Коли виникають та в чому причини панічних атак?
Коли виникають ПА?
Вік першої панічної атаки складно визначити, він коливається між 16 та 36 роками. Це період, коли у вашому житті відбувається максимальна кількість змін, прийняття рішень: закінчення школи, вступ до університету, перший сексуальний досвід, шлюб, народження дітей, перша робота, розлучення, хвороба, зрада.
Також зростання панічних атак можна спостерігати і під час соціальних змін: війни, фінансової кризи, епідемії. Тут вікові рамки розмиваються. Тому зараз ПА і стали такі часті серед українців…
Якщо говорити про те, коли може виникнути панічна атака вперше, то можна стверджувати з великою часткою ймовірності — у період змін у вашому житті, у період, коли ви стикаєтеся з новими рішеннями, новою відповідальністю, з труднощами, яких раніше не було на вашого шляху і з якими у вас не вистачає досвіду впоратися. А з війною найскоріше мало хто зтикався...
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Все вищеперелічене може стати таким собі спусковим механізмом, який впустить панічну атаку у ваше життя. Але це не причини, це тригери, котрі її запустили. Тобто війна стала таким потужним поштовхом для того, что ви, на жаль, познайомилися з ПА.
У чому причини панічних атак?
Як психоаналітик, я не можу розглядати панічні атаки лише як нейрохімічні зміни в організмі, або як поведінкові порушення. Не хочу залишати поза увагою міжособистісний контекст та глибокі внутрішні причини виникнення панічних атак.
Клієнти, які приходять на консультацію, часто не розуміють причин ПА. Їм досить складно пов'язати їх із подіями, які відбуваються у їхньому житті.
Зараз же багато клієнтів розуміють, що напади тривоги почалися після початку війни, і це ставить під загрозу їх життя та близьких людей. Страх стає раціональним. Хоча повторюся, что часто ПА зустрічаються в тих, хто знаходиться в безпеці, а не під градами та бомбами....
3 признака страха близости Хотя большинство из нас говорят, что хотят отношений и любви, почти все мы в некоторой степени боимся близости. Степень этого страха может варьироваться в зависимости от нашей личной истории: типа привязанности и психологических защит, которы...
Как самостоятельно справляться с тревогой? Сегодня хочу поделиться техниками для регуляции тревоги. Итак несколько шагов для самопомощи. Техника «Заземление». Техника «Увеличительное стекло». Техника «Дыхание животом».
запитати психолога онлайнТому можу сказати, що причина криється набагато глибше, вона вкрита безліччю захисних механізмів, масками, не бажанням доторкнутися до справжнього себе. Свої нові, досі невідомі почуття та емоції, які суперечать тому, що ви про себе знаєте, сприймаються вами як ті, що несуть у собі небезпеку, зокрема й загрозу здоров'ю.
Тобто ви «за допомогою» панічних атак намагаєтеся уникнути того, що відчуваєте вперше. Ці почуття вам незрозумілі, тому страшні, можуть бути пов'язані з сексуальністю, агресивними емоціями (як лють і гнів), почуттям безсилля, безпорадності. Ви стикаєтеся з реальністю і усвідомлюєте, ці емоції вам не чужі. Особливо це стосується людей, які живуть у світі, де треба бути всесильним, владним, не відчувати болю та не бути слабким. А з початком війни, багато хто втратив те, що давало йому відчуття сили та влади...
Дата публікації 2022-07-07 в 10:27:37
Опубліковано на сайті 07-07-2022