Де знайти час? Як ефективно керувати своїм часом.

часУ сучасному світі час є найдорожчим ресурсом, тому його завжди бракує. І постає питання: де ж його знайти? 

 І я не виняток. Загалом, я бачу, що багато людей страждає від власної неорганізованості. Але, думаю, що цей недолік можна подолати. Всі успішні люди – високопродуктивні, вони працюють більше і ефективно використовують свій час. Як їм це вдається?

   Ось деякі принципи, які мені сподобались і думаю, що допоможуть всім ефективно керувати своїм часом:

 1.  Будьте рішучими! Всі позитивні зміни в житті починаються з чіткого і твердого рішення почати щось нове або припинити робити щось. Рішучість – одне із найважливіших якостей людей, що досягли успіху. Ця якість випрацьовується на практиці  в результаті багатократних повторів, поки рішучість не стане таким природним  станом, як дихання.
 2. Ставте чіткі цілі і досягайте їх. Як це зробити?
  •  Точно вирішіть, чого саме ви хочете на кожному проміжку свого життя
  •  Запишіть свої цілі чітко і детально. Завжди «думайте на папері»
  •  Встановіть крайній термін досягнення цілі, якщо ціль велика – проміжні терміни
  •  Складіть список того, що необхідно для досягнення наміченої цілі
  •  Перетворіть список у план. Визначте, що потрібно зробити в першу чергу, а що в другу, що більш важливе, а що менш важливе. Після цього ретельно складіть план на папері
  •  Дійте у відповідності із планом. Обов’язково дійте вже тепер, не відкладайте на потім
  •  Кожного дня робіть що-небудь із того, що наближає вас до головної на даний момент цілі

  читайте также:

  В чем секрет достижения больших целей? Или закон оптимума мотивации Йеркса-Додсона в повседн Все мы с самого детства мечтаем о чем-то великом, тем более, в эпоху индивидуализма (а также нарциссизма, капитализма – список характеристик нашего времени можно продолжать) плохо не мечтать и не стремиться к большим достижениям. За большими достижениями также часто стоит мотив признания, уважения со стороны

  Статья для деловых женщин Распознать деловую женщину, оказывается, можно еще в школе, когда, будучи девочкой она проявляет свои способности по максимуму, но при этом с хулиганскими замашками...

 3. Плануйте робочий день заздалегідь. Використовуйте правило 6П: «правильне попереднє планування попереджає погані показники». Правильне планування – відмінна риса професіонала. Є ще одне правило 10/90, тобто 10% часу, що витрачене на планування до початку роботи, зекономить 90%  часу при вирішенні поставлених завдань. Почніть із складання довгострокових цілей і поповнюйте список по мірі появи нових завдань. На початку кожного місяця складайте список того, що має бути зроблено. Розбийте його на тижні і вкажіть терміни виконання. І нарешті складіть план на день – найкраще ввечері, щоб підсвідомість могла попрацювати над ним, поки ви спите. Робота із списком підвищує продуктивність на 25% в перший же день.
 4. Розставляйте пріоритети. Для збільшення продуктивності в два рази абсолютно необхідно визначити головну в даний момент задачу і заставити себе працювати над нею до її повного вирішення. Не варто братися за справу «Б», поки не виконана справа «А» і т.д.
 5. Відділяйте термінове від важливого. Щоб подвоїти продуктивність необхідно спочатку виконати термінові  і важливі завдання, потім важливі, але не термінові в даний момент, і не займатися тим, що немає значення.
 6. Дотримуйтесь закону примусової ефективності. На все часу ніколи не вистачає, але його достатньо для найважливішого. При вирішенні складної задачі, коли ви відчуваєте «сильний прессінг»,  потрібно зосередитись, довести справу до кінця і виконати роботу вчасно.
 7. Дотримуйтесь принципу Парето – одного із найважливіших принципів керування часом. Згідно цього правила: життєво важливих задач – 20%, а тривіальних, тобто звичайних, – 80%. Ваш успіх і продуктивність в основному  буде залежати від вмілого виявлення 20% головних завдань і зосередження саме на їх вирішенні.
 8. Працюйте з максимальною енергією! Вміння постійно знаходитись у відмінному фізичному, розумовому і емоційному стані – є найважливішою умовою високої продуктивності. Щоб працювати з повною віддачею і поповнювати запас енергії, необхідно правильно харчуватися, розподіляти фізичні навантаження і відпочивати.
 9. Організуйте свій робочий простір. Запам’ятайте – робочий стіл має бути чистим, щоб в будь-який момент часу перед вами знаходилась лише одна справа.

 10. Продуктивно використовуйте час в дорозі, дорожіть кожною хвилиною! В цьому мені допомагають аудіо книги.  А ще буває корисно поспати у дорозі. Посмішка
 11. Вдосконалюйтесь у вирішенні основних завдань. Дайте собі відповідь на питання: «Який навик вплине максимально на мою кар’єру, якщо я буду володіти ним досконало?» і обов’язково знайдіть відповідь та вдосконалюйтесь.
 12. Працюйте в реальному часі. Це надзвичайно важливий принцип, від якого залежить підвищення продуктивності. Відпрацьовуйте в собі відчуття невідкладності справ. Вчіться працювати швидко, завжди робіть упор на діях!
 13. Підтримуйте рівновагу в житті! Нажаль, багато людей ставлять віз попереду коня. Вони настільки поринають в роботу, що забувають для чого їм потрібен успіх. Необхідно підтримувати рівновагу між всіма сферами життя. Ключ до рівноваги простий: хай ваш внутрішній спокій, щастя і сімейне життя стануть найвищими цінностями, а все інше хай крутиться навколо цього! І ще одна формула рівноваги: важлива  –  кількість часу вдома і якість часу на роботі. Коли ви на роботі не витрачайте часу на пусті розмови і непотрібні справи. Кожна втрачена хвилина на роботі, зменшує час, який ви могли б провести з сім’єю, або іншими важливими для вас людьми. Коли в вашому житті буде рівновага, ви досягнете більшого, будете більше заробляти і суттєво більше часу проводити з дорогими для вас людьми. Заради цього і варто намагатися працювати більш ефективно!
У Психолога » Работа и карьера » Де знайти час? Як ефективно керувати своїм часом.
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии rabota-karyera Бизнес и депрессия – скрытое сочетание

Когда владелец 24/7 решает бизнес-задачи компании, не обращая внимание на себя и свое самочувствие, бывает так, что выгорание и депрессивные состояния сразу и не заметить. Находясь не в тонусе, лидер начинает обвинять себя за это. Кажется, что именно

статья по психологии rabota-karyera Как найти себя?

Когда не можешь определиться кем тебе быть: журналистом, экономистом или учить польский язык и переехать в Польшу? Как решить?!..

Все публикации раздела Работа и карьера >>

 
Комментарии к "Де знайти час? Як ефективно керувати своїм часом."

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr