Коли слова іншого ранять...
Є факт, а є особиста думка.
Наприклад, факт: моя вага 55 кг.
Особисті думки інших про мою вагу: "ти худа", "ти товста", "ти нормальна".
Всі ці три думки я чула від різних людей, маючи одну й ту саму вагу. Тобто один і той самий факт кожний інтепретував по-різному.
Коли вам щось кажуть, відрізняйте, де факт, а де особиста думка людини. Думок може бути багато. І це нормально. Ми не ксерокси, щоб мати однакові думки стосовно чогось. І так, на жаль, особисті думки когось про нас можуть нас ранити.
Для того щоб такого не було, то по-перше, не сприймайте думки як факти. Нагадуйте собі, що це його особиста думка. І так, він може її мати. А ви можете мати іншу думку про це. І це ок.
По-друге, пам'ятайте про те, що особиста думка іншого про вас на вас ніяк не може вплинути, тобто щоб людина про вас не думала і не говорила, ви таким не станете. Інший не вміє чаклувати, його слова безсилі. Тільки ви надаєте чи ні їм сили. Вірите в них чи не вірите.
І не можна всім подобатися. Це неможливо. Така реальність. Навіть долар і шоколад не всім подобаються. А що вже казати про людину. Тому дозвольте собі комусь не подобатися. І так буває.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Давайте подивимось на слова іншого ще з другого боку.
Уявімо, що та особиста думка іншого про вас співпадає з вашою думкою про себе або інша людина каже про реальний факт, наприклад, "у тебе мішки під очима" чи "ти вже маєш зморшки".
Ну і що? Що далі?
А нічого. Небо на голову не впаде від цього. Сонечко як вставало, так і вставатиме.
Якщо це для вас важливо, є в системі ваших цінностей ваша зовнішність, то ви будете щось з цим робити, в тих межах, де це можливо. А якщо неможливо змінити, то можна посумувати і прийняти це. А потім ще прийняти рішення не витрачати туди більше свою енергію, не переживати через це. Є багато того, на що можна вплинути і що потребує вашої уваги та сил.
А якщо це для вас неважливо? Тобто в списку ста ваших бажань та цілей поліпшення зовнішності нема. Вам не важливо, як ви виглядаєте.
Тут варто собі нагадати, що цінності у людей можуть бути різні. Не тільки можуть, але і є різними. І це також нормально.
10 речей, які допомагають бути собою Пропоную вам провести невеличку перевірку на предмет присутності у вашому житті того корисного, що може сприяти контакту з собою. Відмічайте, що з цього списку вже присутнє у вашому житті, а з чим ще варто попрацювати.
Вина или ответственность? Мы часто путаем ответственность и вину. Если человек совершил ошибку, что конструктивнее - изводить себя бесплодным переживанием непринятия себя, от которого никому не станет легче, или конструктивно взять ответственность за ситуацию.
запитати психолога онлайнІ це нормально, що ви не вкладаєте свою енергію та сили в те, що для вас неважливо. Навіть якщо це важливо для іншого. У вас своє життя, у тої людини - своє життя.
Хай слова іншого вас не ранять!
(С) Ірина Абрамчук, психолог
Додано на сайт 2025-04-21 в 14:21:35
Опубліковано на сайті 21-04-2025