Коли слова іншого ранять...
Є факт, а є особиста думка.
Наприклад, факт: моя вага 55 кг.
Особисті думки інших про мою вагу: "ти худа", "ти товста", "ти нормальна".
Всі ці три думки я чула від різних людей, маючи одну й ту саму вагу. Тобто один і той самий факт кожний інтепретував по-різному.
Коли вам щось кажуть, відрізняйте, де факт, а де особиста думка людини. Думок може бути багато. І це нормально. Ми не ксерокси, щоб мати однакові думки стосовно чогось. І так, на жаль, особисті думки когось про нас можуть нас ранити.
Для того щоб такого не було, то по-перше, не сприймайте думки як факти. Нагадуйте собі, що це його особиста думка. І так, він може її мати. А ви можете мати іншу думку про це. І це ок.
По-друге, пам'ятайте про те, що особиста думка іншого про вас на вас ніяк не може вплинути, тобто щоб людина про вас не думала і не говорила, ви таким не станете. Інший не вміє чаклувати, його слова безсилі. Тільки ви надаєте чи ні їм сили. Вірите в них чи не вірите.
І не можна всім подобатися. Це неможливо. Така реальність. Навіть долар і шоколад не всім подобаються. А що вже казати про людину. Тому дозвольте собі комусь не подобатися. І так буває.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Давайте подивимось на слова іншого ще з другого боку.
Уявімо, що та особиста думка іншого про вас співпадає з вашою думкою про себе або інша людина каже про реальний факт, наприклад, "у тебе мішки під очима" чи "ти вже маєш зморшки".
Ну і що? Що далі?
А нічого. Небо на голову не впаде від цього. Сонечко як вставало, так і вставатиме.
Якщо це для вас важливо, є в системі ваших цінностей ваша зовнішність, то ви будете щось з цим робити, в тих межах, де це можливо. А якщо неможливо змінити, то можна посумувати і прийняти це. А потім ще прийняти рішення не витрачати туди більше свою енергію, не переживати через це. Є багато того, на що можна вплинути і що потребує вашої уваги та сил.
А якщо це для вас неважливо? Тобто в списку ста ваших бажань та цілей поліпшення зовнішності нема. Вам не важливо, як ви виглядаєте.
Тут варто собі нагадати, що цінності у людей можуть бути різні. Не тільки можуть, але і є різними. І це також нормально.
Як відстоювати свої права та говорити "ні" Чому так важко відстоювати свої права та говорити "ні"? В першу чергу тому, що відстоювання прав може бути потенційно небезпечним. Ви можете отримати агресію у відповідь, вас можуть знецінити або осоромити, або вас можуть відкинути та виключити із..
Как подарить себе праздник? Бывает, что мы перестаем верить в сказку. Вся эта праздничная суета кажется бессмысленной, а восторженные лица знакомых раздражают. Мысленно мы говорим себе “праздники - для детей” и не пускаем волшебство в свое сердце. Этот текст для тех
запитати психолога онлайнІ це нормально, що ви не вкладаєте свою енергію та сили в те, що для вас неважливо. Навіть якщо це важливо для іншого. У вас своє життя, у тої людини - своє життя.
Хай слова іншого вас не ранять!
(С) Ірина Абрамчук, психолог
Додано на сайт 2025-04-21 в 14:21:35
Опубліковано на сайті 21-04-2025