Моя рецензія «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери»?!

чоловіки і жінки Це назва книги американського психолога, сімейного терапевта, автора бестселерів, які врятували від розлучення багато сімей, Джона Грея. Джон Грей впевнений в тому, що чоловіки і жінки з різних планет і для вдалого шлюбу їм просто треба навчитися розуміти мову один одного. Книги сімейного терапевта для двох, читати і пропускати крізь власну свідомість мають двоє. З найбільш цікавими моментами з книги зараз познайомимось.

Більшість з нас виросли в сім’ях, де немає традиції розбиратися в тонкощах відношень між чоловіком та жінкою, не було прагнення зрозуміти один одного, віднестися з розумінням і повагою. Тому нам легше сказати: «Як він міг так вчинити!» ніж запитати себе: «Чому він так вчинив? Що насправді мав на увазі?». Грей рекомендує всім парам уникати сварок і для цього слід знати дві речі: жінки не витримують, коли чоловіки висміюють, або недооцінюють значення їх почуттів (Наприклад такі слова чоловіка: «Образилась? Нема чого!»), а чоловіки не терплять, коли жінки відкрито виражають свою недовіру(слова жінки «Так я тобі і повірила!»). Крім того, слід знати: під час суперечки іншу людина зачіпає не скільки ваша точка зору, а тон, яким це сказано. І саме це примушує нас пручатися, конфліктувати, виступати проти. Для створення сімейного конфлікту треба двоє, для його завершення – достатньо одного.

Психолог велику увагу звертав на емоційні підйоми  і спади, як закон природи. Жодна людина не може бути постійно щасливою і щохвилини кохати, і, навіть, якщо ви безмежно любите один одного – кожному з вас необхідно мати особистий простір, куди треба на деякий час відійти, щоб повернутися більш коханим. Особистий простір - це не завжди якесь фізичне місце, це скоріше можливість «піти до себе», помовчати, заспокоїтись, набратись сил. У чоловіків виникає бажання віддалитися, піти в уявну «печеру», жінки ж менше хочуть побути наодинці і їх емоційний спад відносить слабку стать на дно уявної «криниці».

Чому ж чоловіку так треба в «печеру»? Коли чоловік надмірно зближується  з жінкою, то відчуває себе залежним. Коли дистанція між предметом його любові і своїм «Я» наскільки коротка, що виникає сигнал тривоги, який закликає чоловіка в «печеру», щоб вийти більш впевненим в собі. Тому чоловікам необхідно віддалятися  час від часу, а жінкам спокійно це сприймати.

Що треба жінці «на дні криниці»? Емоційне генеральне прибирання, зняття почуття провини, відкидання великих і малих образ, формування впевненості в собі. Причому, якщо чоловіки віддаляються миттєво, то у жінок емоційний спад повільний і більш глибинний. Жінки стають пасивні, дратівливі, песимізм, постійне бажання конкурувати та конфліктувати з чоловіком. Поради чолові, коли жінка «на дні криниці»: не вважати себе причиною її емоційного спаду, не говорити, що все добре, не висміювати поведінку жінки на людях, і головне- дати виговоритися і поспівчувати.

Також цікаве трактування мовчання у спілкуванні пари  вводить Д.Грей: «Коли чоловік мовчить, жінка уявляє собі саме погане, бо жінка мовчить у двох випадках. Або коли усвідомлює, що робить боляче іншій людині, або коли не довіряє цій людині і не бажає мати нічого спільного». Насправді ж у стресовій ситуації для чоловіків природно замикатися в собі, щоб знайти рішення проблеми, а жінка в стресі емоції відкриває, щоб «навести порядок» в душі, знайти вихід.

Мабуть, математика тут проста:  якщо ми будем відноситися до партнерів  з коханням, співчуттям та підтримкою, то автоматично отримаємо її назад. Тільки віддаючи з відкритим серцем, можна знайти спільну мову між Марсом і Венерою.

У Психолога » Гендерная психология » Моя рецензія «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери»?!
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии gendernaya-psihologiya Мужественность и Женственность в отношениях.

Отношения – это эксперимент, где двое своим вкладом создают, что-то третье. Сегодня вспомнились мои «Браки», у меня их было два. Следующий будет - осознанный союз. Я вспоминала, что я благодарна своим мужчинам...

статья по психологии gendernaya-psihologiya К вопросу о гомосексуальности: теоретическая полемика

Понимание и объяснение гомосексуальности – изначально как дегенерации и патологии, а в настоящее время как одного из видов нормальной сексуальности – прошло длительный путь...

Все публикации раздела Гендерная психология >>

 
Комментарии к "Моя рецензія «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери»?!"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr