У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психологиня Віта Баковська Івано-Франківськ Центр

психолог Сімейний психолог.   Віта Баковська
07-11-2022 Віта Баковська додати у вибрані

коментар
Останній візит на сайт 32 дні тому.
Років досвіду психологом Років досвіду: 15
Освіта
В 1999 році закінчила УМСА за кваліфікацією лікар-стоматолог.
В 2009 році закінчила Південно-Східний Інститут Психоаналізу по напрямку "класичний психоаналіз" (зараз - МІПСК, Запоріжжя). 3 роки і 1 місяць навчання. В обсязі 900 годин, 250 годин особистого аналізу та 25 супервізій, стажування.
2010-2012 рр. - Підвищення кваліфікації: з «Прикладного психоаналізу в рекламі та організаційному консультуванні», 4 місяці навчання, 144 години теорії, 77 годин практики (ВЕИП, С-Петербург) та «Психоаналітичне консультування», 8 місяців навчання, 105 годин, 2 супервізії (ЮВУПАС, Запорожье, МИГП, Киев).
2010 – 2011 рр. Курси підвищення кваліфікації за програмою «Системно-феноменологічний підхід та сімейні розстановки», 1 рік і 4 місяці навчання (6 навчальних семінарів із 8 обов’язкових), (ИКСР, Москва, організатор ПСІП, Запоріжжя при підтримці WISL, Німеччина).
В 2019р. закінчила навчальну програму по системним сімейним розстановкам. 7 місяців навчання, 85 годин теорії, 40 годин практики, 3 супервізії. Студія Надії Маркової, Одеса.
Тренінги, семінари: З 2005 по 2009 рр. тренінги та семінари з психоаналізу, НЛП, групового психоаналізу
Майстер-класи на теми: агресія, емоційно-близькі відносини та сексуальність, відповідальність. Тренінг «12 життєвих уроків». Курс лекцій «Консультування, «Псохосоматотерапія». Ведучі – Рясенко С.І., Сокальська К., Світозарова С.В. Організатор ЮВУПАС, Запоріжжя.
З 2010 по 2012 рр. навчальні семінари з системно-феноменологічного підходу та сімейних розстановок, участь в 2 Євро-азіатському конгресі «Время перемен», Москва.
З 2018 по 2020 рр. тренінги та тематичні групи «Колесо фортуни», «Тато. Розстановочний практикум», «Моя мама і я», «Системні ритуали Кампенхаута». Тренер Надія Маркова, Одесса.
Навчальні онлайн семінари та курси: 2020 – 2021 рр.: «Современные расстановки и полевая терапия. Модуль 1 и Модуль 2», «Чтение поля: ограничения и возможности», «Полевая диагностика и атрибуция», «Практика и жизнь», «Полевая терапия горя», «Вкус», «Состояние», Институт «Открытое поле», Елена Веселаго, Москва. Всего 114 часов.
Конференції міжнародні онлайн: 2018, 2019 рр. - «Призначення», «Час як ресурс», Інститут Психології Розвитку «МАКсимум», Київ; 2021 р. – «Психологія вибору, ресурсів, сенсів», Ольга Кавер, Москва; 2022 г. - «Психическая травма и путь души на планете Земля», МИПОПП; Саммит по коллективной травме «Создание глобального движения к исцелению». Организатор и ведущий Томас Хьбл&Co; 16.10.2022 р. - "Життя понад усе", УАСР,
Досвід психологічної практики
Психоаналитическое консультирование, ведение терапевтических групп. С 5.10.2011г. по 03.2012 г. – "ЯгиЦентр", Запорожье – центр психологической помощи и психоаналитического сопровождения, соучредитель.
Мастер класс "Расстановки симптома. Зубы и предки. В чем взаимосвязь." на Фестивале "Расстановки - день открытых дверей", Одесса, 7.12.2019 г.

Участь в інтервізійних групах та супервізії на постійній основі. Ведення закритої інтервізійної групи з 26.08.2020 року по теперішній час.
Регулярна практика психоаналітичного консультування, розстановок індивідуально, онлайн та офлайн (Запоріжжя), тренінги з тем здоров’я, грошей та родових систем, розстановочні терапевтичні групи офлайн (Запоріжжя) з 08.2019 по 08.2022 року.
Працюю з запитами
✔️ проведення тренінгівДоброго дня! Працюю з різними темами, онлайн та офлайн в Івано-Франківську. Індивідуально, в групі, з парами, проводжу тематичні тренінги. Методи роботи відносяться як до короткострокової терапії, так і довготривалої роботи з психотравмами. Мова спілкування: російська, українська.
Часті такі теми в роботі:
- мотивація, особисті сенси, самопізнання та проблеми самооцінки;
- кар’єрний зріст, гроші, робочі відносини;
- проблеми зі здоров’ям, психосоматика, онкологія;
- відносини в парі, в сім’ї, між батьками та дітьми;
- переживання самотності, втрат, горя, розчарування, розлучення;
- травми особисті, системні, страхи, тривоги, почуття провини чи сорому;
- кризи та стреси, конфлікти у будь-якій сфері;
- психотравми розвитку та життєві потрясіння, пережите насилля, травма майбутнього.
Запити можуть бути зовсім інші. Наприкад: «не можу вивчити якусь конкретну іноземну мову». Або можу працювати без запита, коли людині важко його сформулювати, а потреба в терапії є.
Окремо: робота з генограмою. Побудова та аналіз генограми з системним підходом.
Синдроми повтору життєвих ситуацій, дат, імен та долі у вашому роду і у вас особисто.
Також мені цікаві тематичні інтервізійні групи та лабораторії, дослідження зв’зків між теперішніми життєвими проблемами чи ситуаціями та родовою системою.
Використовую підходи та техніки
Аналітична психотерапія
Психоаналіз
Екзистенційна психотерапія

системні сімейні розстановки за Хелінгером


Основне
місце прийому клієнтів
Сертифікати про додаткову освіту
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 15
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 15
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 15
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 14
Системно-сімейні розстановки
Студія Надії Маркової
місяців: 5 годин: 125 Сімейна психологія
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 15
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 10 Горе, втрата
Системно-сімейні розстановки
Институт «Открытое поле», Москва.
годин: 15
Системно-сімейні розстановки
Міжнародна школа групової психотерапії. Грація Марія Фава Візієлло (АЕРЕА, Італія).
годин: 30
Психоаналіз

Відповіді 54
Як перестати думати увесь час про майбутнє
Доброго дня, Iri.
Допомагає участь у групах підтримки. Бажано в реальному житті, або онлайн. Таке спілкування і допомагає відключитися від думок про майбутнє, і дає підтримку.
Важливо ділитися вашими переживаннями з іншими людьми. Добре, що чоловік вас підтримує.
Тривожний фон - це наше теперішнє, поки йде війна. Думки добре відганяє робота. Коли ви не автоматично щось робите, а повністю зайняті в процесі.
Ходіть пішки, приєднуюся до колеги, дихайте усвідомлено, медитуйте. Щоб відігнати в ці моменти думки, треба не відганяти їх (бо тоді їх ще більше стає), а зосередитися на тому, що ви відчуваєте в тілі, коли йдете, чи коли вдихаєте повітря (наприклад, як повітря рухається дихальними шляхами, як розширюється грудна клітина, які м'язи скорочуються і т.і.)
Грайте з чоловіком в ігри (в дурня, наприклад). Або знайдіть, кому потрібна допомога, та допомагайте. Пробуйте, шукайте те, що підійде вам.
На сайті є інтерв'ю з психологами на тему війни. Можливо там знайдете для себе щось корисне.
https://upsihologa.com.ua/interview.php?id=157
Чому коли я бачу турботу мам до своїх дітей мені стає дуже боляче?
Доброго дня.
«Не розумію чому я це відчуваю»;
Так, для розуму почуття, які не відповідають його поняттям, здаються нелогічними.
«ніби мені цього вистачало.»;
Можливо, головне слово "ніби", а, можливо, причина в іншому.
«коли якась мама турбується про свою дитину мені стає дуже боляче до сліз.»;
Біль за що? Що саме вас схвилювало в цій турботі? За кого ви більше переймаєтеся: за маму, чи за дитину?
«чому я це відчуваю»;
Відповісти на це запитання можете тільки ви сама. Не всі відповіді є у нашій свідомості. Деякі заховані глибше, в підсвідомість. І до них можливо добиратися з допомогою психолога.
Что делать дальше?
«В этот период я перестала общаться со своим другом в которого была влюблена, и после этого пропало желание что либо делать.»;
Это важная информация. И ваша завуч - хороший психолог. Возможно, вам и стало легче, но всю боль расставания вы так и не переработали (возможно). И, вероятнее всего, есть ещё какая-то причина вашего состояния. Было бы эффективно с психологом в индивидуальной работе это исследовать и найти решение и по поводу ваших желаний.

Бесплатная рассылка интересностей!

Брехня
Доброго дня.
Люди обманюють з різних причин. Так само і у вашій ситуації важливо зрозуміти, чому ви це робите (ви самі, в першу чергу, маєте зрозуміти). Робота з психологом допоможе вам з цим розібратися.
Часто згадуєте випивку та спиртне. Як часто ви випиваєте? У вас є залежність?
«Я розумію, що це не виправдання , але хочу хоч якось вирішити цю ситуацію. »;
Яку саме ситуацію ви хочете вирішити? Ваш хлопець «Сказав сам набере, якщо захоче.»;
«Хочу, його повернути і щоб він мене простив і дав останній шанс.»;
Тобто, хочете вплинути на рішення вашого хлопця (бувшого, якщо я правильно зрозуміла, що він з вами розірвав стосунки)? І, крім того, перекласти на нього відповідальність за свої вчинки? Ви обманювали, а тепер він повинен все виправити (пробачити вам)?
В чому ваше питання до психологів?
Что делать дальше?
Здравствуйте, Нюша.
Возраст нашего "хочу" очень ранний. Родители (или те, кто воспитывают) не всегда умеют помочь ребенку научиться совершать переход "хочу-могу-делаю-доволен". Вы помните себя раньше, когда знали чего хотите?
У вас много "должна", "нужно", "заставить".
«но понимаю что нужно»;
«заставить стремится к чему-то определённому.»;
Это установки, к которым вы привыкли? Кому "нужно стремиться к чему-то определенному"? Возможно вы сопротивляетесь именно чужому жизненному сценарию?
С другой стороны, то что вы описываете, может быть признаком латентной (скрытой) депрессии. Вы консультировались с психологом или психотерапевтом?
«На подсознательном уровне я понимаю что это не правильно, что нужно что-то менять, но меня охватывает лень и я не могу ее переселит.»;
«но позже у меня случился такой странный период. Я разочаровалась во всем. Единственное что я делала - просыпалась, ела, приходила на учёбу, затем возвращалась и сново ложилась спать. И так на протяжении всей осени.»;
У вас что-то случилось в этот период?
«Даже когда я выбралась с этого замкнутого круга»;
Как вам это удалось? Что помогло выбраться из замкнутого круга?
Проблемы с сексом
Добрый день, Den.
«отношений не было,с девочками не получается»;
«преждевременная эакуляция до начала самого секса,»;
«постоянно думаю об этом,из за этого не чувствую себя живим,подавленность,нервные срыви,апатия,не получается в карьере,с деньгами»;
По вашему описанию, я насчитала семь отдельных проблем. Вы хотите решить все сразу?
Ответить вам на вопрос
«что с этим делать?»;
не представляется возможным в рамках форума. Начните с чего-нибудь работу с психологом. Одновременно пройдите обследование у врача. О том, что вы физически здоровы, вам врач сказал?
У ваших проблем корни могут быть и в теле (нарушения здоровья, которые вы не ощущаете), и в ваших «постоянно думаю об этом»;, и в душевных процессах, спрятанных в вашем бессознательном (детство, отношения с мамой и с отцом и много чего еще).
«обиду на неё прорабатывал разными способами»;
Вы уже работали с психологом или психотерапевтом?
Просмотр порно приравнивается ли к измене
Добрый день, Аленка!
«Он вечерами ждет пока усну, и потом смотрит порно.Иногда занимается самоудовлетворением.»;
Как давно это началось? Год назад было также?
«При разговоре он отвечает что это нормально для мужчины»;
Если для него это нормально, то что вас держит в этих отношениях?«Что делать?»;
С чем делать? Мужа вы не переделаете. Вы сами чего хотите от отношений?
Как убить в себе наркотик?
«теперь я часть его жизни»;
«Какие способы есть его выбросить»;
То есть, вы - часть жизни наркотика и хотите его выбросить. Какую часть себя вы хотите выбросить вместе с ним?
«стереть полностью со всеми точками соприкасновений»;
Неким магическим способом? Взять всё и удалить?
Человек - не компьютер, а наркотик - не вирус в компьютере. Кнопки "delete" не существует.
Жизнь - она поприземлённее. Все начинается с признания: "я болен, я - наркоман, мне нужна квалифицированная помощь". Что возможно только если вы захотите изменить свою жизнь и обратиться за помощью к наркологу и психотерапевту.

Ответ отредактирован автором 22-11-2022 17:32:45

Я не хочу общения с мамой
Добрый день, Наташа.
Вы очень верно подмечаете то, что происходит между вами и вашей мамой. И, естественно, вам не хватает сил на удержание своих границ, когда вы расстроены и «В моменты каких-то неурядиц, когда я проседаю»; ещё и потому, что вы любите свою маму и боитесь её обидеть или оттолкнуть. Но тогда вы платите за это своей энергией и своей внутренней идентичностью или свободой.
Вы живёте вместе? У вас есть возможность жить отдельно или ограничить своё пространство от чьего-либо вмешательства?
Отстаиванию своих границ можно научиться. Вместе с психологом, постепенно убирая те "крючки", за которые мама вас цепляет на отдачу энергии. Возврат ответственности тоже может помочь. Мама взрослая и это её ответственность за отсутствие у нее личной жизни. А ваша ответственность в том, будете ли вы переживать - "не обидится ли мама", на ваш четкий и однозначный отпор ей за попытку лезть в вашу личную жизнь.
«Когда на меня что-то наваливается, она начинает меня ковырять про личную жизнь. Уже несколько лет она говорит о том, что я недолго буду пользоваться спросом, что скоро мужчины перестанут мной интересоваться, что мне надо быстрее выбрать спутника»;
«В моменты каких-то неурядиц, когда я проседаю, она начинает выливать на меня это. Постоянно один и тот же финал, я останусь одна и я незамужем и девушка по рынку ходит недолго, потом спрос падает и она становится никому ненужной. И все в этом роде. Ну в общем нету у неё вообще никакой нормальной веры.»;
«А все её разговоры скатываются к тому, что она очень желает мне хорошего мужа и что меня надо будет терпеть.»;
«Потому что тогда все что она мне говорит воспринимается болезненно. А её настановы будто бы врезаются в память. Она не дает мне веры что я кого-то встречу тогда, когда нужно. А заставляет себя чувствовать ограниченной»;
«Она взростила во мне сильный страх, который проявляется только в моменты моего проседания. »;
«Обычно не реагирую, но когда плохо. Тогда она имеет этот доступ и я сливаю энергию на неё и на этот страх.»;
Все, что вы перечислили - это психологическое насилие и унижение вас как личности. Вы привыкли к такому маминому поведению, и то, что она совершает с вами, не осознаётся вами в полной мере.
«Ужасно говорить. Очень. Но я даже начала думать, что я желаю смерти. Конечно есть её за что любить. Но, правильнее сказать, что я желаю смерти этому, что она на меня выливает.»;
Как раз это и есть здоровая защитная реакция. Можно любить маму, и при этом ненавидеть и желать прекращения тому, что она делает с вами и для вас. После работы с психологом, вы сможете без злости и ненависти любить, при этом не позволяя никому, даже вашей маме, нарушать ваши личные границы и унижать или заселять в вас неверие в себя. Знаю, это не просто. Но результат того стоит.
Отдельная тема - отношения с отцом. Вы с ним общаетесь? Есть ли у вас контакт с ним и какой?
«Когда хорошо она ненавидит мою семью по папиной линии.»;
Это тоже нарушение ваших границ с мамой. Её отношения с мужем - вас не касаются. Это её взрослый выбор и её ответственность. А вываливание на вас своей ненависти к бывшему мужу - это тоже отрицание или оскорбление вашей половины, ведь в ваших генах ровно половина папина. И вам важно ощущать внутри себя любовь и к этой своей части, к себе целиком, а не тогда, и не так, когда и как кому-то будет удобно.
«Я правда не знаю что мне делать с ней. Я не знаю как избавиться от этого. »;
С ней вы ничего не можете сделать. Только с собой и своей реакцией или своими действиями. Смотря от чего вы хотите избавиться?
«С ней так тяжело общаться. Я не знаю как быть мудрой. Как не реагировать. »;
Здесь вам важна будет и поддержка, и работа с человеком (например, психологом), который будет всецело на вашей стороне. Не реагировать и быть мудрой можно, отказавшись от себя и своей свободы. Вы хотите платить такую цену?
«Поэтому мне хочется вычеркнуть её. Избавиться. Но я ведь не могу, это моя мама»;
Да, это невозможно. Наши родители - родителями останутся навсегда, независимо от того общаемся мы с ними или нет, видимся ли, живы ли они. Но есть другой путь. Я уже написала о нем выше.


Як це працює? Та чому?
Доброго дня, Ната.
«Чи є якийсь рецепт? Як цього позбутись ?»;
Так, звичайно, є. Робота з психологом допоможе розібратися в тих причинах, які призвели до такої ситуації «Насправді я розумію що нам не бути разом Але щось в середині манить мене до нього Як до магніта»;
Самостійно щось змінити якби ви могли, то, напевно, вже зробили б.
«Розумію що це не здорово, та не знаю як з цим справлятись (»;
Те, що "тягне магнітом" та не має взаємності, завжди має коріння в минулому. Чи то в дитинстві, чи в минулому сім'ї. Людина шукає партнерів несвідомо орієнтуючись на маму, тата або сімейні сценарії. І от ця складова, що є несвідомою, і не піддається самостійній зміні.
З психологом чи з системним сімейним терапевтом ви зможете знайти причини та змінити як образ партнера, якого ви шукаєте, так і стиль відносин між вами та партнером.
Можливо між вами і хлопцем, з яким ви зустрічалися, щось сталося, що вас не відпускає. З цим теж має сенс попрацювати з психологом.


Ответ отредактирован автором 21-11-2022 11:55:01

Я хочу назад в тіло, у мене немає емоцій, пусто, маріонетка.
«Я хочу зрозуміти що зі мною відбувається і як самостійно з цим впоратись. »;
Зрозуміти, що з вами - на форумі неможливо. І самостійно з цим впоратись теж неможливо.
Поговоріть з батьками про свій стан і про необхідність звернення за допомогою.
Я хочу назад в тіло, у мене немає емоцій, пусто, маріонетка.
Доброго дня.
«І так проблеми ще з моїми розбиратись, мене до психолога не поведуть.»;
З того, що ви пишете, виходить, що у вашій сім'ї є якісь проблеми? При цьому ви ставите їх важливість вищою за вас особисто. Так не повинно бути. Ви ще дитина (в тому розумінні, що батьки відповідають за вас, а не ви за них). Поговоріть з ними, або з кимось із дорослих, кому ви довіряєте. З дозволу батьків вам треба звернутися до психолога.

Ответ отредактирован автором 19-11-2022 07:51:12

Як побороти токсичний сором?
Вітаю, Вероніка!
«На протязі багатьох років я страждала від токсичного сорому»;
Що таке сором - зрозуміло. Це коли ваш образ ідеальної себе відрізняється від вас реальної. І чим більше різниця, тим сильніше почуття сорому.
А що у вашому розумінні "токсичний сором"?
«Я зрозуміла, що це токсичний сором десь рік тому і дотепер це переслідує мене. »;
Що сталося рік тому? Що саме вас переслідує?
«в чому полягають деякі мої проблеми пов'язані з соціумом»;
Вони можуть бути пов'язані з соромом, як ви думаєте, а можливо - і не пов'язані.
Сором пов'язаний тільки з вашими уявленнями про себе. Провина - індикатор неладів у відносинах. Про неї ви не згадуєте. Так, можливо що саме сором заважає вам проявляти себе у соціумі.«Мені невимовно тяжко жити з цим, це руйнує моє життя почати хоча б зі спілкування з людьми і моїми розповідями про себе.»;
Тут як мінімум три фактори, зібрані докупи, причиною яких ви бачите тільки "токсичний сором". Самій собі не можливо зробити психологічний аналіз. І визначитися з причинами розладів.
Сором - це складне почуття. В системній сімейній терапії він (частіше за все) вказує на перейняті почуття із родової системи, що до вас особисто не має відношення. А тому ніякими "роботами із собою" не лікується. Тут ви теж самі не можете бути ні діагностом, ні терапевтом.
«я звертаюсь до вас з надією на дієві поради в боротьбі з цією поганкою»;
Судячи з того, що я вище описала, поради можуть тільки ускладнити вам життя.
Але щось ви вже можете зробити. Наприклад, у спілкуванні, говоріть не про себе, а цікавтеся співрозмовником. Так ви уникнете сорому за себе, і контакт з людиною поліпшите. Залиште спроби "боротися з цією поганкою". Це тільки посилює ваші комплекси, переключіть увагу на інше. І полюбіть "цю поганку", як би дивно це не звучало, бо в ній є якась ваша частинка. А зараз ви робите з собою те саме, що і люди, які впливали на вас - додаєте відчуження своїм проявам у соціумі, називаючи "поганкою".
І в той же час шукайте можливість для роботи з психологом.

