Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?

Ейджизм не візьмуть на роботу в 21Ейджизм — це дискримінація певної категорії людей за віковою ознакою. Зазвичай з явищем ейджизму зустрічаються в ранньому юнацькому, юнацькому, похилому та старечому віці.

Що стосується молодих людей, то ейджизм по відношенню до них проявляють наступним чином. Люди, наприклад, проявляючи це явище, впевнені в некомпетентності молоді, її непрофесійності, відсутності досвіду, інфантильних станах, надмірній емоційній реакції та, само собою, потягом до розваг.

Особисто я неодноразово зустрічався із подібним явищем майже завжди, коли змінював місце роботи і пробував себе в новому виді діяльності.

Звісно, прийшовши в незнайомий колектив та вперше виконуючи нові для себе функції, ти не можеш бути повністю компетентним для цієї діяльності. Проте люди, які зверхньо поглядають на тебе, радіючи кожному невдалому рухові, тільки самі собі замилюють очі власним «надпрофесіоналізмом».

Швидкість утворення нейронних зв'язків у молодому віці, тобто швидкість і пластичність научіння молодої людини ніхто не скасовував. Звісно не кожна молода людина здатна до швидкого научіння, проте тут зазвичай на першому місці стоїть питання мотивації.

Так от, будучи ще студентом я поблизу дому влаштовувався на роботу в магазин одягу. Мені одразу ж сподобався колектив, який там працював (приємні молоді дівчата-продавці та адміністратор). Проте, коли я зустрівся із власницею магазину, то одразу ж вловив кривий погляд на її обличчі.

читайте также:

Как получить удовольствие от работы? Состояние потока. Я очень часто слышу от клиентов о том, как сложно им выполнять рабочие задачи. Как с трудом они заставляют себя делать что-то, постоянно откладывая и переживая исключительно скуку и отвращение. Никакого удовольствия.

В поисках себя История о поиске себя, преодолении внутренних барьеров: страхов, тревоги, депрессии, и целеустремленности на пути к желаемому. Так во многом в жизни – подолгу ищу то, что нравиться, но когда нахожу, то это дает такую мотивацию что нахожу ресурсы, под

— Скільки вам років? — запитала вона.
— Двадцять,- відповів я бадьоро.
— Знаєш, зазвичай у мене є правило.
— Яке?
— Я не наймаю на роботу людей молодше 25 років.
— Чому?
— Ну до 25 років у людей цей… Вітер у голові.

Щиро признаюсь, я був відверто здивованим подібним поворотом подій. На той момент життя у мене було опубліковано дві книги і от-от третя була напоготові.

Проте "вітер в голові" у всіх, кому до 25 глибоко вкорінився в мою пам'ять.

Звісно варто також зауважити, що мене таки прийняли на роботу. Думаю, що завдяки моїй харизмі та, як то кажуть "підвішеному язику".

В цьому полягає моя перша та одна з найважливіших рекомендацій для молодих людей, які зустрічаються з явищем ейджизму - прокачайте свою харизму.

Друга і не менш важлива рекомендація - якщо ви вже ознайомлені із напрямком, в якому збираєтесь працювати - підвищуйте свою експертність.

Якщо не ознайомлені - ознайомлюйтесь. На одній харизмі далеко не заїдеш, особливо, якщо професія потребує певної кваліфікації та відповідальності.

Під час створення піарщиками образу наших політиків технологи зазвичай опираються на вік кандидатів. Якщо ви молодий політик, то акцент роблять на вашій енергійності, бажанні змін та готовності до боротьби. Такий собі образ воїна. Якщо політику уже за 50, то акцент намагаються робити на його досвідченості, професійності, зв'язках та життєвих принципах. Так званий образ великого батька.

Значно більш тривожне явище ейджизму по відношенню до людей старшого віку. Часто їх звільняють з роботи, не дочекавшись оформлення нормальної пенсії, їх усувають від культурних та соціальних процесів, які відбуваються в державі.

Одного разу я був випадковим слухачем приватної розмови. Уникнути її я не міг, оскільки відбувалася вона в громадському транспорті. 

Чоловіку років 40 зателефонували. Зважаючи на його розмову я зрозумів, що телефонував молодий хлопець. Хлопець подзвонив чоловікові по оголошенню, бо він шукав роботу охоронцем. Чоловік спершу спитав скільки хлопцеві років, а потім почав кричати, що він не візьме молодого хлопця, оскільки він платить невеликі гроші. За маленьку зарплату, за словами чоловіка, можуть працювати тільки старші люди. От такий от прояв подвійного ейджизму.

Слід зауважити, що таки існує загроза втрати компетентності в старшому віці (нейронні зв'язки утворюються не так швидко і від цього страждає в першу чергу пам'ять та уважність). Проте людина зазвичай відчуває, що її розумові процеси уже не працюють на належному рівні. Інша справа - якщо людина усвідомлює, що не здатний надалі працювати на цій посаді, але залишається на роботі через економічну складову.

Кожен із нас - індивідуальність, тому не варто підгрібати всіх під одне єдине узагальнення. Прояв ейджизму - це саме таке узагальнення по відношенню до кожної унікальної і не повторної особистості.

Пишіть теми із психології, про які хочеться дізнатись більше. Якщо ця інформація була вам корисною поширюйте її та коментуйте. Будьте щасливими та толерантними.

У Психолога » Работа и карьера » Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии rabota-karyera Из чего состоит мотивация, или Как начать что-то делать?

Почему не получается выйти замуж, устроится на новую работу, выучить немецкий язык, сбросить вес, бросить курить...? В основе нашей мотивации лежат 2 механизма...

статья по психологии rabota-karyera Когда хочется все бросить

Большое счастье, если наша профессия приносит нам и удовольствие, и прибыль. Тогда мы уходим в работу с головой, жертвуя даже личным временем. Какой-то период мы работаем на энтузиазме, и силы наши бесконечны…

Все публикации раздела Работа и карьера >>

 
Комментарии к "Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?"

Комментариев: 2.

Дійсно актуальна тема. Але найцікавіше те, що стикатися з ейджизмом стала не в 21, а в 30, маючи певний багаж знань та навичок, проте керівництво вважає мене занадто молодою, а будь-який прояв ініціативи обрубує на початку... Відчуваю на роботі себе студентом- недоучкою😃%uDE14
Досить цікава тема, новий для мене термін, хоча з цим також стикалась і не раз, тим паче, що мені і є 21::smile::
Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr