У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Обсуждение 'Коронавирус: психологические реакции и что делать'

Всего комментариев: 7

Актуальна тема, до мене звернувся клієнт з панікою короновірусу.. Дійсно, короновірус Covid-19 у світі досяг масштабів, коли загроза пандемії стала цілком реальною. У дні пандемії важливо не тільки не заразитися і знизити всі ризики, а й зберегти свою нервову систему. У кризові моменти на людей впливає панічний, тваринний страх за своє життя і життя близьких. Паніка виникає, коли наша «тваринна», інстинктивна частина починає переважати над раціональною. Потрібно усвідомлювати, наскільки ймовірним є заразитися. Почуття паніки зростає з глибинного страху страждання, смерті і самотності. Щоб захворіти, потрібні джерело інфекції, схильність і знижений імунітет. Я вам розповім про те, як не піддаватися паніці.

1. Перше, треба включити голову, тобто дати собі правильну установку: «Стрес, паніка - це не наслідок подій, а моя реакція на події, якою я можу керувати, на відміну від поширення коронавірусу».

2. Говоріть про страхи. Якщо вам тривожно, дайте собі виговоритися. Вимовте вголос, чого конкретно ви побоюєтеся. Бігти від почуттів марно, але крім них є ще й розум, і його важливо підключати.

3. Вивчайте хвилюючу тему. Лякає не дискомфорт, а невідомість. Але читати всі повідомлення в щоденному режимі не варто. Може бути, досить лише тримати руку на пульсі - вивчати ситуацію на початку або в кінці тижня. Не потрібно вірити кожному слову, написаному в Інтернеті. Справа в тому, що, читаючи тривожні повідомлення, людина не усвідомлено починає вишукувати у себе симптоми захворювання. Так можна почати панікувати через звичайного кашлю або нежиті.

4. Знайдіть ресурс у досвіді минулого. Згадати кризи 2008р., 2014р. та ін. Все це ми пережили не раз. Ми не знаємо, що саме нам належить робити, часто конкретні дії не можна спланувати. У момент невизначеності важливо підтримувати внутрішній комфорт, не вбивати себе панікою. Якщо вам морально допомагає закуповувати гречку, чому б і ні.

5. Практикувати прості радості і задоволення. Важливо знаходити час на заняття улюбленими справами, спілкування з близькими, це зміцнює тіло і дух. Як би нам не хотілося впорядкувати життя, воно за своєю природою ірраціональне. Ми не всім можемо управляти і середовище на нас впливає. Однак кожному з нас важливо знайти особистий простір для прояву свободи і відповідальності. Це актуально і в мирний, і в кризовий час.

6. Не залишайтеся зі страхом один на один. Дуже важлива згуртованість, відчуття, що ти не один. Підтримка один одного, готовність не тільки говорити, а й слухати, а також здорова частка гумору - все це допомагає відчувати себе досить сильним навіть в умовах невизначеності.

Якщо вам не вдасться впоратися з панікою, зверніться до фахівця - психолога, психотерапевта.

"Пример: если кто-то призывает вас выйти на площадь и устроить протест против....."

Да, действия существующей власти призывают нас выйти на площадя и устроить протест против Зе-вируса, котрый угрожает существованию государственности Украины. И коронавирус не остановит нас. Хотите называйте это паникой, как хотите. Так уж случилось, жить в такое время, и те кто ненавидят нас, имеют очень хороший шанс использовать карантин в своих интересах. Так что вот вам мой совет - совет человека прожившего долгую жизнь: запейте все свои страхи холодной водой, и будь что будет.
поддерживают: 1

voblikov988

To ua33pm0aed

1. Пожалуйста, не надо выдергивать фразы из контекста. Полная фраза, вот та, которую вы заменили троеточием, звучала "...против карантина, как это было в Италии". Процитировав фразу не полностью, вы видоизменили ее так, чтобы приписать мне те политические мотивы, которых я не имею. Я - против.

2. Конкретно ваши действия я назову не паникой, а агрессией. Но по совсем другому поводу, не на тему статьи. Пожалуйста, размещайте ее там и так, где об этом идет речь. Это - статья о психологических реакциях на коронавирус. Не оффтопьте. Во всяком случае, не под моими публикациями. Я против.

3. Несомый мне стакан холодной воды вы можете оставить себе. Остужать горячую голову, которая в приступе агрессии видит врагов там, где их нет, стакан холодной воды помогает, возможно, даже лучше, чем бороться с паникой.
поддерживают: 2

eskobara
loginpetra

Бесплатная рассылка интересностей!

Мне понравилась ваша статья. Удачи::smile::
Спасибо за статью!
Спасибо за актуальную статью. Прочитал с удовольствием. Особо понравился Ваш коментарий))
поддерживают: 1

voblikov988

To leva60, alice1408, escobara.

Спасибо и вам за поддержку) Жаль, что нет функции ответить под каждым комментарием, приходится отзываться так. Здоровья))

Чтобы прокомментировать статью, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Наші психологи

qr