Ответ отредактирован автором 19-11-2022 07:33:56

Залюблена дитина
Доброго дня.
Співчуваю вам. Навіть декількох ваших слів достатньо, щоб відчути наскільки вам ще болить у душі. Скільки часу вже пройшло як ваша мама померла?
У мами з дитиною сильний зв'язок. І так є, що ваша донька відчуває що в вас сильно щось змінилося. А що саме, вона не може зрозуміти, тому нервується. Іноді діти так "витягують" маму із того суму, який фоном супроводжує вас після смерті вашої мами. Діти дуже чутливі до оточуючого світу. І на смерть близької людини можуть реагувати тяжко, а пояснити не можуть, бо їм страшно і ще не вміють. Та і дорослі не дуже їм пояснюють, бо самі сумують.
«Неяскравий,чорно-білий.відчуваю біль який не минає і відсутність енергії.неначе я згоріла»;
Це може бути тим, що не дає спокою і вашій доньці. Бо вона дуже боїться вас втратити. І чим більше ви будете старатись приховати цей біль і сум, тим більше буде помітна ваша нещирість.
Важливо вам самій попрацювати з психологом. І з допомогою дитячого психолога знайти підхід для спілкування з дочкою і вихід з того стану, в якому вона зараз знаходиться.
Не хочу ничего делать
Здравствуйте, Ирина.
Когда долгий период времени человек не делает что хочет, а только что "надо", немного теряются ориентиры и способность к самоорганизации.
Может быть «курс обучения по той специальности, где хотела бы себя реализовать.»; - это не совсем то?
Если хотите проверить, напишите на листах, чем бы вы хотели заниматься (лучше пару вариантов), кладете их перед собой на расстоянии 1 шага. И пробуете сделать движение вперед к каждому листу по очереди. Главное, на что обращаете внимание, это ваше тело. Как ему? Хочется вперед или отклоняет назад?
«может быть есть методы работы с собой, которые помогут мне наконец начать делать то, что я хочу?»;
Один из них: каждый день делать что-то маленькое из того, что хотите. Например, вы хотите выучить английский. Первый день открываете книгу и читаете столько слов, на сколько хватит желания, например, 5 слов. Или занимаетесь 1 минуту. И так каждый день. В какой-то момент вам захочется позаниматься дольше. Главное - это выработать новую привычку самоорганизации.
К сожалению, такой метод не подойдёт, если это работа, которая должна вас обеспечить материально.
И присоединюсь к коллегам в том, что имеет смысл обратиться к психологу. Не всё можно решить самостоятельно. Но пробовать стоит) Успеха вам!
Публикації психолога 2

ОГЛЯДИ КНИГ І ФІЛЬМІВ

Тренінги 1

25-09-2023 - 25-09-2023
онлайн
Розстановки
Запрошую на розстановочні групи онлайн 18 та 25 вересня 2023. Початок о 18 годині. Закінчення о 20. Перші дві зустрічі ознайомчі, тому участь буде...

Інтерв'ю 1
УЧАСТЬ В ІНТЕРВ'Ю
Повідомлення
Надіслати особисте повідомлення
Щоб відправити повідомлення цьому психологу прямо звідси, потрібно зареєструватися або увійти як користувач.

qr