5 речей, про які найчастіше жалкують перед смертю
Медсестра Броні Уер багато років пропрацювала доглядаючи людей, що вмирають. Вона проводила з кожним пацієнтом від 3 до 12 тижнів їх останніх днів життя. Броні вразило, наскільки люди змінюються і ростуть як особистості у світлі виразного усвідомлення кінця свого існування.
У результаті спілкування зі своїми пацієнтами вона склала список жалів, що висловлюються найчастіше. Пропонуємо і вам ознайомитися з цим списком, щоб замислитись, чи живете ви своє життя так, як вам справді хочеться.
1. Шкода, що мені не вистачило духу жити так, як мені хотілося, а не так, як від мене очікували.
"Цей жаль доводилося чути найчастіше. Коли люди усвідомлюють, що їхнє життя добігло кінця, вони здатні більш чесно оцінити, які устремління так і залишилися не здійсненими. Більшість людей не втілюють у життя і половини своїх мрій і вмираючи, змушені визнати, що це наслідок їх власних виборів і рішень. Здоров'я дає свободу, якої більшість не відчуває, доки вона не втрачена."
2. Даремно я так багато працював.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
"Так сказав кожен чоловік, якого я доглядала. Вони не помітили, як росли їхні діти і не проводили достатньо часу зі своїм подружжям. Жінки також висловлювали це жаль, але більшість із них були з старшого покоління і, як правило, не були годівницями в сім'ї. А ось чоловіки абсолютно всі журилися про час, витрачений на роботу."
3. Шкода, що я боявся відкрито висловлювати свої почуття."
Багато людей придушували свої справжні емоції і почуття, щоб не конфліктувати з людьми, які їх оточують. У результаті, вони погодилися на посереднє існування і так і не стали тими, ким могли б стати. Чимало їх у результаті поплатилися здоров'ям оскільки носили у собі обурення й образи.
4. Шкода, що я не підтримував контакт зі своїми старими друзями.
"Часто люди до кінця не розуміли всієї цінності перевіреної часом дружби аж до останніх тижнів свого життя, а тоді вже було неможливо знайти старих товаришів. Багато хто так закрутився в суєті суєт що рік за роком все менше підтримували зв'язок з хорошими друзями. Коли ж люди покидають цей світ, вони починають за ними нудьгувати.
5. Шкода, що я не дозволив собі бути щасливішим.
Сенс життя! Його зв’язок із цінностями. Сьогодні, дорогі мої читачі, хочу повернутися до великої людини і надзвичайного психотерапевта Віктора Франкла. Питання сенсу життя є одним із ключових в його психотерапії. На його думку відсутність сенсу життя призводить до створення...
С чего начать поиск Смысла жизни и Самореализации Заняться вопросами Смысла жизни и Самореализации человек может, когда видит в жизни возможности к реализации. Видит, или чувствует сердцем зов. Зов, который не всегда так легко распознать откуда он. Тюрьмой свобода становится, если ты не уверен как хочешь ею распорядиться, выбор так велик, что страшно взять э
запитати психолога онлайн" Багато людей не вірять, що щастя - це вибір аж до кінця свого життя. Вони живуть у закоренілих стереотипах і звичках. Страх змін змушує їх втілюватися як перед іншими, так і перед собою, ніби вони і так досить задоволені життям, тоді як у глибині душі їм бракує щирого сміху і дурниці. "
А про що можете пошкодувати ви?
Переклад з англійської. Джерело: huffingtonpost.com
Опубліковано на сайті 09-09-2009