У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


🥑Фільми, авокадо та спосіб примиритися з болем

Скорочений переклад статті Стівена Гейза, психолога та засновника ACT — Терапії прийняття та відповідальності

авокадо

У сучасному світі безліч екранів. Ми вішаємо на стіни ті, що називаємо телевізорами; носимо у рюкзаках ті, що називаємо ноутбуками; та носимо у кишені ті, що звуться смартфонами. На цих екранах з’являється буквально все, що ми тільки можемо уявити. Фільми жахів й мультфільми для вашої п’ятирічної дитини. Душероздираючі історії кохання, які закінчуються подвійними самогубствами (а-ля Ромео і Джульєтта), що одним натисканням кнопки, перемикаються на аналіз останніх змін фондового ринку.

Проте, незалежно від того, що відбувається на екранах, самі девайси, що передають зображення, залишаються незмінними. Кожен жах пройде. Кожна нісенітниця закінчиться. Кожна мить кохання, і кожна нудна сцена зрештою завершиться. Шоу змінюються, але екрани залишаються сталими.

Ваші думки, почуття, спогади та відчуття схожі на кліпи на екрані. Деякі з них радісні, і роблять вас щасливими. Інші жахають, викликаючи тривогу та депресію. І все ж рано чи пізно вони всі проходять. Так само як і екрани, ви самі залишається незмінним.

У подіях, що відбуваються на цих екранах, легко загубитися. Хороший фільм може змусити вас забути, що ви годинами сидите нерухомо і нічого не робите, окрім як дивитеся прямо перед собою. Так само можна загубитися й у власних переживаннях, не помічаючи, що ви їх переживаєте. Це може бути весело, коли ви дивитеся фільм у безпечному місці. І це може стати кошмаром, якщо ви губитеся у власних повторюваних патернах.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У якомусь сенсі ви просто забуваєте, що взагалі існуєте. Ви вже не ви, а кліпи на екрані. У такі моменти, життя поставлено на автопілот, а напрямок життя обираєте не ви, а безглузді звички.

Проте потрібно дуже мало, щоб зламати ці чари та повернути собі здатність вибирати. Просто зверніть увагу на те, що з’являється. А потім назвіть це із вдячною цікавістю.

«Є тривога». «У мене болить горло». «Є думка, що я помру самотнім». Щоб не з’явилося, помітьте це та назвіть. Спостерігайте за тим, як ваші думки та почуття розгортаються на екрані, як у фільмі. Дивіться на це неупереджено, з відчуттям спокою та вдячністю.

Вам не потрібно відкидати чи, навпаки, впевнюватися у своїх переживаннях — уповільніться та побудьте у тому, що є. Можливо, ви помітите у своєму досвіді щось нове чи корисне, можливо ні. Будьте відкритими до усього, що вдасться знайти. У будь-якому випадку ви дізнаєтеся більше про власну історію та звички розуму. У будь-якому випадку, з’явиться щось більше за це — зʼявитеся ви.

Часто допомагає уявити свої складні думки та почуття як об’єкт. Якби твій біль мав форму, як би він виглядав? Який би він мав колір? Він гладкий чи колючий? Легкий чи важкий? Де у вашому тілі ви можете його відчути? Чим конкретніше, тим краще. Наприклад, ви можете уявити свій біль у вигляді гігантського авокадо.

Спостерігаючи за своїм болем (або в цьому випадку за авокадо), повільно видихніть. Продовжуйте, поки ваші легені не спорожняться, а потім зробіть паузу на три секунди. Потім знову повільно вдихніть та уявіть, як дихання вливається в ваш біль і навколо нього (або в цьому випадку навколо вашого авокадо). Продовжуйте дихати таким чином, відкриваючи й звільняючи місце.

Коли ви вдихаєте свій біль, продовжуйте спостерігати за ним. Ваше авокадо може стати більше чи зменшитися. Може залишитися чи піти. Вірте чи ні, але обидва варіанти це ОК. Мова не про те, щоб позбутися болю, а про те, щоб навчитися бути з ним, без того, щоб він диктував правила вашого життя. Ви можете припинити боротьбу, а замість неї робити те, що дійсно важливо для вас.

Як і будь-яка навичка, навичка звільняти місце для важких думок та почуттів вимагає практики. Спочатку це може здатися складним, але чим частіше ви це робите, тим краще буде виходити. Щоразу, коли з’являтиметься біль, помічайте його, називайте, а потім спостерігайте за тим, що відбувається. Ви можете уявити форму і колір свого болю, а також те, де він знаходиться у вашому тілі. Коли ви це візуалізуєте, вдихніть, відкрийтеся і звільніть місце.

Джерело: stevenchayes.com

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Фільми, авокадо та спосіб примиритися з болем"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr