, хворого, безсильного і т.д.), з тим, що зараз є.
Ви ніби піднімаєте на рівень власних очей ту частину Я котра болить, котра хоче опустити руки, котра зневірилася.
Найчастіше ми робимо навпаки – рефлекторно прагнемо позбутися, забити, заглушити, викинути її, як щось неприємне та огидне.
Уявіть будинок в безкрайньому полі з палаючою лампадкою у вікні. Для подорожнього котрий збився з шляху, втомлений і зневірений - куток де можна заховатися від негоди, вітру, сніжаної хурделиці. Всі ми потребуємо місця для відновлення.Теплий напій, потріскування хмизу в каміні, лик полум’я свічки на столі і легка балачка з господарем дому про життя здатна зцілюювати. Вони наповнять груди теплом, голову ясністю, дають простір для переосмислення власних карт і прокладання нових маршрутів. І тоді на обличчі крізь маску болі можливо проб’ється легка усмішка. Це може тривати декілька хвилин або пару годин. Найголовніше, щоб та зустріч відбулася.
Ця коротка метафора відновлює почуття самокомпетентності. Адже господар затишної хатини з палаючою лампадкою в вікні - це Ви, як і подорожуючий котрий потребує прихистку.
Що може допомогти запустити ці внутрішні ресурси в ситуаціях коли ви потребуватимете прийняття:
- Самообійми.
Міцно обніміть себе так, щоб ви відчули межі свого тіла. Самообійми можуть бути корисними для полегшення почуття тривоги та заспокоєння вашої нервової системи. Це спосіб задовольнити ваші емоційні та фізичні потреби в момент коли ви потребуєте самодопомоги.
- Розмовляйте з собою. Розмовляйте з частиною Я котра засмучена, котра неприйнята. Ведіть сердечні, теплі внутрішні діалоги , коли наодинці, коли йдете чи повертаєтеся. Можливо це звучить дивно, та згадайте, як заспокоюєте товариша або близьких людей коли вони засмучені чи зневірені – ваш голос, інтонація, сердечний потяг самі собою є зцілющими. Нехай все служить для пораненої частини вашого Я обіймами - ваші слова, дії і оточення.
- Самообійми, як афермація.
Залишайте нотатки для себе, невеликі підтримуючі повідомлення по всьому дому, на своєму робочому місці, в автомобілі, не екрані мобільного телефону чи заставки в комп’ютері, щоб підняти настрій, коли вам це найбільше потрібно. Текст фраз, залежатиме від того чого ви потребуєте, який внутрішній ресурс бажаєте активувати. Ось кілька ідей, щоб почати:
- залиште на дзеркалі у ванній листівку з написом: «Я приймаю тебе»;
- приклейте на кермо записку з написом: «Гарного дня!».
Якщо слова та фрази вам не допомагають, подумайте про використання зображень. Ви можете використовувати зображення з Інтернету, або намалювати їх самостійно.
- Вже цієї хвилини дайте відповідь на питання: «Як ви можете зараз подбати про себе?»

Нехай це буде дрібничка - ковток води, дихальна практика, відкрите вікно, перерва, написання мотиваційної фрази для себе, коротка прогулянка, спостереження за небом, тепла ковдра, запалена свічка і т.д..
Будьте уважними до всіх частин свого Я.

Ілюстрація Linzie Hunter.

 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

 

 

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Що коли не вдається?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Вы имеете право на самое лучшее в этой жизни?

Часто к психотерапевтам обращаются люди, у которых есть сильное ограничение по отношению ко всему хорошему и прекрасному в этом мире. Например, они соглашаются не на самую желанную работу, не на самых желанных партнеров, выбирают не самую лучшую технику, мебель и одежду для себя (и в принципе воспринимают все

психологія samootsenka-uverennost-sebe Травма нелюбви, или Как полюбить себя

Казалось бы, можно просто взять и перестать это проделывать с собой! Просто взять и полюбить себя!Но это практически невозможно сделать в одиночку  - путем просмотра мотивирующих вебинаров и чтения книг. Почему?

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Що коли не вдається?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr