Злий підліток або?

Підліток агресивний чи ні?

стосунки матері, батька та підлітка

Батьки, живучи поруч зі своєю дитиною іноді виявляють, що дитина з віком змінюється. Іноді не виявляють...

Увійшовши в підлітковий вік, дитина багато переосмислює, напруга в ії житті зростає настільки, що дорослим і "не снилося". Почуття загострені, але ось усвідомити, проговорити, висловити їх підросла дитина часто не навчена. Наприклад, грубість підлітка, найчастіше, викликана якимись негативними психологічними переживаннями.

У сім'ї, де живе підліток, можуть бути конфлікти. Причин маса. Мені хочеться написати про почуття. Буває, що батьки потрапляють у жорна з полярних складних та простих почуттів: любов до тієї минулї маленької, ніжної, слухняної дитини, гнів і ненависть до колючого підлітка, жалість до себе, сором перед оточуючими, безсилля, злість на нинішнє життя, тугу про минуле безхмарне життя, осуд себе як поганих батьків ...

А що б відбувалося, якби кожен з батьків задавався питанням: "Що зараз відбувається зі мною? Що я відчуваю? Що зараз відбувається з моєю дорослою дитиною? Який приклад я подаю своєму підлітку кожен день?"

Також батьки можуть в стресовій ситуації допомогти підлітку прояснити, висловитися свої почуття, і прийняти їх. Можуть допомогти відчути себе, свою ідентичність. А якби батько питав у підлітка, що відчуває він? Можливо, у відповідь посипалися б гнів, біль, злість і навіть ненависть, винести які батько не в силах? І можливо тому проголошено мовчазну згоду на конфлікти в родині і в повітрі відчуваєтсья образа? 

читайте также:

Как принять взросление сына. 7 обязательных действий мамы. Дверь открылась, и в кабинет вошла хорошо одетая женщина лет пятидесяти, за ней зашел молодой парень лет 25-ти. «Сделайте с ним что-нибудь, у него 2 высших образования, такой он у меня хороший, но жить ему почему-то не хочется».

Родителям старшеклассников Для многих родителей старшеклассников проблемой становится выбор будущей профессии. Хорошо, когда ребенок четко знает, чего хочет, и родители его поддерживают. Но бывает, что сложно сделать выбор и определиться, куда поступать учиться после школы.

Можливо, прояснивши ситуацію з сином або донькою, батьки зможуть відокремити ситуацію конфлікту від своїх почуттів і при спробі розібратися, змогли би зрозуміти, що підліток зовсім не принижує батьків, не прагне звеличитися, не робить на зло, не вигадує ненависні вчинки ...

Кожен конкретний випадок, звичайно, досліджується психологами окремо. Але почуття у людей на планеті Земля однакові. Безумовно, складно змінити конфліктну ситуацію в родині, яка триває давно. Але в супроводі психолога це цілком реально.

Психолог Шудель Вікторія Миколаївна

У Психолога » Подростки » Злий підліток або?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-podrostki История из практики № 2. Когда сын «несет» боль за отца

Для Влада любое родительское требование, даже если оно несоизмеримо с его физическими и эмоциональными возможностями - проявление их любви и заботы.

статья по психологии psihologiya-podrostki Нужны ли подростку родители?

Для подростка очень важно быть признанным в среде таких же ребят как он, и думающий родитель не становится препятствием на этом пути.

Все публикации раздела Подростки >>

 
Комментарии к "Злий підліток або?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr