У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Зрада! Піти чи залишитися? Як пробачити?

У Психолога » Невірність, зрада » Зрада! Піти чи залишитися? Як пробачити?

Зрада! Піти чи залишитися? Як пробачити?

Статистичні дані про стан партнерів, які вирішили розірвати відносини після зради, обмежені. Однак відомо, що зрада часто призводить до розриву: близько 54,5% пар розлучаються відразу після розкриття невірності, а ще 30% намагаються зберегти відносини, але згодом також розходяться. Лише близько 16% пар здатні подолати кризу та продовжити спільне життя.

партнери після зради
партнери після зради

Тема зради завжди викликає безліч суперечок та емоцій. Ми стикаємося з нею у фільмах, книгах, обговорюємо з друзями, засуджуємо чи співчуваємо. Але коли це стосується особисто нас, жодних готових відповідей немає.

 Зрада — це не просто порушення домовленостей у відносинах, це удар по довірі, самоповазі, відчуттю безпеки. Що може бути гіршим за зраду близької людини? Того, хто був поряд багато років, з яким пройшли через усі труднощі та випробування! 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

  Коли сталося зрада відразу з'являються питання у того, кого зрадили: "Що робити?".

    Відповідь на це питання кожен знаходить самостійно. Нема універсального рецепту, який підійде для кожного.  Хтось вирішує піти та розірвати стосунки. І це не завжди про слабкість, а скоріше про захист своїх кордонів, свою гідність. Хтось намагається зберегти відносини. І це також не завжди про слабкість...І будь-який вибір для людини буде складним, і часто відбувається так, що одне рішення  змінюється на інше  і так по колу, розриваючи душу.

    Якщо людина, яку зрадили вирішила припинити стосунки, вона так само як і людина, яка намагається зберегти стосунки відчуватиме образу, розчарування, недовіру. У будь-якому випадку потрібен час для заліковування душевної рани, скільки часу знадобиться людині, якій зрадили, щоб відновиться залежить від багатьох факторів: рівня близькості партнерів, тривалості стосунків, наявності підтримки з боку рідних і друзів, а також від індивідуальних особливостей психіки.

Незалежно від вибору, головне — пам’ятати, що пережити зраду можливо. З часом біль вщухне, а отриманий досвід допоможе краще зрозуміти себе та свої потреби у стосунках.

      Але, чи можна повернути довіру після зради? Чи можливо, щоб стосунки відновилися?

Вважаю, що так (про це говорить і статистка), якщо обидва партнери справді хочуть бути разом. Але для цього доведеться працювати:

читайте також:

Несколько слов о предательстве Каждого из нас хоть раз в жизни предавали, по крайней мере, мы так думаем. Это может быть близкий,  родной человек, может быть просто знакомый, иногда это мы сами или  можно просто себя почувствовать преданным...

Как повысить самооценку после измены мужа/жены? Измена – событие в жизни человека, которое всегда переживается достаточно сложно. В первую очередь оно непосредственно влияет на самооценку. Как ее повысить и укрепить после такого сильнейшего жизненного потрясения?

запитати психолога онлайн

 Людині, яку зрадили, важливо навчитися відкрито говорити про свої почуття та біль, навіть якщо це непросто. А тому, хто зрадив, слід набратися терпіння, адже близька людина не зможе «перегорнути сторінку» миттєво, як би цього не хотілося. Тема зради може виникати знову і знову — не для того, щоб дорікати, а тому, що рана ще не зажила.

    Той, хто допустив зраду, не повинен розповідати всі подробиці, навіть якщо партнер наполягає. Така відвертість лише завдасть ще більше болю і не сприятиме відновленню стосунків.

     Людині, яка пережила зраду, не варто постійно повертатися до цієї теми і безупинно звинувачувати коханого чи кохану. Це не допоможе налагодити взаємини та не полегшить власні переживання.

   Вам удвох доведеться заново вибудовувати довіру, приймаючи, те, що вона більше не буде такою, як раніше.  Вам потрібно навчитися бути чесними один з одним.  Шукати нові точки опори у відносинах, щоб стосунки не стали боротьбою. Але важливо розуміти: відновлення можливе лише, якщо обидва партнера щиро хочуть і готові до цього шляху.
 Як ви вважаєте, чи можна зберегти стосунки після зради? Чи довіра руйнується назавжди? Діліться думкою у коментарях. 

У Психолога » Невірність, зрада » Зрада! Піти чи залишитися? Як пробачити?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія izmena-predatelstvo Любовный треугольник: в поисках виновного

Есть ли виновный в супружеских изменах? В треугольнике, существующем в дисфункциональной семье, родители не уверены в своих супружеских отношениях.

психологія izmena-predatelstvo Виртуальная измена. Почему возникают и затягивают онлайн-романы?

Своей кажущейся безобидностью и отдалённостью, онлайн-отношения воспринимаются поначалу как невинная забава. Но последствия не столь невинны. «Отношения по переписке» ценны в первую очередь благодаря иллюзорности, которую усиленно нагнетают оба участника

Усі публікації розділу Невірність, зрада ᐉ

 
Обговорення "Зрада! Піти чи залишитися? Як пробачити?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr