У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Коли слова іншого ранять...

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Коли слова іншого ранять...

Є факт, а є особиста думка.
Наприклад,  факт: моя вага 55 кг.
Особисті думки інших про мою вагу: "ти худа", "ти товста", "ти  нормальна".
Всі ці три думки я чула від різних людей, маючи одну й ту саму вагу. Тобто один і той самий факт кожний інтепретував по-різному.

Коли вам щось кажуть, відрізняйте,  де факт, а де особиста думка людини. Думок може бути багато. І це нормально. Ми не ксерокси, щоб мати однакові думки стосовно чогось. І так, на жаль, особисті думки когось про нас можуть нас ранити.

Для того щоб такого не було, то по-перше, не сприймайте думки як факти. Нагадуйте собі, що це його особиста думка. І так, він може її мати. А ви можете мати іншу думку про це. І це ок.

По-друге, пам'ятайте про те, що особиста думка іншого про вас на вас ніяк не може вплинути, тобто щоб людина про вас не думала і не говорила, ви таким не станете. Інший не вміє чаклувати, його слова безсилі. Тільки ви надаєте чи ні їм сили. Вірите в них чи не вірите.

І не можна всім подобатися. Це неможливо. Така реальність. Навіть долар і шоколад не всім подобаються. А що вже казати про людину. Тому дозвольте собі комусь не подобатися. І так буває.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Давайте подивимось на слова іншого ще з другого боку.

Уявімо, що та особиста думка іншого про вас співпадає з вашою думкою про себе або інша людина каже про реальний факт, наприклад, "у тебе мішки під очима" чи "ти вже маєш зморшки".

Ну і що? Що далі?
А нічого. Небо на голову не впаде від цього. Сонечко як вставало, так і вставатиме.

Якщо це для вас важливо, є в системі ваших цінностей ваша зовнішність, то ви будете щось з цим робити, в тих межах, де це можливо. А якщо неможливо змінити, то можна посумувати і прийняти це. А потім ще прийняти рішення не витрачати туди більше свою енергію, не переживати через це. Є багато того, на що можна вплинути і що потребує вашої уваги та сил.

А якщо це для вас неважливо?  Тобто в списку ста ваших бажань та цілей поліпшення зовнішності нема. Вам не важливо, як ви виглядаєте.

Тут варто собі нагадати, що цінності у людей можуть бути різні. Не тільки можуть, але і є різними. І це також нормально.

читайте також:

10 речей, які допомагають бути собою Пропоную вам провести невеличку перевірку на предмет присутності у вашому житті того корисного, що може сприяти контакту з собою. Відмічайте, що з цього списку вже присутнє у вашому житті, а з чим ще варто попрацювати.

Вина или ответственность? Мы часто путаем ответственность и вину. Если человек совершил ошибку, что конструктивнее - изводить себя бесплодным переживанием непринятия себя, от которого никому не станет легче, или конструктивно взять ответственность за ситуацию.

запитати психолога онлайн

І це нормально, що ви не вкладаєте свою енергію та сили в те, що для вас неважливо. Навіть якщо це важливо для іншого.  У вас своє життя, у тої людини - своє життя.

Хай слова іншого вас не ранять!

(С) Ірина Абрамчук, психолог

 

 

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Коли слова іншого ранять...
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Ограничивающие убеждения

У вас бывает, что с какой-то сферой жизни почему-то не ладится? И вроде бы есть все возможности, но по каким-то необъяснимым причинам вам не везет? Или, может, наоборот – вы убеждены, что вам в какой-то части жизни ни за что ничего не светит? ...

психологія lichnostnyi-rost Как бороться с прокрастинацией. Как не откладывать дела на потом.

Прокрастинация – склонность к постоянному откладыванию дел «на потом» (в том числе важных и срочных!). Это состояние становится настоящей проблемой, когда человек находится в нем большую часть времени – постоянные «срывы...

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Коли слова іншого ранять..."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr