Впевненість в собі. Де взяти ресурс?

Впевненість в собі Складне і унікальне для кожної окремої людини питання впевненості в собі зазвичай постає перед нами під час емоційного або професійного вигорання.

Періоди життя, в яких нам здається, що сил для продуктивної діяльності вже не залишилось, іноді затягуються в часі, піднімаючи загальний рівень тривожності.

Емоційне вигорання призводить до роздратованості, частих бажань усамітнення та стійкого уявлення про те, що жодна людина навколо мене не розуміє.

Питання впевненості в собі тісно пов'язане із самооцінкою, самореалізацією та самоактуалізацією, які найбільше описувались психологами гуманістами, зокрема Абрахамом Маслоу, Еріком Фромом, Віктором Франклом та звісно ж Карлом Роджерсом.

Як і в більшості наших дорослих проблем ключі до їхнього виникнення, а також і вирішення ховаються глибоко в дитинстві. Саме тому деякі методи психотерапії практикують заглиблення у минулі переживання.

Існує техніка, яку застосовують при поверхневій тривожності з приводу невпевненості в собі. Її можна застосовувати самостійно, маючи певний рівень саморегуляції та самоконтролю.

читайте также:

Я-концепция, самооценка и образ себя Характеристики высокой самооценки и низкой самооценки. Характеристика позитивного и негативного образа себя. Как формируется самооценка в разные периоды жизни.

Я могу могу могу У меня нечего не получается, я нечего не добился, я не умею нечего, я неудачник,я дурак , я тупой, я бездарность... Знакомые мысли? Они часто возникают в голове, когда те желания и цели, которые мы ставим перед собой не реализуются в жизни.

Ви поринаєте в минуле, де знаходите моменти, або ще краще-якийсь окремий момент, коли ви були дуже сильно задоволені собою. Була якась діяльність чи похвала з боку близьких, яка змусила вас відчувати себе задоволеним, значущим, важливим, тим кого люблять. Ви піднімаєте переживання, які відчували в цей момент назовні і заново відчуваєте їх. Це зменшує рівень тривожності і в деяких випадках відновлює впевненість в собі.

Питання любові не просто так постає перед нами, коли ми торкаємось власної впевненості. Зазвичай остання тісно пов'язана з любов'ю та відчуттям любові інших по відношенню до нас.

Не відчуваючи любові, або маючи сумніви у її наявності ми трансформуємо цю відсутність у відчуття невпевненості у дорослому віці. Наші сили швидко виснажуються, а тривожність зростає як снігова лавина, скочуючись донизу.

Варто також зазначити, що при глибинних травмах дитинства без допомоги психолога справитись неможливо. Тому для коригування власної самооцінки необхідно буде звернутися за консультацією до психолога.

Було би банально згадувати про якісний відпочинок, проте в сучасному світі люди часто забувають про нього. Мова йде не про екран телевізора, комп'ютерну гру чи екран смартфону. Якісний відпочинок - це те, що вам під силу.

Проте є ще один шлях, який допоможе вам спробувати зняти рівень напруги та відновити ресурси впевненості. В дослідженні цього шляху найбільше просунувся Віктор Франкл. Його метод називається логотерапія, що в спрощеному варіанті пояснення можна назвати "пошуками сенсів".

Більшість психологів-гуманістів сходяться в одному. Ресурси людини сильно виснажуються тоді, коли ми віддаляємося від нашої природи, наших потреб, бажань та емоцій.

Звісно кожного дня ми зобов'язані робити те, що нам не подобається і не можна просто так відмовитися від подібного роду діяльності. Проте відновити внутрішні ресурси нашої впевненості допоможе відповідь на одне просте запитання: "Навіщо я це роблю?

Суть цього методу полягає в тому, що шляхом послідовних і логічних відповідей ми приводимо себе до того, що в кінці-кінців ми зараз робимо щось заради чогось більшого.

Наприклад ми ходимо на ненависну роботу заради того, щоб отримати гроші. А гроші допомагають нам реалізовувати себе в якійсь мірі: вирішувати свої проблеми, досягати своїх бажань, тобто бути ближчим до самого себе.

Якщо у якоїсь виснажливої для вас діяльності немає кінцевої вищої мети, то в будь-якому випадку втрачається сенс продовжувати цю діяльність. В цьому часто і полягають життєві зміни.

Як відновити внутрішній ресурс?
Описаними вище методами, або ж візитом до психолога. Звісно ще краще-поєднувати це все. Кожна людина унікальна, так само як і причини її невпевненості в собі. Саме тому фахівець допоможе вам швидше і якісніше розібратися в своїх проблемах та наповнити їх новим і приємним життєвим досвідом.

Пишіть ще теми із психології, які хочете побачити висвітленими. Якщо інформація була вам корисною-підписуйтесь та поширюйте її в соцмережах. Будьте впевненими та щасливими.

У Психолога » Самооценка и уверенность в себе » Впевненість в собі. Де взяти ресурс?
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии samootsenka-uverennost-sebe Формирование самооценки. На заметку родителям

Многие люди мечтают быть уверенными в себе, легко общаться и любить себя. Но, почему одним это дается легко, а другие всегда в себе сомневаются, испытывают неловкость...

статья по психологии samootsenka-uverennost-sebe Замереть, чтобы исчезнуть. Когда стыд отбирает жизнь (часть 1)

Нездоровый или токсический стыд проявляется в таких ситуациях, когда головой понимаешь, что вроде-бы все нормально и ничего страшного нет, но почему-то «рот открыть» не можешь.

Все публикации раздела Самооценка и уверенность в себе >>

 
Комментарии к "Впевненість в собі. Де взяти ресурс?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr