У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чому психолог не дає порад ?

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Чому психолог не дає порад ?

advanced

  1. Відповідно до етичних норм психолог не може вирішувати як клієнту будувати своє життя. Порушення цього принципу – це фактично приниження клієнта, так психолог транслює: «Ти не спроможний вирішувати свої проблеми самостійно, а я кращий за тебе тому роби як я кажу!». В дитинстві найважливіші рішення за нас приймали батьки або люди які нас виховували, тоді вони несли значну частину відповідальності за наше благополуччя. Тепер же рішення як розпоряджатися Вашим життям приймаєте лише Ви.
  2. Психолог – експерт в психології, а клієнт – експерт у своєму житті. Жоден психолог чи психотерапевт скільки б дипломів і років досвіду  він не мав не може знати про ваше життя краще ніж Ви. Прийміть той факт, що ніхто не знає як буде краще для Вас. Навіть, якщо Ви прямо зараз не знаєте чого саме хочете пам’ятайте, що під час роботи з психологом можна навчитися чути свої бажання. Можливо у вас виникає думка, що Ви «недостатньо добрий» експерт свого життя, якщо створили собі проблеми, або не можете дати раду сам. Тоді задайте собі питання: «Що ефективніше поглянути на ситуацію під новим кутом і спробувати нові способи, чи переконувати себе у своїй не спроможності потурбуватися про себе ?». Пам’ятайте: ви здатні не лише створювати проблеми, але і рішення.
  3. Психолог не знає як вам правильно жити бо психологія власне і не про це. Вона вивчає те як ми думаємо, відчуваємо, нашу мотивацію, розвиток, травми… та інші психологічні явища, але не вивчає як правильно жити. Вже психотерапевтичні напрямки дають пояснення виникненню психологічних проблем людини, і пропонують способи роботи з ними, але лише сам клієнт вирішує як і що йому робити, щоб вирішити актуальну ситуацію. Тут психолог може розповісти Вам, що відомо науці про ваші психологічні труднощі, запропонувати різні методи дослідження вашої проблеми.

«Навіщо звертатися до психолога, якщо він не може мені нічого порадити?», - спитаєте Ви. Психологічне консультування – це взаємодія між клієнтом і психологом під час якого в атмосфері безпеки і підтримки консультант допомагає клієнту дослідити його ситуацію, знайти ресурси і можливості для вирішення. Психолог стає, наче дзеркалом у якому клієнт може бачити себе з боку. На консультації людина може дозволити собі проявляти різні емоції, злитися, боятися, бути не впевненою, плакати, психолог в цей момент нормалізує і контейнерує почуття клієнта, підтримує і допомагає прожити емоційну напругу.

Знайдіть свого психолога онлайн.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Чому психолог не дає порад ?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Психологи не курят? Они должны быть идеальными? Как выбрать психолога?

Как выбрать идеального психолога? Увы, но в этом мире нет ничего и никого идеального, а попытка найти нечто совершенное – это утопия, которая приведет вас в итоге только к тому, что вы замкнетесь в себе, в своих рамках и ограничениях, ваш внутренни

психологія psiholog-psihoterapevt Оплата послуг психолога: скільки і чому?

В нашому суспільстві існує думка, що робота психолога – це зовсім не робота, а розмова. Дехто навіть припускає: «Треба йти в психологи, непогана ціна за годину розмов!»

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Чому психолог не дає порад ?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr