Чим працює психотерапевт?

Ця публікація - продовження попередньої, і вона частково дає відповідь на питання, що ж може дати клієнту живий психолог на відміну від робота чи суперрозумного штучного інтелекту, який насправді може знати все про вас, ваші вподобання, бажання, досконало знати психологію, психотерапію. А частково  на інше питання - чим працює психотерапевт, крім технік. Що не можна виміряти, порахувати, що виводить його роботу на зовсім інший якісний рівень.

І щоб відповістина це питання, я хочу скористатися вправою із книги психотерапевта Олександра Бадхена "Лірична філософія психотерапії":

Отож, зазирніть у своє дитинство і спробуйте згадати ситуацію, в якій достатньо сильно у вас з'явилося відчуття, що з вами щось не так. У вас було чогось недостатньо чи навпаки забагато. Чи ви не можете наважитися зробити щось дуже важливе для вас чи не могли перестати робити те, що не можна було робити.

Якщо згадали, спробуйте відчути якомога глибше цю ситуацію. Дайте собі трішки часу. Згадайте відчуття, тілесні прояви і спробуйте назвати ту вашу проблему.

А тепер уявіть, що сталося б, якби ви зважилися поговорити про ці переживання з іншою людиною. Просто уявіть, як це відбувається ... Скоріше за все, про те, що ви згадали, дуже непросто з кимось говорити, страшно, ніяково, можливо, воно здається навіть небезпечним для розказування і відкриття вашої таємниці, вашої проблеми.

Тепер, задайте собі наступні питання: що мені треба було б від іншої людини, щоб я міг зважитися на цю розмову прямо зараз? Що було б необхідно отримати від іншої людини, щоб така розмова була можливий? Що інша людина повинна була б робити, щоб наша розмова виявився справжнім дослідженням того, що насправді зі мною відбувається, а не черговим моїм відходом від власного досвіду, від справжніх переживань?

читайте также:

Психотерапия панических атак Я хочу рассказать об успешном опыте преодоления пациентом панических атак. Обратился за помощью мужчина 37 лет в состоянии затянувшейся депрессии.

Симптом выбрасывает флаг. Арт-терапевтические методы работы с психосоматическими заболеваниями. Идея создания этой арт-терапевтической методики, как и многих других техник, которые я презентую в своей обучающей программе по психосоматике, родилась у меня еще во время моей практической работы в стационарах медицинских учреждений, когда я встреча

Запам'ятайте чи випишіть відповіді на це питання.

Ось далеко не повний перелік якостей, які отримав Олександр Бадхен від учасників, які відповідали на це питання: ця людина повинна бути собою, бути відкритим, спокійним, який вміє слухати, добрим, терплячим, живим; він повинен бути різним, щоб з ним можна було бути різним; він повинен бути зацікавленим, розуміючим, люблячим, щирим, що викликає довіру, стабільним, доступним, що володіє життєвим досвідом, надійним, уважним, які приймають, здатним вислухати не перебиваючи, не коментуючи і не інтерпретуючи, мати привабливу зовнішність; він повинен бути співпереживати, наполегливим, чуйним, що не дає порад, не втішає, не переконує, не грає словами і не лякає; має почуття гумору, розумна, що підтримує, має бажанням допомогти, вникнути, уважний до деталей, стійкий, теплий, мудрим, сильним, який вміє зберігати таємницю, якийпитає, що хвилює мене. І тд.

І ще один цікавий момент - коли він давав цю вправу психологам і психотерапевтам, не було випадку, щоб хто-небудь згадав про те, що ця людина повинна володіти якимись спеціальними прийомами або бути експертом в якихось підходах, ніхто не говорив, що ця людина повинна володіти, наприклад, навичками активного слухання або кризової інтервенції, повинен бути сертифікованим фахівцем, членом професійної асоціації або мати ліцензію і т.д., і т.п. Всі сходилися в тому, що якості, якими має бути наділена ця людина, - не якісь «спеціальні», а чисто людські.

Всі ці відповіді є також відповідями на моє питання в попередньому пості про те, чим може перевершити людина робота, що для машини не зможе бути доступним

Я б пішов ще глибше, і запитав би себе і вас, а наскільки ми справді живі? Чи не "роботи" ми? Або, наскільки механістично живемо своє життя? І, можливо, відповідь на це питання можна дати через наявність у житті кожного з нас цих чисто людських якостей. Бо якщо їх немає, чи їх мало, то можливо, ми не живемо своє життя, а є лише функціями, спеціалістами у вирішенні різних проблем, замість того, щоб бути Людиною?

У Психолога » Профессиональным психологам » Чим працює психотерапевт?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии professionalam Норма и патология (размышления о чувствительности, травме, выборах и уникальности).

Не всякая травмирующая ситуация будет являться травмой для человека. Первый интроект - это имя человека. Семейная система - предопределяет некоторые реакции человека в различных жизненных ситуациях. Учения Фрейда, теория привязанности Боулби и т.п.

статья по психологии professionalam После моего визита, мой психолог записался к своему!

Если мы подходим к исследованию со знанием – это уже не исследование, а повторение этого знания(опыта). Повторение чужих знаний, трактовок, принципов, оценок. Применение знаний – это принятие авторитета.

Все публикации раздела Профессиональным психологам >>

 
Комментарии к "Чим працює психотерапевт?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr