У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Довіра

довериеЛюдина – істота соціальна. Кожен з нас живе серед людей. У когось велике коло спілкування. У когось не дуже. У когось дуже невелике. Та навіть не з ким не спілкуючись ми знаходимося в якомусь середовищі.
І середовище може бути або ворожим, або лагідним по відношенню до нас. Так само, як і ми по відношенню до нього. Точніше, як гукнеться, так і відгукнеться. З чим прийдемо до людей, таку зворотню реакцію і отримаємо. Люди ставляться до нас так, як ми самі до себе ставимося. Якщо я вважаю себе невдахою, то і люди будуть вважати мене невдахою. І казати нічого не треба.
В психології є поняття «базова недовіра до світу». Та починається вона з базової недовіри собі. Так само, як і любов. «Возлюбі ближнього свого, як самого себе». Тобто, спочатку себе, а потім того, хто поряд. Якщо не вмієш любити себе і довіряти собі, то не зможеш любити і довіряти іншим. Бо таких функцій просто не буде на власному жорсткому дискові у папочці «Навички».
Тому спочатку треба навчитися довіряти собі. Своїм бажанням. Своїм потребам. Своїм інтересам. Своїм вчинкам. Своїм емоціям. Своїм відчуттям... Бо вони з’являються не просто так. Це реакція на те, що відбувається або ззовні, або всередині нас.
Після того в нашому оточенні обов’язково з’являться люди, яким ми також зможемо довіряти. Бути самою собою. Відчувати себе комфортно поряд з цією людиною (цими людьми) у будь-якому стані. В доброму веселому настрої і пригніченому. Балакучою і мочазною. З зачіскою і розкуйовдженною. Я не буду думати про свої зморшки. Зайві кілограми. Чи не випирає десь щось. Чи добре я вдягнена. Кажу те чи не те.
Все це зникає. З’являється спокій, задоволення та наповненність. З різним знаком. Та різними відчуттями. Так, розділене горе теж може наповнювати.
Також будемо відчувати, коли довіряють і нам.
Інколи довіра між людьми виникає одразу. Після короткочасного спілкування таке враження, що знаємо один одного вже дуже давно.
Інколи треба попрацювати над цим добряче. Знову ж таки, довіряючи собі, ми завжди розпізнаємо, коли треба щось робити для встановлення довіри, якої на даний момент немає чи ну його нахуй. Закінчити спілкування, не витрачаючи час та сили.
Взаємодовіра – вищий пілотаж у відносинах. До цього треба довго йти. І не просто йти, а тренуватися та вчитися. Вчитися та тренуватися. Так само, як і вищому льотному пілотажу. І це того варто!!!

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Довіра"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr