У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Впевненість в собі. Де взяти ресурс?

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Впевненість в собі. Де взяти ресурс?

Впевненість в собі Складне і унікальне для кожної окремої людини питання впевненості в собі зазвичай постає перед нами під час емоційного або професійного вигорання.

Періоди життя, в яких нам здається, що сил для продуктивної діяльності вже не залишилось, іноді затягуються в часі, піднімаючи загальний рівень тривожності.

Емоційне вигорання призводить до роздратованості, частих бажань усамітнення та стійкого уявлення про те, що жодна людина навколо мене не розуміє.

Питання впевненості в собі тісно пов'язане із самооцінкою, самореалізацією та самоактуалізацією, які найбільше описувались психологами гуманістами, зокрема Абрахамом Маслоу, Еріком Фромом, Віктором Франклом та звісно ж Карлом Роджерсом.

Як і в більшості наших дорослих проблем ключі до їхнього виникнення, а також і вирішення ховаються глибоко в дитинстві. Саме тому деякі методи психотерапії практикують заглиблення у минулі переживання.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Існує техніка, яку застосовують при поверхневій тривожності з приводу невпевненості в собі. Її можна застосовувати самостійно, маючи певний рівень саморегуляції та самоконтролю.

Ви поринаєте в минуле, де знаходите моменти, або ще краще-якийсь окремий момент, коли ви були дуже сильно задоволені собою. Була якась діяльність чи похвала з боку близьких, яка змусила вас відчувати себе задоволеним, значущим, важливим, тим кого люблять. Ви піднімаєте переживання, які відчували в цей момент назовні і заново відчуваєте їх. Це зменшує рівень тривожності і в деяких випадках відновлює впевненість в собі.

Питання любові не просто так постає перед нами, коли ми торкаємось власної впевненості. Зазвичай остання тісно пов'язана з любов'ю та відчуттям любові інших по відношенню до нас.

Не відчуваючи любові, або маючи сумніви у її наявності ми трансформуємо цю відсутність у відчуття невпевненості у дорослому віці. Наші сили швидко виснажуються, а тривожність зростає як снігова лавина, скочуючись донизу.

Варто також зазначити, що при глибинних травмах дитинства без допомоги психолога справитись неможливо. Тому для коригування власної самооцінки необхідно буде звернутися за консультацією до психолога.

Було би банально згадувати про якісний відпочинок, проте в сучасному світі люди часто забувають про нього. Мова йде не про екран телевізора, комп'ютерну гру чи екран смартфону. Якісний відпочинок - це те, що вам під силу.

читайте також:

11 советов Как справиться с неуверенностью в себе Неуверенность в себе часто связана со слишком высокими требованиями к самому себе. Важно повышать уверенность в себе, занимаясь занятиями, которые у вас отлично получаются.

Что такое самоценность? Что такое самоценность?Чаще всего, люди привыкают ценить себя и других за что-то. За успешную учёбу, карьеру или иные результативные достижения, приносящие пользу в жизни. Но что если, по каким-то причинам, человек не соответствует таким определенны

запитати психолога онлайн

Проте є ще один шлях, який допоможе вам спробувати зняти рівень напруги та відновити ресурси впевненості. В дослідженні цього шляху найбільше просунувся Віктор Франкл. Його метод називається логотерапія, що в спрощеному варіанті пояснення можна назвати "пошуками сенсів".

Більшість психологів-гуманістів сходяться в одному. Ресурси людини сильно виснажуються тоді, коли ми віддаляємося від нашої природи, наших потреб, бажань та емоцій.

Звісно кожного дня ми зобов'язані робити те, що нам не подобається і не можна просто так відмовитися від подібного роду діяльності. Проте відновити внутрішні ресурси нашої впевненості допоможе відповідь на одне просте запитання: "Навіщо я це роблю?

Суть цього методу полягає в тому, що шляхом послідовних і логічних відповідей ми приводимо себе до того, що в кінці-кінців ми зараз робимо щось заради чогось більшого.

Наприклад ми ходимо на ненависну роботу заради того, щоб отримати гроші. А гроші допомагають нам реалізовувати себе в якійсь мірі: вирішувати свої проблеми, досягати своїх бажань, тобто бути ближчим до самого себе.

Якщо у якоїсь виснажливої для вас діяльності немає кінцевої вищої мети, то в будь-якому випадку втрачається сенс продовжувати цю діяльність. В цьому часто і полягають життєві зміни.

Як відновити внутрішній ресурс?
Описаними вище методами, або ж візитом до психолога. Звісно ще краще-поєднувати це все. Кожна людина унікальна, так само як і причини її невпевненості в собі. Саме тому фахівець допоможе вам швидше і якісніше розібратися в своїх проблемах та наповнити їх новим і приємним життєвим досвідом.

Пишіть ще теми із психології, які хочете побачити висвітленими. Якщо інформація була вам корисною-підписуйтесь та поширюйте її в соцмережах. Будьте впевненими та щасливими.

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Впевненість в собі. Де взяти ресурс?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Гремлин души моей

Чем гремлин питается? Сомнениями, страхами, неуверенностью, ленью, тревожностью, заниженной самооценкой, отсутствием веры в себя, нежеланием что-то менять...

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Впевненість в собі. Де взяти ресурс?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr